Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá édesapámat,...

Hogy vegyem rá édesapámat, hogy maradhasson a kiscica, amit édesanyámtól kaptam karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy édesapám, és édesanyám elváltak 3 éve, és apámmal élek. Nos, karácsony előtt kb. 2 nappal apám elment dolgozni, és édesanyám hozott nekem ajándékba egy kiscicát karácsonyra. Amikor hazaöott apa(este 11 körül munkából) ideges lett, aztán hagyta másnapra a dolgot. és igen, szerintem sem volt megfelelő az erre, hogy édesapám háta mögött adja oda a macskát nekem. Azóta eltelt pár hét, és nagyon zavarja a cica.(szereti az állatokat, de nem nagyon tűri a házba) Semmit nem kell ráköltenie, én fizetek a macskának mindent édesanyámmal. Nem kell simogatnia, nem kell takarítania utána. Mindent én intézek de ennek ellenére se békél meg vele. A mai napig veszekedés van belőle. Azt is mondtam már neki, hogy elköltözök édesanyámhoz a macskával ha nem fogadja el a macskát. Hogy vegyem rá, hogy nekem nagyon fontos a macska, és hogy mindenről lemondanék miatta? Nem szeretném elengedni magamtól...

2018. jan. 26. 21:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%

Hány éves vagy? Már csak abból a szempontból hogy szóba került az ide-oda költözgetés, mert az azért a felügyeleti jog miatt nem ilyen egyszerű ha nagyon kicsi vagy még.

Szerintem apádat konkrétan az zavarja hogy anyukádtól kaptad és a háta mögött, ez ilyen dupla kombó nála és a macskára vetíti ki aki nem tehet semmiről. Mond meg neki hogy ne azt lássa benne hogy kitől kapta hanem hogy neked mennyit jelent és soha nem bocsájtod meg hogyha elviszi a háztól.

2018. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
Nos nagyon aranyos vagy,hogy így kötődsz hozzá. Végülis ha te csinalsz mindent,akkor feleslegesen van ki apud. Ha nem szeretne,higy bent legyen akkor vagy szoktasd ki,vagy van macskáknak kenel..
2018. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Erről még soha nem hallottam hogy szobakennel macskának, kivitelezhetetlen és a legnagyobb kínzás lenne neki, még azt se bírják a macskák elviselni ha egy szobába vannak bezárva, nemhogy egy kicsi kennelbe. A cicát kint tartani veszélyes, a kinti macskák nagyon kis része éri meg az 5 éves kort, mert rengeteg veszélye fenyegeti, arról nem is beszélve hogy kiscicáról beszélünk és most jelenleg tél van és mínuszok lesznek még jó két hónapig biztos.
2018. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, és sajnos nem tudom kiszokatni, panelba lakunk az 5. emeleten. Apám szerint az még a probléma, hogy hullajtja a szőrét(érdekes egyszer nem láttam még macskaszőrt a szőnyegen, se sehol)
2018. jan. 26. 21:40
 5/32 A kérdező kommentje:
Illetve a szobámba van a macska wc, és a szobámba iszik-eszik.
2018. jan. 26. 21:41
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Anyád gondolom nem véletlenül intézte ezt.
2018. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, semmi hátsószándék nem volt benne. Nem is tartják a kapcsolatot ha erre gondolsz.
2018. jan. 26. 21:48
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

Anyád egy idióta, ez nem is vitás.

Apukádat meg először is kérd meg szépen, hogy hadd maradjon a macska, aztán meg takaríts napi szinten, hogy a macskaszőrbe se köthessen bele.

2018. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szobádba van a macskawc az semmiképp sem egészséges rád nézve, keress neki olyan helyet ahol kő vagy csempe van alatta így könnyen takarítható. A szőrhullatásról annyit hogy kell venni többféle kefét, a furminátor például egy remek kis eszköz, mert kiszedi az összes elhalt szőrt és nem hullajtja, nem utolsó sorban pedig nem is nyeli le ami a cicáknál gondot jelent. Sűrűbben kell porszívózni és van görgős szöszleszedő is, de alapjáraton két hosszú szőrű benti cica mellett elmondhatom hogyha rendesen kefélve és porszívózva van akkor elenyésző a szőrhullatás.
2018. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Hát én a helyedben megmondanám neki, hogy ha már anyukád felelőtlenül egy állatot, életet, érző lelket és felelősséget ajándékozott neked, akkor gondoskodnod kell róla. Nem a macska tehet erről az egészről, őt csak odavitték, arról sem tehet, ha hullik a szőre (bár ez nem jó kifogás apud részéről), tehát (bocsánat, de) az emberi butaság miatt ne szerencsétlennek kelljen a rövidebbet húznia.

Ha már sajnos így alakult a dolog, kicsit legyen elnézőbb, így mindenkinek könnyebb lesz, a végén meg még meg is fogja szeretni a cicát.

2018. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!