Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van olyan sok ember...

Miért van olyan sok ember kiakadva azon, hogy kint tartják a macskákat?

Figyelt kérdés

2018. febr. 6. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Mert fogalmuk sincs arról, hogy milyen egy macska és milyen igényei vannak.
2018. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert a macskát millió baj éri kint. Nem is azzal van a bajuk hogy kint van, hanem hogy korlátlanul akárhova mehet kint, nincs csak az udvaron tartva (ahogy amúgy a törvény előírná, hogy minden háziállatot a gazda köteles az udvarán tartani). Szerintem senki nem pampogna hogyha mindenki felelősséget vállalna a macskájáért. De persze az esetek 90%-ában nem vállalnak, és jönnek ide hogy "kilóg a macskám bele, van valami házi praktika?". Na ezen vagyok én személy szerint kiakadva.
2018. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
98%
Nagyon könnyen elütheti őket az autó, megehetnek valamilyen mérget (hallottam már olyat h direkt azért tettek ki mérget, hogy elpusztuljon a macska), elkaphatnak betegségeket,fertőzéseket, és ilyenkor télen nagyon hideg van, főleg éjjel.
2018. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Akik kiengedik a macskájukat, mindig azzal érvelnek, hogy a macskának ilyen a természete, kínzás bent tartani, a macska egy állat, kint a helye, ez a természetes...


Most ezt vetítsük ki a 21. századra. A macskák fogyóeszközként tartása sajnos még ma is jelen van. Általában az ilyen gondolkodású emberek semennyit nem hajlandóak költeni a macskáikra, 2-3 évente, ha nem hamarabb cserélődnek a ház körül élő macskák. Nincsenek ivartalanítva, szaporodnak orrba-szájba, aztán jön minden évben a baby boom, mikor minden második bokorban egy alomnyi macska bújik meg, az alapból leterhelt, cselekedni képes civil emberekből álló állatvédők pedig nem győznek minden életet megmenteni.

A mai világ már nem a macskák természetes környezete, szóval senki ne mondja meg nekem, hogy ez a természetes. Az a normális, ha rengeteg védtelen macskát elcsap egy autó, részeg emberek felakasztják, élve megnyúzzák, felakasztják, ráuszítják a kutyájukat, kilövik puskával, megmérgezik, csalinak használják?

Ezek a veszélyek leselkednek MINDEN macskára, amelyik kimehet, és ezzel együtt elhagyhatja a telket. Lehet mondani, hogy "az én macskám már 10 éves, mindig kijárós volt, nem volt semmi baja", vagy hasonlók, de ez nem jelenti azt, hogy ki kell engedni, mert lehet, hogy miután ezt leírta, soha többé nem fogja látni a macskáját, aki éppen közben kínhalált hal.


Most ha elképzeled ugyanezt kutyákkal, szerinted az normális, hogy kóbor kutyák, vagy otthonról elszökött kutyák vannak az utcákon? Nem a telken belül lenne a helye? Na ugye, hogy de. Ugyanez vonatkozik a macskára is. Magyarországon az állatok jogilag tárgynak minősülnek, ennek alapján senki nem fogja kirakni a tévéjét az út közepére, hadd menjen rakja keresztül egy kamion, vagy nem rakod ki az ágyadat a házad elé, hogy bárki fetrengjen benne. Ennek értelmében a macskádat is bent tartod a telken belül, ami azt jelenti, hogy a kerítésedig mehet el, azt nem lépheti át. Mondják, hogy a macska nem ismeri a törvényt. Neki nem is kell, az embereknek kell ismerniük, aszerint cselekedniük.


"5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."


Egyébként én azt vettem észre, hogy aki családtagként tekint a macskájára, szereti, annál nincs ebből probléma, szinte alapvető, hogy a macskát nem engedi szabadon járkálni. Aki még mindig fogyóeszközként tekint rájuk, az ne tartson macskát.

Felelősséggel tartozunk irántuk, ha már a gazdáik vagyunk, ugye ismerős ez az idézet?


"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

2018. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

#3 Természetesen télen mi is bent tartottuk a macskát.

2018. febr. 6. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Semmi baj nincs azzal, ha valaki kertes házban van és kint lehet a cicája.

A baj azzal van,hogy egyszerűen nem biztonságos a legtöbb környéken. Nagy az autóforgalom, sok kóborkutya van, mérgezések. És akkor még az is rátesz a lapáttal,hogy általában nincsenek kiivartalanítva , beoltatva és összeszednek mindenféle betegséget más macskáktól, össze-vissza fialnak. Verekednek, jelölik az idegen házakat a kandúrok a pisijükkel ,más kertjükben wc-znek stb..

Sok veszélyt rejt a kinti cicatartás és sok szomszédot zavar is a dolog.

Megmondom őszintén én is majdnem lefialtam, amikor megláttam,hogy egy halom kiscicát fialt le egy idegen macska a kertembe. Elbeszélgetnék ilyenkor a gazdával,hogy komolyan nem tudná egyszer kifizetni azt a 10 ezer forintot az ivartalanításra? Meg ha látja,hogy vemhes a macskája, akkor miért nem zárja be a fialás előtt legalább?

Sok kellemetlenséget tudnak okozni a szomszédoknak, ezért jó lenne megoldani,hogy csak a kerten belül legyenek a cicák. Úgy kevesebb veszély is érné őket

2018. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Számomra a mai körülmények között inkább az a kérdés, hogy aki szereti a macskáját, az MIÉRT engedi ki? Ez a világ egyszerűen alkalmatlan a kinti macskatartásra. Úgy nőttem fel, hogy mindig több cicánk volt a ház körül, de csinálhattunk akármit (ivartalanítás, stb...), hullottak mint a legyek. A legtöbbet autó ütötte el, de volt amelyiknek a szomszéd tett ki rókacsapdát néhány finom falattal... Most 3 cicám van, és NEM engedem ki őket egy percre sem. Szoktak nézelődni az ablakban, és nagyon sajnálom, hogy nem tapasztalhatják meg a kinti világot, de a környezetemben történt esetek is csak megerősítenek abban, hogy nem lenne jó vége. Tesómék imádott cicáját a szomszéd kutya ölte meg egy hete, egy ismerősöm cicája pedig már hetek óta "eltűnt". Azóta is hirdeti, keresi, pénzjutalom, stb... de már késő. :S Viszont amint lesz rá lehetőségem, csináltatok a cicóimnak egy nagyobb kinti kennelt, hogy biztonságban kimehessenek, de a legnagyobb vágyam a macskabiztos kerítés, viszont abba a szomszédoknak is van beleszólásuk.
2018. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nagyon sok baj van az emberek felfogásával, azzal, hogy a macskát fogyóeszköznek tekintik, sokan nem veszik semmibe, egy tartozék a háznál, mint a kerítésoszlop. Kicsit sántít, ha azt írom, hogy a kutyáknak nagyobb megbecsülése van, mert szintén sok kutyát tartanak rossz körülmények között, de valami olyasmit akarok mondani, hogy elsőbb számú házi kedvenc, mint a macska. Szegény macskákra a történelem folyamán többször rájárt a rúd, és szerintem most sem ideális a helyzet itthon.

Azon túl, amiket a többiek írtak.

2018. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!