Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozik a macskám ha...

Megváltozik a macskám ha ivartalanítom?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos sziámi lány cicám. Most tüzel életében először. Gondolkozom rajta hogy ivartalanítom mivel nem igazán szeretnék kiscicákat, viszont azt hallottam hogy sok macskának megváltozik utána a természete. Nektek mi a tapasztalatotok?

2018. jan. 30. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, van egy ilyen mondás, hogy megváltozik a macskák természete, de az is inkább a kandúrokra lehet igaz. Én nem igazán vettem észre az én macskáimnál bárminemű változást, megmaradt a játékosság a részükről (én is az ivarérettség elérésekor, kb. 1 éves koruk előtt ivartalaníttattam őket).
2018. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, megváltozhat, pl. kevésbé lesz agresszív, könnyebben tudod kezelni, kicsit el is lustulhat, de az biztos, hogy nem fogod megbánni, ha ivartalaníttatod.
2018. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

A természete annyiban változik meg, hogy nyugodtabb, szelídebb lesz ivartalanítás után. Nem akar majd kiszökni/megszökni, megszűnik az állandó párzó mozgás és virnyogó hangadás. (De ha nem ivartalanítod is változni fog a személyisége egyre agresszívabbá, vaddá válik majd, mert nem tudja kielégíteni az ösztöneit. Arról nem is beszélve, hogy nő a méhgyulladás kialakulásának kockázata. Ha meg kiszökik... hát inkább nem is sorolom)


Mindenképp ivartalaníttasd a cicádat (miután nem tüzel), mert ezzel megelőzheted a méhgyulladás, az emlő és ivarszervi daganatos betegségek kialakulását. (Jobb lett volna hamarabb, 4-5 hónaposan am, de persze még most sem késő.)


Egyébként elég sok macskát vittem már ivartalanítani, fiút-lányt egyaránt, és mindre pozitív hatással volt. Kedvesebbek, bújósabbak lettek.


Bár off, azért érdekel, hogy mégis milyen sziámi cica ez, hogy nincs ivartalanítási szerződése? Törzskönyve azért van? Az oltásokat megkapta? Ha nem, akkor neked nem sziámid van, hanem szapis fajta jellegű keveréked... az oltásokat is érdemes lenne az ivartalanítás után beadatni +féreghajtás.

2018. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyik természete sem változott meg (4 volt).

Az altatás persze kockázatos, jól felszerelt rendelőt, hozzáértő orvost kell választani - a nem kívánt természetváltozást általában az okozza, hogy az állat rosszul reagál az altatásra, de sajnos ez lutri, nem jósolható meg előre:(. Ritkán fordul elő, viszont ha pont veled, az iszonyú szívás:(

2018. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jan. 30. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is lány, fél évesen lett ivartalanítva. Pont olyan, mint a műtét előtt volt. Semmiféle változást nem tapasztaltam a műtét előttihez képest. Most 5 éves, főleg benti cica.

Azt ugye tudod, hogy a lány cicák "folyton" tüzelnek? Vagyis ha elmúlik a tüzelés és nem vemhesült, akkor pár hét múlva kezdi előlről az óbégatást. És ezt folytatja a végtelenségig.

2018. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ezért is akarom ivartalanittatni. Arról nem is beszélve hogy nehogy tényleg begyulladjon a méhe.
2018. jan. 30. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes ivartalaníttatni. Én 4 cicát ivartalaníttattam eddig, és egyiknek sem tapasztaltam változást a viselkedésében. Ugyanolyan élénkek és játékosak maradtak. Egy ivaros macskával gyakorlatilag lehetetlen normálisan együtt élni. Ha hagyod szaporodni, az évente 2 alom kiscicát jelent, az anyának pedig hamar tönkremegy bele a szervezete. Ha meg bent tartod, és "üresen" tüzel, akkor kéthetente hallgathatod az ordítását, ő pedig fél éven belül szinte garantáltan méhgyulladást kap.
2018. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!