Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire kockázatos az ivartal...

Mennyire kockázatos az ivartalanítás nőstény cicáknál?

Figyelt kérdés

A kislány cicánk szerdán lesz ivartalanítva, de nagyon félek, hogy esetleg valami komplikáció lép fel a műtét közben vagy utána :( Nemrég olvastam pl. ezt a cikket: [link]

Szóval most eléggé aggódom miatta :( Mondjuk eddig csak jókat hallottam arról a rendelőről, ahol ivartalanítva lesz a cica, de ez a történet akkor se hagy nyugodni...Szerintetek mennyi annak az esélye, hogy ivartalanítás közben vagy a varratszedés után, a cikkhez hasonlóan hal meg egy cica? :(


2018. febr. 3. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
KB 10000 az 1 hez. De az is csak leesett a műtőasztalról.
2018. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De ha a cikkben varratszedéskor halt meg a cica, miért a műtét közbeni komplikációtól félsz?

Egyébként nem lesz semmi baja, ne is aggódj ezen, mert csak bevonzod. Fél órás műtét, rutinműtétnek számít, csak akkor léphet fel komplikáció, ha a macska szervezete nem megfelelő a műtéthez, mondjuk valami szívproblémából kifolyólag.


Sokkal több kockázata van egy macskát ivarosan hagyni.

2018. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Rutin műtétnek számít. Vidd felkészült orvoshoz, akiről jókat hallottál. Én is aggódtam a cicám miatt, de pár nap alatt teljesen helyre jött.
2018. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!