Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen faképnél hagyott a...

Teljesen faképnél hagyott a macskám! Olyan mintha elege lett volna belőlem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2,5 éves ivartalanított kandúrkám, a hétvégén elkóborolt, hétfőn reggel hazatért, rettegett tőlem, elutasított minden közeledést, nem evett, nem ivott... Megfogni sem tudtam, így orvost hívtam. A dokival a padon kúsztunk utána...

Azt mondta csúnyán elbánt vele valaki, agyrázkódása lehet, vitamint kapott rá.

Amint elengedte újra lelépett...

A nyakörve sosincs meg, január óta 7-et “hagyott el”. Ma napközben kint sétált a járdán, de mintha gőze se lett volna arról, hogy itt lakik... Amint hívtam, újra elkezdett rohanni... Este szintén csak eliszkolt kint az úton.

4 napja minden nap friss ételt viszek neki, igazi ínyencségeket, de le se tojja, megy a kukába minden reggel, nem jön a közelembe sem, de a környéken kóborol...

Mit tudnék tenni? Igazi kis bújós szelíd cica volt, sosem bántottam, még szavakkal sem. A szomszédokra gyanakszom, hogy bezárhatják, talán, esetleg elverik... Nem tudom, hogy buktathatnám le őket, finoman rákérdeztem, de nem tudnak semmit.

Olyan van, hogy spontán leváltja a gazdáját a macska?



2018. febr. 7. 00:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, nagyon szomorúan olvasom ezt a történetet. Olyanról még sose hallottam, hogy ok nélkül egy macskánál ekkora fordulás legyen, valószínűleg igaza van a dokinak és valaki(k) bántották a cicádat :( Ha van facebookod esetleg tedd ki a képét, hogy elveszett, hátha látja valaki vagy meg tudja fogni. Remélem előkerül és helyre jön, kitartás!
2018. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Olyan mintha fel sem ismerne... Érdeklődtem ma az állatorvosnál, mert mondta, hogy tartsuk a kapcsolatot, ha előkerülne a cicó, szerettem volna megmutatni neki a rendelőben is, azt mondta, lehet a macskáknak részleges emlékezetkiesésük, de olyat még ő sem hallott, hogy a gazdit megtagadná, nem ismerné fel... :(

Hiányzik nagyon!

2018. febr. 7. 01:20
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Valami történhetett vele, biztos bezárták és bántották, ezért nem tudott hazajönni első körben.


Én azt javaslom, hogy mindenképp próbáld meg "befogni" és bent tartani a házban, hogy ne tudjon elszökni legalább 1-2 órára és eddig újra ki kell alakítani a bizalmat, jön a szelídítés. Ételt kell, hogy kapjon tőled közvetlenül és nagyon lassan közeledj felé a simizéssel.

Feküdj le vele egy szintben a földre és nézz a szemébe hosszasan.

Lehet, idiótán hangzik, de én is mindig így tettem, ugyanis sosem vettem vagy fogadtam örökbe már emberhez szokott cicákat, hanem mindig kóbor cicát fogadtam be és szelídítettem magamhoz nagyon lassan.

A kajával és azzal, hogy nem tűnök annyira nagynak hozzá közeledtek felém.


Most 3 cicám van, mindnek voltak rossz tapasztalatai korábban, de már nagyon bújósak és dorombolósak felém. >*.*<

2018. febr. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát kérdező, én azt nem értem, hogy miért kell egy macskát engedni kóborolni. De hogy még akkor sem jutott eszedbe, hogy ne engedd csavarogni, mikor egyértelművé vált, hogy valamo random ember hozzá tud nyúlni, meg tudja fogni...


Állatvédelmi törvény szerint minden állatot bent kell tartanod a telkeden belül, és ez a macskára is vonatkozik.

Különben is, "Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.", ergo ugyanúgy a te felelősséged, ha kiengeded, de akkor ha baja történik, ugyanúgy hibás vagy te is, mint aki bántotta.

2018. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, most olvastam a válaszodat. Jó minden amit írsz, azon kívül, hogy sokáig nézzen a macska szemébe. A macskáknál ez az agresszió jele, normál esetben direkt nem tartanak, vagy nem sokáig szemkontaktust, illetve lassan pislognak, ami a bizalom jele. Ha már testbeszéd, inkább ezt kéne alkalmazni, én sokszor az utcán is odapislogok egy-egy macskának, van, hogy megállnak visszapislogni.
2018. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is kijárós macskám van.

Hál' az égnek idegenekkel nagyon bizalmatlan. A nyáron beszorult a feje egy műanyag flakonba, majdnem megfulladt. A párom szabadította ki, perceken múlt az élete. Sokkos állapotban volt egy napig, nagyon lassan engedett fel. Majdnem egy hétig nem engedtem ki utána, amíg teljesen rendbe nem jött, újra kiegyensúlyozott cicává nem vált.

Biztosan történt a te cicáddal is valami, s gyanús, hogy sajnos valami gerinctelen ember bánthatta.

Én azt javaslom, hogy fogd be és ne engedd ki. Ha olyanok a szomszédok, kérd meg, hogy ha látják fogják meg. Biztosan meg van zavarodva. Otthon, nyugis környezetben majd megnyugszik.

Szerintem az egész emberi fajban csalódott most egy jó nagyot. Nyerd el újra a bizalmát. Ez lenne a legfontosabb.

Hidd el, örök lecke lesz ez neki.

2018. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett hasznos válaszokat!

Kedves 4.-ik, nem állok le vitázni, felelősségel kapcsolatos dolgokban, nem tudsz te rólam semmit, hogy jössz te ahhoz hogy, megvétózd, hogy tartom az állataimat itthon... A macska egy öntörvényű, makacs állatt, nem erőszakolhatsz rá bizonyos dolgokat. Tartsam a telkemem belül? Kössem meg, vagy zárjam egy ketrecbe? Nem kölyök cica, ivartalanított, folyamatosan oltott, féreghajtózott macska, aki sosem hagyta el még a teraszt sem, nem hogy a portát...

Aki hozzám kerül, háziállat, jobb körülmények közt él, mint némelyik embertársam...

2018. febr. 7. 10:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A cicát bántották, az is lehet elütötte valami,vagy fejberugták ..nem lehet tudni, de nem értem, hogy miért engedted ki a doki vizsgálata után?

Ha van rá lehetőséged fogd meg a cicát,akár erősszakkal és vidd be a házba és ne engedd ki. Vizsgálja meg újra a doki és vigyázz rá, ne engedd ki amíg ilyen.

2018. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem veled van baja szegénynek, hanem stresszes, fél, mert bántották valamilyen módon. Emiatt nyilván megrendült a bizalma az emberekben.

Nem biztos, hogy a szomszédok bántják. Lehet, hogy autó ütötte meg, ennyi is elég. A macskák stresszre nagyon érzékenyek.

Mikor előkerült és megfogtátok, el sem kellett volna engedni abban az állapotban, hanem bezárni a lakásba, míg rendbe nem jön és meg nem nyugszik újra. Ha valamikor meg tudod fogni, akkor ezt tedd.

2018. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok. Én csak tényeket közöltem, ne mondd, hogy nem tartozol felelősséggel a saját macskád iránt!
2018. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!