Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Két éves a cicám, és a farka tövében a háta felöli részen kikopott a szőr, sűrűn vakarja, mi lehet az oka?

Féregtelenités megvolt,bolha elleni cseppeket használtam rá.

febr. 11. 16:52  Privát üzenet  

A válaszok
Vidd el állatorvoshoz, ő vesz a bőréről mintát és megmondja mi baja van. Lehet simán valamilyen atka is, de allergiás is lehet.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 11. 17:01 Privát üzenet
Lehet, hogy a bűzmirigye telt meg. Elvileg a kutyáknál problémás inkább, de az én cicáméból rengeteget kinyomott a doki, meg is lepődött. Én is azért vittem el, mert rengeteget vakarta, harapdálta a farka tövét.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 11. 17:09 Privát üzenet

Az én cicámnál ilyen volt. Allergiás volt valamire. Kapott szurit.

Vidd el dokihoz.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 11. 17:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket,én is erre gondoltam,holnap el is viszem a dokihoz. Allergiára nem is gondoltam,de igaz sosem tudni.Érdekes hogy minkét oldalon szabályos folt van,a farka felett nem alatta. gondoltam,hogy beszorult valahová.Viszont piszkálja ami nem jó. Holnap többet tudok majd,ha ránéz az orvos.

# 4/5Időpont febr. 11. 19:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az orvos ekcémát gyanít, csirkés kaját hanyagoljuk és hipoallergen tápot, száraz eledelt ajánlott. Kapott szurit, két hét mulva ránéz. Remélem rendbe jön.

# 5/5Időpont febr. 13. 02:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Csirkeallergiás kutyám mellkasán/hónalján sebes foltok vannak, kikopott a szőr?
Valami betegség? Mi ez?
Normális, hogy az 5 és fél éves tengerimalacom hasán kikopott a szőr?
A macskámnak a nyakán két oldalt egy picit hiányos a szőr de nem csupasz. Valamekkora szőr van rajta meg vakarózik is néha. Olyan mintha kikopott volna neki. nem piros meg semmi....
A macskámnak kikopott a nyaka, pedig a nyakörv jócskán felette volt, és kullancs sem volt benne. Mi lehet vele?
Kikopott a cica szőre?!

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!