Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg illegális...

Egy macskát tényleg illegális kint tartani?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy kint, hogy telken kívülre is tud menni... Ahogyan a legtöbb kinti macskát látjuk.

Mert most itt olvastam, hogy van egy ilyen állatvédelmi jogszabály:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Nekem szobacicáim vannak, s sosem tetszett mikor láttam hogy más a környékre szoktatott, nyakörves, de tulajdonképpen kóbor macskák az autók között manővereztek... De azt nem tudtam, hogy ez illegális is.


Ha valóban az, s nem én értek valamit félre, akkor mégis miért van ennyi ilyen macska?



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
53%

A jogalkotók inkább a kutyákra gondolhattak ezzel a mondattal hogy "szökésének megakadályozásáról". Mert például falun leginkább kint tartják a macskákat rágcsálóirtási célból. És azok a macskák más házak udvarára is bejárnak. Ebben az esetben nem lenne értelme betartani az idézett szabályt, hisz megkötni nem lehet macskát, illetve ha van neki falun biztonságos nagy szabad mozgástér akkor engedni kell hadd éljen szabadon ahogy tetszik neki.

A kutyák esetében viszont falun is vonatkozik a szabály, hisz senki sem szereti ha kerékpározás közben rátámad néhány kutya a közúton. A macskákkal nincs ilyen gond.

2018. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
77%

A szabály tényleg az, hogy a háziállatokat nem lehet az utcára engedni.

A helyzet az, hogy a macskatartás kultúrája még messze van attól, hogy mindenhol szobacica legyen. Arról nem is beszélve, hogy a macska haszonállat is. Megfogja az egereket. Ezt a szobából csak erősen korlátozottan tudja megcsinálni.

2018. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy illegális! Egy macskánál nem lehet megakadályozni (vagy lehet, de az sokba kerül), hogy kimenjenek a kerítésen kívülre!
2018. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
13%
Dehogy illegális! Ha kap enni és inni, akkor nem lesz semmi baja. ha nem akarod as házba beengedni, nem baj.
2018. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

#1. Létezik macskabiztos kerítés is...

Azt a részét, hogy hagyni kell szabadon élni nem értem. Mi van, ha a szomszéd nem akarja hogy a macska hozzá járjon, s eseteg oda végezze a dolgait, stb.?

2018. febr. 13. 09:42
 6/64 anonim ***** válasza:
76%

Hivatalosan valóban így van.

Ha menhelyről fogadsz be cicát, és kinti-benti tartásra kapsz engedélyt, akkor is biztosítanod kell, hogy a "kint" az valóban a kertet, egy jól elhatárolható területet jelentsen.

Lehet egyébként ezt befolyásolni, vannak pl. kerítésre felszerelhető gátló eszközök (hasonló, mint a galambtüskék), amivel megakadályozhatod, hogy a cica átmásszon a kerítésen. A továbbiakban pedig a kerítés megfelelő állapotáról kell csak gondolkodnod.


Magyarországon viszont a macskatartás kultúrája messze elmarad a kutyákétól. Bár egyre több a szobacica, de rengetegen tartják inkább haszonállatnak, mintsem házikedvencnek.

Az állatvédelem hatósági támogatása is gyerekcipőben jár - csak nézd meg, milyen felzúdulások vannak az állatkínzós büntetésekért... Nincs kapacitás arra, hogy a cicatartás ilyen formáját ellenőrizzék.


(Egyébként nekem is volt kinti-benti cicám, vidéken, nem forgalmas helyen. Ő nem járt máshova enni kóbormódra, mert finnyás kis dög volt, de ott ki mertem engedni az udvarra anélkül, hogy attól kelljen félnem, mi történik vele. Előtte szobacica volt, de gyorsan beleszokott a dologba. Persze éjszakára bejárt aludni, akkora vadász nem volt. :) Őt jobban féltettem, mikor a veszett rókáknak pakolták ki a mérget. Mivel ő nem eszik semmit házon kívül, neki nem lett baja, de a környék kijárós cicái halomra hullottak...

2018. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
10%
Nem szorulhat szerencsétlenbe bele a végtermék. És ráadásul-mivel öntörvényű jószág-hadd sz....rjon már oda, ahova akar. Nem mellesleg szeretik a szabadságot a macskák.
2018. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
8%
Ja lemaradt: 4-es voltam
2018. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

"Dehogy illegális! Egy macskánál nem lehet megakadályozni (vagy lehet, de az sokba kerül), hogy kimenjenek a kerítésen kívülre!"


Lol. Nem gondolod, hogy erre inkább az a megoldás, hogy aki nem tudja biztosítani a megfelelő kerítést, vagy bent tartást az ne tartson macskát? Főleg, hogy a becsüleres táplálása sem olcsó...


"Dehogy illegális! Ha kap enni és inni, akkor nem lesz semmi baja. ha nem akarod as házba beengedni, nem baj."


Akkor kifejtenéd, hogy az idézett jogszabály melyik része pontatlan, illetve hogy kéne értelmezni?

Mert lehet tényleg igazad van, de én nem értem...

Viszont azzal vitatkoznék hogy nem lesz baja. Kismillió baja lehet, s lesz is. Egész életében kint tartott macska még nem halt természetes halált.

2018. febr. 13. 09:47
 10/64 anonim ***** válasza:
14%

Hát - ami a kertben élő macskákat illeti - ez a törvény konkrétan betarthatatlan. Kertes házak között mindennapos jelenség, hogy a szomszédból átbóklásznak a macskák (legtöbbször az éj leple alatt, de nemritkán nappal is), és ez nem is csoda, mivel nem lehet mindenhova macskabiztos kerítéseket tenni. Ez nem kultúra kérdése, egyszerűen a kertes házaknál a macskatartás nem ugyanazt jelenti, mint a lakásokba zárt, díszes szobacicáké.

Egy újabb hülye, átgondolatlan törvény. Megszokhattuk már.

2018. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!