Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi tévő legyek? Elvittük a...

Mi tévő legyek? Elvittük a kandúr cicánkat ivartalanításra, mert mindenki azt mondta, hogy jó hatással lesz rá, nem jár el esténként, nem kap nemi betegségeket a macskalányoktól, és nem fog megváltozni a természete.

Figyelt kérdés
Ehhez képest, tegnap 2 órára eltűnt, amikor itthon van ül a sarokban és nézi a falat, úgy tűnik mintha depressziós lenne. Hogy lehet visszaállítani az eredeti állapotot, hogy megint legyenek golyói? Bűntudatom van, szerintem haragszik rám. Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol vállalnak golyóvisszaállítást?

2018. jan. 29. 12:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy gondolod? A golyóit kidobta a doki,azt már vissza nem lehet tenni...Hány éves vagy,hogy ilyet kérdezel? Majd megnyugszik a cica. Nem lesz semmi baj. Mennyi idős a macskád? Mert nem biztos,hogy elhagyja a csavargást. A lábait nem vágták le,attól még a területén mászkál,hogy ivartalan...Jól félretájékoztatott téged valaki....
2018. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Elég felszínesen tájékozódtál. Képzelem, ki volt az a "mindenki":(

- Azt gondolom, senki nem mondta, hogy folyton otthon fog ülni. Persze, eljár, csak nem napokra / hetekre tűnik el, hanem pár órákra, fél napokra (a mienknek volt egy délelőtt és egy délutáni "köre".

- Az igaz, hogy egyes betegségek ezzel ki vannak lőve (pl. ivarszervi rák)

- Ha eljárkál, akkor valószínűleg ki fogja heverni. Ha súlyos eset lenne, akkor csak ülne egyhelyben, de nem mászkálna el. A műtétnek persze van kockázata, mint minden beavatkozásnak.

- Az, hogy a természete megváltozik-e, attól id függ, hány éves. Mondjuk a mienk fél évesen lett ivartalanítva, és semmit sem változott:), de ez szerencse kérdése is.

- "Visszacsinálni" természetesen nem lehet a dolgot.

2018. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy haragszik. Azt sem tudja, mi történt vele.

Mikor volt a műtét? A sebe begyógyult rendesen?

Étvágya van?

Ha egy állat depressziósnak tűnik, akkor az fájdalom és/vagy betegség, rossz közérzet jele. Nem lelkibetegség.

2018. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt a műtét?Természetesen nagy változás és ha már ivarérett volt, akkor több hét is lehet, mire lenyugszanak a hormonok.

Nekem az a tapasztalatom,hogy az ivartalanított cicák nem mennek el messzire a háztól és ami a legfontosabb, hogy amikor tüzelnek a nőstények teljesen hidegen hagyja őket.

Egy ivaros kandúr napokig nem eszik akár, csak hogy minél többet pározhasson, verekedik a többi kandúrral, veszélyes helyzetekbe sodri magát.

Egy ivartalanított kandúr meg békésen ül a kertben és végig nézi,ahogy a többi ivaros meg van bolondulva.

Ezenkívül a természetük is sokkal jobb, barátságosabbak, kevésbé agresszívak.

A vizeletük szagtalan, nem jelölnek.

Semmi hátránya nincsen annak,hogy kiivartalanítottad.

Adj neki időt és foglalkozz vele sokat. Az enyémek sokkal játékosabbak azóta, igénylik a napi játékot.

A tápra figyelj, lehetőleg ivartalanított cicáknak valót kapjon.Ű

Visszacsinálni nem lehetet a műtétet.

A cica nem tudja,hogy mi történt vele, nem haragszik rád.

2018. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta, hogy jobb lesz így neki, de utólag vannak kétségeim, mert anyagi érdeke fűződik ehhez a barbár csonkításhoz. egész este forgolódtam. :(
2018. jan. 29. 19:02
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van a dokinak.

Sokkal kevésbé fog csavarogni, verekedésbe keveredni, halálos betegségeket begyűjteni...

2018. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
nem vagyok konteó párti, de a whiskas . hu -n is biztos azért írták, hogy jobb így mert megnő a macska étvágya, és így többet tudnak eladni. minden vendéggel, aki jött hozzánk a nyiszálás óta nagyon kedves, rajtam meg átnéz. remélem egyszer megbocsájt. :(
2018. jan. 29. 19:10
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy ez valódi kérdés, de leírom a tapasztalataim.

Képzeld, én is ivartalaníttattam három macskát, két fiút és egy lányt (utcáról befogadott anya és kölykei) és egyik sem utál engem miatta. A nagyobb fiú mai napig eljár, hiába ivartalan, de csak az utcánkban sétálgat, sőt a nőstény is elmegy vadászni. A kisebb hím az kanapé macska, alig mozdul el onnan. Az én macskáim ráadásul nem is esznek többet, tehát nem támogatom ezzel a "drágalátos" Wiskast, amit amúgy nem is kapnak. A nagyobb kandúrom a mai napig magának való, hiába volt kiscicának bújós. A kisebb kandúrom pedig kiscicaként kifejezetten vad volt, ma már eszébe sem jutna bántani minket. De nem hiszem, hogy az ivartalanítás tette Őket ilyenné, hanem ilyen lett a személyiségük maguktól.

Szóval nem, nem haragszik rád. Nem azért kerül, mert elvetted a heréit. A macska ilyen, még a legbújósabbnak is van hete, amikor nem kér senki társaságából. Ha eddig bújós volt, hamarosan újra az lesz. Ha meg nem, akkor nem az ivartalanítás hozza meg a csodát (legalábbis nem mindig)

2018. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
De valós a kérdés. Nagyon aggódok. Most pénteken történt a dolog, előtte pár nappal, megnézettük leukózisra, meg macska aidsre is, és kapott szurit, rá pár napra vittük nyisz nyiszre. Tegnap már picit dorombolt, eszik is, de sokat mereng a sarokban nézi a falat. Lehet a macskalányokra gondol, és hogy többé nem használhatja a dákeszt. :(
2018. jan. 29. 19:29
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet a macskalányokra gondol, és hogy többé nem használhatja a dákeszt"


Istenem, mondd, hogy csak hülyülsz :D


A macska nem ember! Nem gondol a macskalányokra. :)

Azért tűnt depressziósnak, mert magához kellett térnie az altatás után, kipihenni a műtétet.

Ő nem tudja, hogy nincs golyója, és azt sem tudja, hogy te műtteted meg.

2018. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!