Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákat be lehet tanítani...

Macskákat be lehet tanítani trükkökre?

Figyelt kérdés

Ül, fekszik stb.

Imádja a tápot, azért még megtanulni kinyítni az ajtót is.


2018. jan. 21. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, be lehet tanítani, de nehéz. :)
2018. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém visszahozza a játékát hogy dobjam el neki, pedig soha nem tanítottam rá, magától jött rá, hogyha visszahozza akkor újból eldobom :)
2018. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az enyém puszit és pacsit ad.

Amire magától jött rá: kinyitja az ajtót, lehúzza a wc-t, apportíroz

2018. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehúzza a wc-t? A dolga után? Nem semmi.
2018. jan. 21. 17:50
 5/12 anonim ***** válasza:

A macska okos de öntörvényű. Nehéz együttműködésre bírni. Még a jutalomfalat sem mindig érdekli. Amikor olyan kedve van mindent megért, máskor meg rám se bagózik.

Szóval kitartás, sok türelem sok idő, jutalom falatok.

2018. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
A macskák kifejezetten okosak, de nehezen motiválhatóak. Simán megtanulnak egy-két apróságot, de csak akkor produkálják magukat, ha olyan hangulatban vannak. Az egyik macskámnak alig pár napnyi gyakorlás kellett, hogy megtanulja az "ugorj ahová mutatok" trükköt, meg a körbefordulást. De csak és kizárólag akkor hajlandó rá, ha idegen a közelben sincs.
2018. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Szereltem a pince ajtó mellé egy ilyen lengő macskaajtót.

A betanításkor én az egyik oldalon tolom a macskát asszony a másik oldalról hívja. A macska négy lába meg az ajtókereten mint a rajzfilmekben. Aztán amikor vagy 5x áttoltuk a macskát az kisajtón, betettem a vacsoráját a pincébe és bezártam a nagy ajtót.

Reggelre elfogyott a kaja, azóta használja a macska ajtót.

2018. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Lehúzza a wc-t? A dolga után? Nem semmi."


Nem maga után. Csak játékból! Egyszer hagytam, hogy meddig csinálja, a 15. után már azt mondtam, hogy elég! szépen megvárja, hogy megteljen a tartály, utána húzza le.



Azt nem szeretném, ha ugyanoda járna ő is....

2018. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=zNiL9Hv2V5Q


Nézd meg a többi videóját is, vannak tutorialok. :)

2018. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én klikkerrel tanítottam két macskámat. Az egyik nagyon falánk, ő a jutalomfalatért bármire hajlandó. Pár hét alatt megtanítottam több dologra. Kézjelre pacsit ad, kétlábra áll, leül a törülközöre amire mutatok, kézjelre bemegy a ketrecébe.


A másik macskát kevésbé érdekli a kaja, pedig ő az okosabb. Az elején sokkal gyorsabban megtanult pacsit adni, mint a másik, de csak ímmel ámmal, sokadik jelre csinálja. Kétlábra állni is tud, azt szívesebben csinálja. Mást nem sikerült neki még megtanítani. Elég félős, és minden zaj eltereli a figyelmét.


Szóval igen, sok mindent meg lehet tanítani egy macskának, de csak akkor fogja csinálni, ha ő is akarja :).

2018. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!