Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül a macskatartás?

Mennyibe kerül a macskatartás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy az induló költségek, iletve a havi kötlségek.

2018. febr. 6. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Hát kb amit naponta megeszik, az olyan egy konzerv körül van, meg némi szárazat.

Valamelyik többet valamelyik kevesebbet, de szerintem ez az általános.

Aztán hogy ezekből prémiumot vagy az occsót veszed az már a te döntésed, az occsó konzerv olyan 150ft-tól van, szárazat szerintem Friskies vagy Kitekat-nál nem érdemes olcsóbbat venni, talán még a Prevital az nem vészes, de a mieink a gagyit nem eszik pedig nincsenek elkényeztetve. Szóval ha kiszámolod az alap kajálása nem egy horribilis összeg. Aztán hogy néha kényezteted e alutasakkal vagy ilyesmivel az is a te döntésed.

De!!! Ezeken felül vannak az oltási, féregtelenítési költségek, valamint ha komolyabb baja van a macsnak az nem lesz olcsó, tekintve hogy már csak az hogy ránéznek a cicára 5000. Szóval tényleg úgy tekints rá mint egy családtagra, aki néha azért pénzbe fog kerülni.

2018. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Sima házimacska.

Alomtálca 1500 körül,vettünk egy fonott hordozót 4500, kajás edény 1000/db.

Abszolút szobamacska.

Kaja:kb 1500/hó meg amit tőlünk kunyizik.

2018. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Naponta többször cserélni kell a macskaalmot ha benti cicáról van szó (500-1500ft)terjed a különböző kiszerelésüek.Ha házi kosztot kap akkor a maradékon elvan,ha állatoknak való eleséget akkor db-ja a konzerveknek 70-150-220ft(attól függ melyik közértben veszed) a száraztáp 300-1200-1800ft,de van drágább is ami 1kg-tól-1,5;1,8kg átlagosan. Szétkarmolja a bútor szövetét és nehezen takarítható helyeken otthagyja a vizeletét,sokszor az almos doboz tisztátalansága miatt illetve területjelölés. Nem kell bejelenteni az állatot,de ha kicsi akkor nem árt oltatni,a fertőzések elkerülése miatt. Macskaalmot doboz:4-5-8 ezer Ft;szállítására kb:2-3 ezer ft-tal drágább az előzőnél,de használtat is lehet kapni. Ha benti a cica akkor körömolló a karmaiból vágni.Tojássamphon a fürdetéshez.Játékot,hogy mozogjon.
2018. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Sokba, de több dologtól függ. Nekem 2 finnyás cicám van, de szerencsère nem mindenből szeretik a legdrágábbat.

Alomból az egyik kisboltban találtam csomósodót 350èrt, máshol ugyan az a márka 600nál kezdődik. Tápokat, jutalamfalatokat csak akciósan veszek, az ètkezèseket időnkènt kiegèszítem speciális táppal.

Alomtálca, tálak, cica ágy( ez nálunk nincs használatban, hiába van 3 a 2 macskára nem használják) megoldhatú 5 ezerből is. Mint mondtam keresem az akciókat ès semmiből sem kapják a legdrágábbat, így havi kb 9000ft.

2018. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, az kimaradt, hogy naponta fejenkènt 1 tasakos kaját kapnak, száraz mindig van kint, annyit esznek amennyit akarnak.
2018. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Maine Coonunk van.


A normálisabb száraztápok olyan 1000 Ft/kg-nál indulnak. Internetről rendelve nagyobb mennyiségben olcsóbb (Zooplus, Petissimo). Nálunk egy 10 kg-os zsák kitart 3-4 hónapig, ez havonta 3-4 ezernél nincs több. A nedvestápok (konzervek) nem annyira jó minőségűek, a nagy része csak víz, a rendes minőség elég drága, így húst veszek neki és főzök rá (só és minden fűszer nélkül, ez fontos!). Általában változó, hogy mit, többek között előfordul csirkemell, csirkecomb, farhát, pulykamell, stb. Nem állatboltban veszem, rendes hentesnél, ugyanazt a husit, amiből magunknak is főzök.


Az almot is netről rendelem, kb. max 200 Ft/L áron, így a 40 literes kiszerelés 7000 Ft, ez elég sokáig elég, ugyanis a naponta tisztán tartott alom nálunk nem büdösödik 4 hétig.


Lehet venni fedett cica WC-t, vagy egyszerűbb alomtálcát. Nekünk nagy méretű fedett cica WC-nk van, kb. 9000-ért vettem, a hordozó szintén nagy méretű, 11000 Ft körül volt. Kell neki néhány tál (én a kerámiát részesítem előnyben), ezek olyan 6-700 Ft-ba kerülnek. Kell neki kaparófa, mi egy relatíve kisebb, strapabíróbb darabot szereztünk 8000 Ft-ért. Játékok is kellenek neki, ezeknek az ára változó párszáz forinttól több ezerig, de tapasztalat, hogy nem éri megvenni a drágább tollas pálcákat vagy a drága labdákat, mert a 2000 Ft-os pálcát is ugyanolyan gyorsan szétkapja, mint a 300 Ft-osat.


Féreghajtó 3 havonta kb. 2-400 Ft/tabletta. Kombinált oltás évente, orvosa válogatja, hogy mennyibe kerül. Szőroldó pasztát 800 Ft-ért vettem, de régóta megvan, nem adunk mindennap.


Ivartalanítás nemtől függ, nekünk 10 000 Ft körül volt, nősténynél akár 15-20 ezer is lehet.


Örökbefogadás menhelyről, vagy fajtatiszta tenyésztőtől. Az előbbi a legtöbb helyen 5-10-15 ezer Ft adománnyal jár, tenyésztős cica 100 ezer Ft-nál kezdődik.


És persze mindig, MINDIG félretett pénz, ha esetleg váratlanul állatorvoshoz kéne vinni.


Összességében mi kb. 40 ezret költöttünk a "kezdőcsomagra", beleértve a felszerelést, első 3 havi szárazat, almot. A havi "fenntartása" nincs összesen 5000 Ft.

2018. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat!
2018. febr. 6. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mezei házi cicám van, és teljesen szoba macska. Kezdetben durván egy százasba fájt minden oltása, kezelése (nagyon férges, bolhás volt) összes kiegészítő, bútor, tálka, pár játék stb. Ezeket már nem kell újra vennem, már csak almot és kaját veszek neki, plusz féreghajtó negyedévente. Mindenből minőségibb fajtákat, netről rendelve nagy tételben, így egy hónapban kb 7-10 ezer forint. Évi egy oltása 6000 Ft.


Nem tesz tönkre semmit szerencsére, így arra nem költök, csak kisajátított magának pár törölközőt. Azokat neki adtam.


Ami közvetett költség, a végtelen mennyiségű szőrtelenítő tekercs, amiket vásárolok, mert minden nap tekercselni kell a ruháimat a szőr miatt. Az még egy hónapban kb 1000 Ft (legolcsóbb dmes).

2018. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!