Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan sovanyak a lakásba...

Miért olyan sovanyak a lakásban tartott cicaim?

Figyelt kérdés

Van ket benti cicam. Egyszerűen nem tudok rájönni hogy Miert olyan sovanyak, pedig esznek nem is keveset es nem is rossz minőségüt. A kinti cica olyan mint egy tank O is ugyanezt eszi, bar O egy kóbor macska csak Sajnalom es ezert adok neki.

Minden negyedévente fereghajtozok. Mikor az egyik meg kicsi volt ugy vettek észre hogy óriás pocakja volt es sokat nyalogatta a feneket majd a kaki van is lattam. Aznap mar leia kezeltem es elis tűnt neki.

Most Egyaltlan nem látok a kakiban semmit, egyik cicajeban sem. De az egyik sokat nyalogatja magat.

Aggódom értük. Viszont mindig is ilyen kis szolid alakjuk volt, sosem volt nagy pocak vagy tank kinézet.

Ma megyek az allatorvoshoz konzultálni.

Addigis valaki járt mar igy? Vagy volt a cicaival ilyen, Marmint nem az hogy férgesek. Hanem az hogy bárhogy próbálkozol egyszerűen nem híznak semmit.



2018. jan. 24. 08:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez a soványság nem fajul addig hogy kint vannak a csontjaik vagy ilyenek, hanem a hátsó labuknal Bevan esve a hasuk.
2018. jan. 24. 08:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a cicák, és konkrétan mivel eteted őket? Ha a macska férges, akkor a féreghajtás után 2 héttel is be kell neki adni a tablettát, különben nem ürülnek ki teljesen! Egy benti cica egyébként sosem lesz olyan alkatú, mint a kintiek, mert teljesen más körülmények közt élnek. A kintiek jóval izmosabbak és mozgékonyabbak, télen a hideg miatt pedig vastagabb bundát és zsírréteget növesztenek. A benti cicának JÓVAL kevesebb mozgástere van, ráadásul egész évben konstans a hőmérséklet is.
2018. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Whiskas, Friskes, Purina, az egyik cicamat műtöttek hugyhojag gyulladás miatt, neki speciális orvos által kiadott tápot adok. De mivel kevés a hustartalmuk a tapoknak ezert külön veszek nekik csirke husit, amit megcsinálok nekik. Minden heten kapnak. Sot zöldségeket is adok nekik, répát főzök, cukkinit, káposztát, stb. Ezeket osszepuresitem es a húshoz keverem, igy megeszik.

Mint leirtam tenyleg mindennel próbálkozom.


Az egyik 7 hónapos a masik egy es fel eves.

Lehet hogy a feregtelenitest csesztem el es ezert vékonyak. De ha fergesek valamit csak kene találjak a kakijukban, de nincs semmi olyan tünet ami erre utalna.


Pont azert mert benti macskák kene hogy kicsit tobb legyen rajtuk, hisz lustabbak, nem mozognak annyit mint a kinti cicak.

Mindig van előttük táp akkor esznek amikor akarnak belole. Tasakosat pedog reggel es este kapnak.


Most fereghajtottam kb 2 hete, ha azrmondja az orvos akkor ma megismétlem.

2018. jan. 24. 09:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még elég fiatalok, egy 7 hónapos cica még kamasz, ilyen korban még vékonyak és nyúlánkak a legtöbben, szerintem nála bőven belefér hogy vékony. Idővel ahogy öregszenek és lustulnak lesz ott csüngő pocak... :D Tankok viszont tényleg soha nem lesznek, legalábbis nem úgy mint a kintiek, mert hiába nem mozognak, nincs szükségük olyan téli zsírrétegre és bundára mint a kint fagyoskodó cicáknak. Ha megfigyeled a kinti cicákat, nyárra eléggé meg szoktak vékonyodni. Viszont egy dolog: absz. nem kötekedésből, ez a te döntésed, de én a helyedben ezzel az etetési móddal felhagynék, és vennék nekik normális tápot (Brit premium vagy a Fressnapf Premiere márkája nem sokkal drágább ezektől, de sokkal jobbak). Emellé is lehet nekik húst adni, simán lehet, hogy a sz.r tápok miatt nem néznek ki jól.
2018. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak egysejtű élősködők is, amiket nem láthatsz az ürülékben, meg a pici férgeket se feltétlenül. Amikor megtörténik a féreghajtás, elpusztulnak a kifejlett férgek, de peték maradhatnak, amelyekből rövidesen újabb férgek kelnek ki, ezért kell az ismétlés.

Az sem mindegy, milyen a féreghajtó, olyat kell nézni, ami minél több féle élősködő ellen jó, nem csak a legmegszokottabb férgek ellen. A legjobb, ha az állatorvostól kérsz vagy állatpatikában, mert a sima boltiak általában nem sokat érnek.


A Whiskasról én csak rosszat hallottam, a Friskies se sokkal jobb, a Purina talán egy fokkal jobb. De szerintem is inkább egy prémium száraztáp kellene, a nedves nem létszükséglet. A zöldségeket szerintem túlzásba viszed, a macskafélék soha nem esznek a természetben zöldséget, maximum egy kis füvet rágnak a szőr emésztése miatt. Egy kis rost a benti cicának nem árt, de az túlzás, ha mindig főzz zöldséggel nyomod tele a csirkehusit.

Azért kíváncsi leszek, mit mond a doki!

2018. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ezért: "Whiskas, Friskes, Purina"


Ezekben a kajákban alig van valami hús (4%), a macska pedig húsevő állat!

Jó minőségű táppal etesd őket, illetve kaphatnak nyers csirkehúst, marhahúst, csirkeszívet, havonta egyszer egy nyers tojássárgáját.

Zöldséget reszelt répát lehet adni, de káposztát pl. felesleges.


Másrészt, a kinti cicának téli bundája is van, azért is látszik kövérebbnek. A fele bunda.

2018. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Ettől is függhet picikét. Az én cicáim is vékonykák, de a fajtájára alapból nem jellemző az, hogy ducikák. :)
2018. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Whiskas, Friskies, Purina"

Ezeknek semmi tápértéke nincs, nem jó minőség, nincs benne elég fehérje. Plusz tele van ízfokozóval (ezért szerethetik). Te is leírod, hogy nincs a tápokban sok hús, ezért veszel nekik csirkét. Adsz nekik egy csomó zöldséget, ebből a cukkini az víz kb. 90%-ban, a káposzta felesleges, a sok zöldség szintén.

A macska ragadozó, húsevő. Nagyobb a fehérjeigénye, mint a kutyának, ebben is más a macskatáp többek között. A kutya jobban megeszi a zöldséget. A macska el lenne csak húson. Azon a pénzen, amit a whiskasra, meg a zöldségekre költesz, 1. vehetnél jobb minőségű tápot 2. vehetnél színhúst (amennyit egy macska megeszik...).

Vagy valami jó száraztáp, meg mellé nedves (konzerv). Én nem szeretem a csak száraztáppal való etetést, egyáltalán.

(Disznó tilos nyersen, minden része, Aujeszky-kórt, álveszettséget okozhat, halálos).


Ne nagyáruházban vegyél macskakaját, azoknak a nagy része nem jó, keressél jobb minőségűt. Sokan ajánlják például a Brit tápot, az elég jó ár-érték arányban van. Mindjárt meghíznak a macskáid. Ráadásul a hét hónapos még növésben van.

Neten is tudsz rendelni. Vagy például nézz szét itt, olvasgass, kicsit milyen macskakaják vannak jobbak:

[link]

Itt sokféle van, tudsz tájékozódni, még ha végül máshol is veszed meg.

Az összetételét kell nézni. Úgy kezdődjön, hogy meg legyen nevezve, milyen állat húsa, pl. csirkehús 30%, jó sok százalék legyen, és minél kevesebb legyen benne a rizs, a zöldség, a gabona, és minél kevesebb olyan szó legyen a felsorolásban, amiről nem tudod kitalálni, hogy mi lehet. A minőségi sorrend a leírásban a felhasznált húsoknál a következő: 1. hús, 2. hús és hússzármazékok, 3. csontliszt, húsliszt, halliszt.

Kb. így lehet röviden megfogalmazni.

2018. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A barátnőmék ccája 23 év 3 hónapot élt. kajamaradékot evett
2018. jan. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Dagi volt, igaz ő Napközben csavargott. 11x szült, 59 kölyköt nevelt fel összesen.
2018. jan. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!