Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen faképnél hagyott a...

Teljesen faképnél hagyott a macskám! Olyan mintha elege lett volna belőlem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2,5 éves ivartalanított kandúrkám, a hétvégén elkóborolt, hétfőn reggel hazatért, rettegett tőlem, elutasított minden közeledést, nem evett, nem ivott... Megfogni sem tudtam, így orvost hívtam. A dokival a padon kúsztunk utána...

Azt mondta csúnyán elbánt vele valaki, agyrázkódása lehet, vitamint kapott rá.

Amint elengedte újra lelépett...

A nyakörve sosincs meg, január óta 7-et “hagyott el”. Ma napközben kint sétált a járdán, de mintha gőze se lett volna arról, hogy itt lakik... Amint hívtam, újra elkezdett rohanni... Este szintén csak eliszkolt kint az úton.

4 napja minden nap friss ételt viszek neki, igazi ínyencségeket, de le se tojja, megy a kukába minden reggel, nem jön a közelembe sem, de a környéken kóborol...

Mit tudnék tenni? Igazi kis bújós szelíd cica volt, sosem bántottam, még szavakkal sem. A szomszédokra gyanakszom, hogy bezárhatják, talán, esetleg elverik... Nem tudom, hogy buktathatnám le őket, finoman rákérdeztem, de nem tudnak semmit.

Olyan van, hogy spontán leváltja a gazdáját a macska?



2018. febr. 7. 00:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

Szintén 4-es vagyok, ajánlom figyelmedbe a következő kérdést. Ott is én vagyok a 4-es válaszoló, miközben olvasod, kicsit nyisd is ki a szemed.


Nem hiszem, hogy változtatna a hozzáállásodon, ha már a saját macskáddal történt eset sem hatott rád, de azért hátha.

2018. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2018. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami agyi sérülése. És ilyen ütéstől is lehet. Nem értem, miért nem zártad be a lakásba, mikor/miután megvizsgálta az orvos? Nem kellett volna elengedni.

A mozgásán nem látszott semmi? Sérülhet az egyensúlyérzéke, stb. egy ütéstől, saját magára lehet veszélyes.

2018. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jelentem cicókám hazatért!

Délután voltunk az állatorvosnál, kapott még egy kis vitamint, valószínűleg tényleg valamilyen ütés érte, amihez kellett neki ez a pár nap regenerálódás, a doki azt mondta a fejsérüléstől teljesen kitágulhatott a pupillája, és kerülte a fényt, mindvégig a padon lehetett. A (jó)szomszédom szólt, hogy 4 napja látja minden reggel, hogy oda bújik el...

Már bent van, és jól van!


A 4.-ik válaszolónak továbbra is annyit tudok mondani, hogy ez a macska felelősségteljesen van tartva, nekem nincs 4-5, 6 vagy több háziállatom.

Egy kutya, és egy macska van itthon.

Annyit vállaltam, amennyit anyagilag fenn tudok tartani, amennyire időm van. Nem lesz fölös szaporulat, és kóbor állatok sem lesznek...

Egészségügyileg teljes

körű ellátásban részesülnek.

Szívesen bezárnálak téged is születésedtől fogva, életed végéig egy 80 nm-es házba, ahol aztán bírod amíg bírod, ne akard már elmagyarázni, hogy egy állatnak az a jó, ha szobanövényként éli le az életét...

Nekem higiéniai, és egészségügyi okokból muszáj lesz legalább minden 2-3. nap kiengednem a házból a történtek után is, eddig is egy órát töltött kint, és ezután is fog. Szigorúan csak telekhatáron belül! Majd felfestem neki, és közlekedési táblákat, veszélyt jelző táblákat is szerzek, hogy hol nem engedélyezett a “behajtás” stb.

Viccet félretéve, hiba volt elengednem, a legelső orvosi vizsgálat után, de ez a viselkedés nem volt megszokott tőle. Jobban fogok rá vigyázni, ha más nem elővesszük a hámot, és újra próbálkozunk vele.

2018. febr. 8. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!