Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni nagyon, de...

Mit adjak enni nagyon, de tényleg NAGYON válogatós macskának?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél neki egy egeret.
2018. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak adj neki nyers húst. De meg is főzheted.
2018. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Néhány hétig semmit, majd megunja és nem válogat
2018. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent, hogy nagyon válogatós? Miket próbáltál neki adni eddig? Az enyém pl szárazra kényes, kb két fajtát eszik, míg nedvesből szívesebben eszi a 150 forintost, mint a 400 ft-os Royal Canint vagy a Shebat. A lényeg, hogy nagyon sok szaftja legyen. Ami nála az ünnepi menü: Gourmet konzerv és a máj. Szereti a csirkemellet, kicsit átsütöm neki. Más húst nem eszik meg, meg a halas kajákat, halat, vagy a vadhúst, vagy épp a "különleges" ízesítésű nedves tápot sem. Inni üvegpohárból iszik csak....
2018. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
#3-nál a megoldás. De tényleg hosszu ideig ki kell tartanod!
2018. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy cicám a négy közül ami nem akarja enni a konzervot mert annyira unja talán míg a többi meg vígan eszi. Még jó hogy azért napközben a tápból eszik. De majd csak éhes lesz aztán eszik.
2018. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A nyers és a főtt húst kihányja, vagy meg sem eszi. Múltkor adtunk neki babaegereket, megnéztük hátha azt megeszi, de félt tőle. :))) Száraz tápból minden jó minőségűt (Real Nature, Royal Canin, és társaik), a rosszabb minőségűt megszagolja, és ott hagyja. Alutasakosból semmit nem eszik. Egyesül a Gourmet pástétomot eszi, de abból is csak a csirkéset. Illetve szárított halat hajlandó enni meg jutalomfalatot. Abból is csak a rudasat. Néha megszeret 1-1 tápot, de részben nagyon keveset eszik belőle, másrészt 1 hónap alatt megunja.
2018. jan. 29. 22:41
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen humoros emberek javasolják, hogy néhány hétig ne adjon enni a macskának? Arra gondoltatok, hogy lakásban tartott szobacica esetleg, és konkrétan éhen hal? Kinti macskák sem mind vadásznak.


Nem szabad koplaltatni a macskát. Néhány nap nemevés után zsírmáj alakul ki, ami azt jelenti, hogy a macska mája elkezdi lebontani a szervezete zsírtartalékát, mert felborul az anyagcseréje. Ahogy ez a folyamat beindul azzal a macska gyakorlatilag megmérgezi magát, mert ez bekerül a véráramba, és elpusztul. Nem lehet megmenteni.


Kérdésedre válaszolva: nem írsz semmit, hogy mit szoktál neki adni, mit adtál neki eddig.

Azt add neki, amit megeszik. Olyan tápokat, viszont lehetőleg váltogasd, mert ha nem, akkor csak egyetlen márkát fog megenni. Amit ne adj: Whiskas, Kitekat, Friskies, élelmiszerláncok sajátmárkás tápjai, és a hasonló izék. Száraztápból ugyanezeket ne, ide tartozik minden száraztáp gyakorlatilag, aminek kilója ilyen párszáz forintba kerül.

Meg kell nézni az összetevőjét. Első helyen legyen a felsorolásban, az hogy hús, milyen állat húsa, legyen ott (baromfi, csirke, pulyka, nyúl, marha, hal, tonhal, stb.), és ez legyen a legnagyobb százalékban benne, és a hús legyen az első helyen a felsorolásban (az van az első helyen, amiből a legtöbb van benne). Lehetőleg ne legyen benne zöldség, (kukoricát pl használják ilyen "tölteléknek" de van, amiben krumpli van, az a macskának minek??), se gabona, vagy kevesebb. Minél kevesebb olyan szó legyen a felsorolásban, amiről nem tudod eldönteni mi lehet. Kivéve a vitaminok persze.

Én szárazzal és konzervvel etetek, nem pártolom a csak száraztáppal etetést.

A hús/fehérje összetevőnél a minőségi fokozatok 1. hús 2. hússzármazék 3 húsliszt, csontliszt

Jó száraztápok pl. Purizon, Granata Pet. Konzervből én összetétel alapján a zoopluson jónak tartottam a Graut, és a MAC's-et csak a macskám nem :)).

[link]

Itt lehet olvasgatni, max nem itt veszed meg, de otthon tudod böngészni, le vannak írva az összetevők is. Egyébként itt nagyon jó árak vannak, meg akciók, kedvezmények.

Van sok mindenből próbacsomag:

[link]

És természetesen miután te kiválasztottál valamit, a macskát is meg kell kérdezni, hogy ízlik-e neki :).

2018. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Egyszerre írtunk, Kérdező. A Purizonnak van nagyon jó halas tápja, próbáld meg azt, az összetevője is jó.

Akkor már próbáltál sok mindent, azt nem tudtam.

Még egy dolog lehet, hogy túl érzékeny az emésztése a macskádnak, és esetleg el kell menned abba az irányba, hogy érzékeny emésztőrendszerű macskáknak való tápot keress. Szerintem ez a Purizon egy próbát megér azért. A GranataPetnek max garnélás tápja van, most nézem.

A Royalt nem ajánlom. Mi Royalosok lettünk, nagyon meghízott a cica, meg annyira nem találom nagy számnak, mint amekkora a hírneve. Nemrég olvastam hogy a Royal nem utasítja el, pl. hogy a baromfi tollait is felhasználják a kajakészítéshez. Gondolhatod, jobban lettem sokkal :(.

2018. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
😄 Akkor az enyémre nem tudom milyen kifejezés illene! 😂 Csak a royal szárazat eszi meg és a csirkehúst. Alutasakosból a prémiumot se,(applaws,real nature,almo nature) a royalra meg a gourmet-et ha tehetné elföldelné.. A lényeg az,hogy a szárazban megvan minden amire szüksége lehet, úgyhogy ne aggódj ha megfelelő mennyiségben fogyaszt vizet a cica semmi baja nem lesz.
2018. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!