Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy egy éves, herélt fiú...

Van egy egy éves, herélt fiú cicám. Egyáltalán nem agresszív, soha, senkivel és semmivel. Soha nem bánt, maximum véletlenül kap belém. Ez normális?

Figyelt kérdés
Még a játékaival is szépen játszik, nem igazán tépi őket, legfejjebb ugrál rajtuk, pofozgatja őket finoman. Mások szerint az ennyi idős fiú cicák agresszívabbak szoktak lenni. Lehet hogy az én cicám csak ilyen személyiség? El sem tudnám róla képzelni, hogy valaha valakit vagy valamit bántson.
2010. jún. 7. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy vele. Nekem is van egy 1 éves kandúr macskám, nincs ivartalanítva. Sokszor ha csak megyek az udvaron nekimegy a lábamnak és megtámad. Nem számít neki, hogy sokkal nagyobb vagyok, mint ő. De ez már kicsi korától így van. Meg akkor is nyivákol és támad ha mellém feküdt én meg felállok. Nem tudom miért csinálja...
2010. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám is fiú és ivartalanított és olyan mint egy vadállat. Harap, rúg, karmol mikor játszik, de nagyon... Inkább lenne olyan mint a tiéd :D
2010. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, az enyém is kicsi korától ilyen. És elkapja a lábam amikor megyek, meg a kutyák nyakát, de csak játszik. :D És szeret egeret is fogni.
2010. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! igen a te cicád egy jámborfajta:)nekem is van egy 17 éves öreg töketlen kancim, életében még nem verekedett.

még fújni sem hallottam, kerül minden balhét.

viszont jár hozzánk enni egy kb 3 kilós kistestű anyacica,az olyan harcos, hogy a meglett kandúrokat lepofozza pillanatok alatt. tiszteletben is tartják és kivárják a sorukat a tányérhoz.

szóval a cicák is kölönböző vérmérsékletűek.

üdv-cicás-

2010. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószinűleg korán műtötték, még nem alakulhattak ki benne a fiúkra jellemző viselkedésminták. Nem értelek, mi a baj? Az csak jó, ha egy állat nem agressziv.
2010. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tényleg elég korán műtötték, még akkor nálam sem volt. és nem baj, egyáltalán, dehogyis!! csak meglepődtem, mikor árjöttem, hogy ezek szerint ez viszonylag ritka. de nagyon örülök neki. néha alvás után szokott hülyéskedni, mikor simogatom, hogy hanyattfekve ráveti magát a hüvelykujjamra, de akkor se harap, hanem ráfog, és belül nyalogatja :D:D
2010. jún. 7. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát igen, jó neked. Az enyém pár napos volt, menni sem tudott, de úgy fújt, mint egy tigris. :D

Azért is nem értem, miért ilyen vadállat, mert itt a teraszunkon született (egy másik macsekunk kölyke, csak ő maradt életben), meg kellett fognunk rögtön születése után, mert az anyja a hideg betonon hagyta és betettük a kosarába, szóval kézhez volt szoktatva, mégis ilyen. Nagyon játékos, meg lehet fogni, de ha ölbe veszem szinte azonnal le akar ugrani. Akkor nem bánt, csak ha rájön az 5perc. Ha felébresztem mert elkezdem simogatni, meg ilyesmi.

2010. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is van egy ivartalanított kandúr macskám. Mielőtt ivartalanítottuk volna, sokat verekedett más cicákkal, egyszer meg az egyik hátsó lábát elkapta egy kocsi. Ma is érezni, hogy hol forrt össze a csontja. Az állatorvos azt mondta, hogy ivartalanítás után már nem fog annyit eljárni itthonról (alig van itthon csak enni és aludni jön haza), de épphogy többet jár el, mint mielőtt ivartalanítottuk. Egyszer simogattam azt a lábát amit elkapott a kocsi és odakapott, de úgy, hogy még a helye is megmaradt. Pedig azóta már nagyon sok idő eltelt. Anyuék mondják, hogy ne kapjam el a kezem, ha hirtelen felemeli a lábait, de ilyenkor azt hiszem, hogy bántani akar. Hozzám nagyon ragaszkodik, de nem lehet a kedvén kiigazodni. Az idegenektől fél.
2016. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!