Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fajtiszta macska, megis...

Nem fajtiszta macska, megis hihetetlenül okos?

Figyelt kérdés

Van ket cicam. Mind a ketto keverék. Az egyik olyan normál cica viselkedésu, öntörvényű stb.

A masik meg olyan mintha egy kutya lenne az egyik szülője. Nyilvan ilyen nincs, de hihetetlenül okos.


Lakásban van es hámmal szoktam kivinni. Meglátja a hamot egybol odajön megvárja mig ráteszem es odamegy az ajto elé, es ott vár engem. A masik macskára kínszenvedés rátenni es eszébe sem jut az ajtóhoz menni.

2. Ha ki szeretnek menni akkor eleg csak a fotelre mutatnom O odamegy es ott megvárja mig ki es bejovok, nem mozdul el addig. A másiknak muzogathatok egesz nap ha kell, pont leszarja, O szökne ki.

3. Nyáron vannak legyek a lakásban es O előszeretettel szerette elkapni oket, es volt amikor segítettem neki amikor nem látta hogy hol van, oda mutattam az ujjammal es elkapta. Meg most is hiaba nincs ott semmi szolokneki odamutatok valahova es mar jon is leresni a legyet. A masik cicanak ismét mutogathatok egesz nap ha kell. O inkabb másfele megy,

Ez csak par pelda volt, de sorolhatnám meg. En csak ugy hivom hogy csodacica. Pedig nem tanítottam külön. Van valakinek ilyen macskája?



2018. jan. 24. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fajtatisztaságtól függő dolog.

Sokféle macska típus van. Van aki olyan mint a tied, van aki csak "normál" cica, vannak idióta cicák, vannak... nagyon sokféle viselkedésű cica van.

Csak mivel Magyarországon a kinti, rideg macskatartás elterjedtebb, így kevesebb esetben mutatkoznak meg az adott macska esetleges potenciáljai.

2018. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
De FAJtiszta!
2018. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor macska, vagy félig kutya?

Ha az egyik szülője kutya, akkor tényleg nem lehet fajtiszta.

2018. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az hogy az egyik szülője kutya ez nem igaz, nem is létezik ilyen, ez csak egy hasonlat volt. Mert okos.

Nem fajtiszta, félig Bombay macsek.

2018. jan. 24. 15:57
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Faj= macska,kutya,ló stb.

Fajta= bombay, brit,sziámi stb.


Tehát neked fajtiszta macskád van, mert maga a faj a macska, így minden macska fajtiszta. A fajTAtiszta pl.: a bombay macska.

2018. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben nyilván azt akartad írni, hogy nem fajtatiszta macska... :)

A nem fajtatiszták között is akad nagyon sok nagyon okos cicó.

Viszont kikérem magamnak a macskák nevében a kutyás hasonlatot! :) A kutyák nem okosabbak a macskáknál! Ez a tévhit abból ered, hogy engedelmesebbek és szívesebben hajtják végre az ember kéréseit és elvárásait. A macskák sokkal kevésbé szeretik produkálni magukat, de nem azért, mert nem tudnák megtenni ugyanazt, amit a kutyák, csak nem akarják.

:)))

2018. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden cica okos, csak a legtöbbjük önfejű. :D


Tényleg nem függ össze azzal ,hogy fajtatiszta, vagy sem, de ha már dicsekszünk, akkor én is hadd írjam le, mit csinál az én cicám. :)

Kiskorában fogadtam be az utcáról, nálam is benti cica, de az udvarra kijöhet, ha én is ott vagyok. Első naptól fogva rám van tapadva, állandóan követ, ez így megy már másfél éve. Kinyitja az ajtókat, akkor is megy neki, ha kilincsre van csukva. Fut a labda után, és visszahozza, hogy megint dobjam el neki, azt meg imádja, ha pattogtatom neki. Egyértelműen meg tudja velem értetni, mikor mit szeretne, ha éhes, leül a hűtő elé, vagy a tálja elé, ha szomjas akkor az itatós tálja elé, és ott ülve megvárja, míg adok neki. Most már macskabiztos a kerítés, felügyelet mellett is ki szoktam engedni, így mint minden ajtónál, ha ki akar menni vagy lusta kinyitni az ajtót (a bejáratit nem tudja), leül az ajtó elé és nyávog. Ha kintről be akar jönni, felugrik az ablakomba, ha meglátja, hogy ott vagyok bent, nyávog és kopog, ekkor mondom neki, hogy beengedem indulok ki, mire odaérek, már az ajtóban vár, vagy ha nem, elég a nevét mondanom, és már jön is. Több most nem jut eszembe, de nagyon ügyes, hálás, és nagyon figyel rám. :)

2018. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megvan, még amit tud, az a pacsi. :) Tehát tud pacsit adni, de voltak ilyen pacsis játékok is régen, na olyannal is próbálkozik, de játszottam már vele kő-papír-ollót is, ő is rázta velem a kis mancsát, egyszer vicces volt, nyilván véletlen volt, de én követ mutattam, ő meg kinyújtotta az ujjait és rárakta a kezemre, mintha papírt mutatott volna! :D
2018. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok. Van róla egy összevágott videóm is, nem egy profi munka, de megmutatom. :D


https://www.youtube.com/watch?v=cRpsrICXNu0

2018. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem a fajtatisztaságtól függ. Lehet egy házicica sokkal okosabb is mint egy fajtatiszta cica, és fordítva. :)
2018. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!