Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel puhítsam anyát hogy...

Mivel puhítsam anyát hogy megengedje a macskát?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam kutyával de azt egyből kizárta. Azt mondta a macska egy fokkal jobb. Azért nem szeretne mert minden szőrös lesz? Hogy puhítsam meg ez ügyben?

2018. febr. 5. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szfinx, sziámi, peterbald, don szfinx, devon rex, cornish rex ezek 100%, hogy nem hullajtják a szőrüket!;)
2018. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ha ő nem akarja, akkor nem sok esély van rá :c
2018. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Elmondom nekem, hogy lett macskám:

Már régóta szerettem volna háziállatot a kívánság listám tetején mindig a háziállat szerepelt, de kutyában,macskában már nem is reménykedtem. Egy nap kiderült költözünk! Találtunk is egy szép nagy házat és az ott lakó felelőtlen nő két fajta állatot tartott: egy ivaros macskát és egy kutyát. Kiderült. hogy a macskájának kölykei lesznek és áprilisban megszülettek a kis szőrgombócok! Mikor a nő elment majdnem az összes macskáját magával vitte: kettőt otthagyott. Rendszeresen etettük őket és írtunk a nőnek, hogy: Itt vannak a macskáid! Elviszed őket? De, mint már mondtam a nő nem volt valami felelősségteljes és nem akarta elvinni a macskáját! Hát el is gondolkoztunk: Mi lesz most? Végül nagy örömömre úgy döntöttek a cicusokat megtartjuk!


Előfordulhat, hogy neked is valami véletlen folyamán egy kis kedvenc csöppen az életedbe!:)

2018. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De jó lenne... :D
2018. febr. 5. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha benti macska lenne, akkor nézd meg az erre a kérdésre adott válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9085457-nag..

Ha anyukád nem szeretne macskát, ne akard rákényszeríteni.

Ha elolvastad a linkelt kérdésre a válaszokat, akkor gondolj csak bele, mennyi idő után lenne anyukádnak elege a rengeteg macskaszőrből, alomdarabkából, éjszakai felébredésből stb.

Nem beszélve arról, hogy az állatorvosi költségek egy-egy betegség esetén elég magasak.

Nálunk pl. a múlt hónapban volt egy betegség. Egyik napról a másikra jött egy hányós-hasmenéses vírus, amitől a cica összehányt mindent, elhasznált egy egész zacskó almot, másnapra olyan rosszúl volt, hogy az állatorvos infúziót adott neki. Vért is vett tőle és 3x kellett visszavinni, hogy injekciót és vitamint kapjon, mire meggyógyult. A teljes orvosi költség 47.000 Ft volt. Ennyibe került a vizsgálat, a gyógyszerek és a gyógytáp egy hétre.

Egy háziállatot mindenkinek akarnia kell a családban. Ülj le vele, beszéljétek meg. Lehet, hogy azóta már átgondolta és ő is szeretne egy cicát. Ha nem, akkor ne akard ráerőltetni.

2018. febr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Furminátorral kefélgetni megéri, gyakorlatilag semmi nem lesz szőrös úgy.

Meg igazából ha egészséges, jó étrendje van, nem túl stresszes élete,akkor nagyon nem fogja hullajtani, csak legfeljebb tavasszal. Sima házicicáim vannak,tavasszal hullajtják,akkor többet kell porszívózni és kefélni a cicát, de az év többi részében semmi.

Most ha megnéznéd az ágyam vagy a szőnyegem, fel sem tűnne,hogy macskát tartok,egy db szőr nincs benne.

2018. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!