Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dorombolás után köhécsel a...

Dorombolás után köhécsel a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 éves maine coon cicám, aki dorombolás után furcsán köhécsel, hasonló, mint mikor szőrcsomót próbálnak felköhögni. Csak dorombolás után csinálja. Teljes vérképet csináltattunk már, minden rendben volt. Szőroldó pasztát kap. Kizárólag benti cica. Találkozott már valaki ezzel? Esetleg tudnátok olyan oldalakat, ahol állatorvosoknak lehet feltenni kérdést és válaszolnak?
2018. jan. 18. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Régóta csinálja?

Én nem zárnám ki, hogy szőr okozza a problémát. Az én cicámnál is előfordul, hogy kis szőrhurkát hány, és olyankor előtte a dorombolás ráerősít a késztetésre. Gondolom, ahogy rezonál a torkuk, úgy ingerli a szőr. De csak tipp, nem értek hozzá.

Egyébként az enyém is kap pasztát is és macskafüvet is, mégis előfordul 1-2 havonta, hogy köhög vagy hány is. A másik cicám pedig meg se kóstolja a füvet, mégsincs vele soha ilyen baj. Alkat kérdése lehet náluk is, illetve a hányós cicám többet, gondosabban mosakszik, gondolom több szőrt nyel le.

2018. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a google-be beírod, hogy "Állatorvos válaszol" akkor több lehetőség is kijön.
2018. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk hosszúszőrú, és állandóan mosakszik, megpróbálom növelni a szőroldó mennyiséget.
2018. jan. 19. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Macskafüvet szoktál növeszteni neki? Állatos webáruházakból a kajával együtt tudsz rendelni neki tálcásat, amit csak locsolni kell. Vagy a hidro-grasst tudom még ajánlani, nálunk az bírja a legtovább, mert valami zselés cucc van benne, ami tartja a nedvességet.
2018. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!