Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica ivartalanítás előtt és...

Unikornispata kérdése:

Cica ivartalanítás előtt és után mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy:

- koplaltatva lehet vinni a picit

-műtét után csak akkor szabad etetni/itatni,ha járása stabil

-óvni kell a sebet még a cicótól is


Szerintetek fél órás buszozás belefér?ott van egy jó klinika?



2018. jan. 28. 19:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kihagytam,hogy lány cica.
2018. jan. 28. 19:22
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem belefér, mert műtét után csak órákra kezd el ébredezni, egy szállítóban jól bebugyolálva nem lesz semmi baja ha busszal viszed. A fontos dolgokat pedig már felsoroltad szerintem, annyit tudok hozzátenni hogy amíg felébred melegen kell tartani, mert hajlamos kihűlni.
2018. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy valószínűleg lesz egy kis pukli/duzzanat is a hasán, attól ne ijedj meg, pár nap és el fog múlni.
2018. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond ha busszal viszed. Valószínűleg teljesen kábán kapod majd ki (de ezt azért kérdezd meg előre a dokitól), és akkor fontos, hogy melegen bugyoláld be, mert az altató miatt rossz lesz a hőszabályozása. Előfordulhat, hogy bepisil vagy hány, ezért olyasmit tegyél alá, ami jó nedvszívó és nem sajnálod ha tönkre megy. A sebet valószínűleg nem fogja piszkálni, de ha mégis, akkor ruhát vagy gallért kell adni rá. Amúgy leírtál minden fontosat.
2018. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami csendes helyre üljél a buszon. Nekem egyszer sikerült a macskával a motor mellé ülni. Nagyon megijedt a zajtól.
2018. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én próbálnék kocsit intézni,akár szomszédot vagy bárkit megkérni arra az időre,hogy vigyen el és hozzon vissza.

Én pl ébresztve kaptam vissza a cicát és rövidesen elkezdett kapálózni és ki akart szabadulni a hordozóból és le akarta magáról szedni a gallért. Nem bántam,hogy kocsival vagyunk műtét után, hamarabb hazaértünk .

Meg most télen az sem utolsó szempont,hogy a buszokon sokszor hideg van. :/

De persze ha nem tudod megoldani,akkor busszal is jó lesz,csak szólj azért a dokinak és esetleg takarjátok be ha nincs magánál, nehogy megfázzon.

Otthon a műtét után arra is figyelj,hogy ne tudjon felugrani magas dolgokra, mert könnyen leeshet, nincs egyensúlya a műtét után, a földön is simán elborul,szóval ne ugráljon fel sehova, készíts elő neki a földön fekhelyet és akár teríts ki sok takarót,ruhát,hogyha nem szőnyeged van.

2018. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Úgy aggódom érte.....
2018. jan. 29. 07:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, csak figyelj oda rá.

Ahogy már írták, legyen bebugyolálva, nehogy megfázzon a buszon.

Altatás után lehet, hogy bepisil, vagy bekakil, mindenképp tegyél alá valamit, amit nem sjnálsz, ha ki kell dobni. Nedves törlőkendő, vagy nedves ruha mindig legyen kéznél, hogy le tudd törölgetni fenekét, ha szükséges.

Nálunk a fő probléma az volt, hogy olyan helyen kellett lennie, ahol nem ugrálhat fel sehová, nehogy kiszakítsa a sebét. Na az nagyon nehéz volt, mert miután magához tért az altatásból, ott szerette volna folytatni az életét, ahol előtte abbahagyta. De eltüntettem a mászókáit. Ezen nagyon megsértődött :) jobb híján a WC tetejére ugrált fel-le.

Nem kellett rá se gallér, sem ruha, mert nem foglalkozott a sebével.

2018. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Hamar túl volt rajta akkor szerencsére :) Nyugodtabb lett a műtét után?
2018. jan. 29. 08:43
 10/14 anonim válasza:
Azért ha tesz rá a doki gallért ne szedd le. Piszkálhatja a sebet, amivel árthat a varratoknak, és az állandó nyalogatás se tesz jót neki. Nekem két macskám egyszerre lett műtve, és figyelnem kellett, mert egymásnak is nyalogatták volna a sebet... Hordozód remélem van, kézbe meg se próbáld hazavinni.
2018. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!