Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Híg széklet, mi a teendő...

Híg széklet, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Már tegnap este kb ilyenkor is láttam az alomban, hogy mintha kissé lazább lenne a kakija. Most azonban sajnos hallottam és láttam is, ahogy annál sokkal lágyabbat kakilt, mint tegnap... Ugyanazt kapja enni, semmi nem változott és az alom szerint maradt a napi 1 székletnél, mert azon kívül csak pisi volt benne. Naponta 1 lazább székletnél kell aggódnom? Lassan 5 éves, ivartalanított, 100% benti exkandúr.
2018. febr. 1. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem evett bele valamibe, amiről nem tudsz? (az enyém egyszer megrágta a zöldhagyma szárát, miután hányt, néztem körül, hogy miért is lehetett).

Engem az gondolkodtat el, hogy hallottad is, hogy lágyabb, tehát elég híg lehet. Több macskabetegség kezdődik hasmenéssel. Szorulással meg nem jellemző. Mivel holnap péntek van, én elvinném orvoshoz (ha szombaton nem rendel az orvosod). Nem mennék neki a hétvégének így. Elvileg akár a melegfronttól is lehet. De érted... pont hétvégén, meg kétszer is hígabb...

2018. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Holnap én is elvinném dokihoz csak azért,hogy megnyugodjak és ne hétvégén kelljen gyorsan futni az orvoshoz ha mégis baj van. Lehet összeszedett valami fertőzést, akár cipőtalpon is be lehet vinni a lakásba. Oltva van a cicád?
2018. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megint hígat kakilt szegényem. :( Kb 3 óra telt el az előző óta. Nem vettem észre, hogy beleevett volna valamibe. Az utóbbi kaki csendesebb volt, az előző elég "trüggyenős", igen sajnos elég híg :( Reggel betelefonálok az orvosunknak, hogy mit javasol, ha azt mondja, érdemes bevinnem, akkor beviszem, mert szombaton ő nem rendel. Amúgy mindig ezt csinálja.. :)) 2. éve kezdett hullani a szőre egy elég nagy részről pont karácsony előtt (szerintem tudja, hogy nem lesz orvos pár napig). Nagyon megszenvedi amúgy az orvoshoz járást, ezért nem mozdítom ki szívesen.

Decemberben kapott kombinált oltást, így elvileg nem kaphatott el semmit.

Attól félek, hogy az, hogy elviszem holnap nem zárja ki, hogy hétvégén jól legyen. Nem igazán tudom, ilyenkor mit tudnak felírni a cicának, de most úgy néz ki, meg fogom tudni.

2018. febr. 2. 00:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Drukkolok a cicának, remélem nincs nagy gond, és minden rendben lesz. Holnap írd majd meg mint mondott a doki, hátha mi is tanulunk belőle.
2018. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megírom, persze. Remélem én is, hogy nincs nagy gond. Bár olyan nagy csak nincs, evett az előbb és már alszik. Ugyanúgy viselkedik szerencsére, csak ez a fránya híg kaki. Még szerencse, hogy van itthon 20 kg alom. :D
2018. febr. 2. 00:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Vigyél kakimintát az orvosnak (ha még megvan) legalábbis kérdezz rá, ha hívod.
2018. febr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A mi cicánk is bent van, mégis előfordul néha, hogy hasmenése van. Felborul az emésztése, vagy a cipőn beviszünk valami olyan kórokozót, amit benyal, aztán gondot okoz a hasában. Ha már 3 óra telik el a két kaki között, akkor ne menj neki így a hétvégének. Lehet, hogy egy injekcióval, vagy pár szem gyógyszerrel még lehet rendezni így az elején. Mi a múltkor vártunk két napot, hogy hátha rendbe jön, de nem így lett. Addigra már annyit romlott az állapota, hogy infúziót kellett kapnia.

Vidd el orvoshoz minél előbb.

2018. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utoljára 2 körül volt wc-n, hangja nem volt, lehet csak pisilt. Úgyhogy eltelt min 7 óra szerencsére kaki nélkül, pedig evett is száraztápot, alutasakosat nem adok neki. 9-től rendel az orvos, mindjárt hívom is. Lehet buta kérdés, de a kakimintát "almos kakiból" is ki tudják értékelni?
2018. febr. 2. 09:05
 9/13 A kérdező kommentje:
Az én orvosom csak délután tudná ellátni, mert délelőtt műtétjei vannak, de azt mondta az asszisztens, hogyha éjfél óta nem volt kaki akkor valószínűleg el is múlik a hasmenés. Száraztápot meg inni adjak neki, figyeljem és ha délután is baja lenne akkor vigyem be. El kell majd mennem itthonról napközben, de kb 13.00ig itthon tudok vele maradni de 19 rendel.
2018. febr. 2. 10:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, almos kakiból is. Ha van rajta pár szem alom, az még jó, és általában 2-3 napi kell (rá kell kérdezni, ha van ilyen).
2018. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!