Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szüleim azt akarják, hogy...

A szüleim azt akarják, hogy csak kinti cica legyen! Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

A szüleim egyáltalán nem akartak macskát, de mégis csak becsöppent az életünkbe egy macska úgy döntöttünk menhelyre vinni csúnya dolog lenne, így befogadtuk. Ez eddig rendben is volt. Már volt állatorvosnál meg minden, viszont azt már nem engedték meg a szüleim neki, hogy bejöjjön a házba. Én agyon aggódom, hogy valami baj lesz mivel utána olvastam és arra a következtetésre jutottam, hogy ha legalább amikor akarna bejöhetne sokkal nagyobb biztonságban lenne.

(Ha nem kell őket meggyőzni akkor az írjátok, hogy miért ne kell.)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. febr. 12. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Biztosítsatok neki tetőt a feje fölé, meg kaját a táljába, a többit megoldják a cicák. Persze, ha benti macska lenne, akkor tisztább, ragaszkodóbb és hosszabb életű lenne, de ez van.
2018. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azokat biztosítottuk neki, de örülnék, ha sokáig egészségesen élne.:(
2018. febr. 12. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Meg is mutathatod a szüleidnek a kérdést és a válaszokat.


Egy kinti macska nagyon rövid életű, minden egyes alkalommal, mikor kijut a telekről, veszélyben van. Elüthetik, elkaphatja egy kutya, esetleg egy idióta ember, megkínozhatja (élve megnyúzza, felakasztja), ellophatja, megmérgezhetik, lelőhetik, hidegben bebújhat egy autó motorházába, ha elindul az autó, a macska ott hal meg, csapdába eshet, becsukhatják valahova, ahonnan nem tud kijönni és éhen hal, akár elvihetik vadászatra vagy viadalokra, hogy vele uszítsák a kutyákat.


Ha ez nem győzte meg a szüleidet, akkor legalább ivartalanítva legyen, ha kandúr, akkor napokra, hetekre elmehet, fertőzéseket, sebeket, betegségeket szerezhet, a nőstények szintúgy, csak még pluszban megajándékoznak egy alomnyi kölyökkel.


Ha ez sem győzte meg őket, akkor vessenek egy pillantást az alábbi állatvédelmi TÖRVÉNYRE!


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Tehát törvény szerint a macska a telket NEM HAGYHATJA EL! Megtehetitek, hogy ne menjen be a házba, de a kerítést macskabiztossá kell tenni, hogy ne tudjon elmenni, a telken belül maradjon! Bár ez szerintem költségesebb, mint beengedni, de ők tudják.

2018. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm majd megmutatom a választ! :) (Elég ijesztő volt remélem hatásos lesz.)
2018. febr. 12. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már leírták, a törvényben elvileg az van, hogy a macska nem hagyhatja el a telket.

Egy kinti cica amerre jön-megy, mindenhová odakakil. Ennek a szomszédok nem mindig örülnek.

Ha nem akarják, hogy bent legyen, lehet készíteni macskabiztos kerítést. Így idegen macska sem tud bemenni és a sajátotok meg nem tud kimenni.

Egy elmászkálós cicát elüthetik, megmérgezhetik, bánthatják. És behurcolja a telekre a világ összes kullancsát. Mert ha olyan helyen laktok, hogy van a közelben bokros terület és ott mászkál hazaviszi a bundáján a rengeteg kullancsot.

2018. febr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is mentett cica van 1 éve, és nálunk sem akart senki macsekot, de még én sem :D Viszont ez a dög úgy belopta magát mindenki szívébe, hogy mostanra már családtag lett. Sose gondoltuk volna, hogy egy cica így kötődik az emberekhez.

Mielőtt hozzánk került, több mint egy évet élt utcán, és elég nehezen szokta meg, hogy jó a lakásban lenni.

Most télen már csak napi 2x2-3 órát volt kint, elég jól hozzászokott a kényelemhez és a lakás melegéhez. Éjszakára viszont sosem hagyom kint (nyáron se!), most is itt alszik a lábam mellett. Amikor felhozom, akkor engedek a kádba egy kis vizet, hogy lemossam a lábát és közben átkefélgetem a bundáját. Bedobok neki 1-2 játékot és pár percig tapicskol a vízben :D

Így nem koszol össze semmit, és szinte egyáltalán nem szőröz.


Jó látni, hogy élvezi a kinti életet, de mindig bennem van a gyomorideg, hogy mi van, ha elgázolják (pedig nem lakunk forgalmas helyen) vagy valakit zavar, és kidob egy kis mérget...

Szerintem is beszélj a szüleiddel, Nektek is jó és a cicának is, ha egymás életének a részei vagytok.

2018. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Titokba néha engedd be
2018. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!