Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg illegális...

Egy macskát tényleg illegális kint tartani?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy kint, hogy telken kívülre is tud menni... Ahogyan a legtöbb kinti macskát látjuk.

Mert most itt olvastam, hogy van egy ilyen állatvédelmi jogszabály:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Nekem szobacicáim vannak, s sosem tetszett mikor láttam hogy más a környékre szoktatott, nyakörves, de tulajdonképpen kóbor macskák az autók között manővereztek... De azt nem tudtam, hogy ez illegális is.


Ha valóban az, s nem én értek valamit félre, akkor mégis miért van ennyi ilyen macska?



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

Miért lenne hülye az az igény, hogy az udvaromra ne jöjjenek idegen emberek állatai akiknem a kakáját nekem kell így eltakarítani?


Amúgy az én szobacicáim sem díszesek, hanem örökbefogadottak. Attól ugyanúgy felelőséggel tartozom nekik.

Emlékszem amúgy, hogy 8 éves koromig, míg élt a mamám, csak addig 4 macskát végzett ki a kinti tartással. 2 db megmérgeződött, 1 db el lett ütve autó által, egyet pedig durván megkínoztak és megöltek.

A legöregebb 7 éves volt. És közben végig a legolcsóbb kommersz szemeteket kapták enni, meg olyan emberi kaját ami nem nekik való.



Szóval azt kérdezném, hogy aki nem tud kerítést, bentlakást, vagy kennelt biztosítani az mi az istennek tart macskát? Hogy szenvedjen? Vagy minek? Mert az fix, hogy nem szereti.

2018. febr. 13. 09:59
 12/64 anonim ***** válasza:
86%

A kinti macskák leginkább forgalmasabb utak mellett vannak veszélyben, vagy ahol a szomszéd kutyák nem szeretik őket.

Más állat- sőt természetvédelmi problémákat azonban ők maguk okoznak, hisz akármennyire is jól vannak etetve a vadászösztönt nem lehet belőlük kiölni, és ennek pedig nemcsak a rágcsálók látják kárát, hanem a védett énekesmadarak is.

2018. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, egy kicsit szélsőséges vagy most már.

Az eredeti kérdésben nyakörves cicáról beszéltél. A nyakörves cica minden bizonnyal kap enni, és beengedik a lakásba, mikor hazatér a kalandozásból.

Azért ez nem egyenlő azzal, mint mikor valaki nem tartja a macskát, hanem csak "van".

Igen, vidéken van ilyen is, az utóbbi. Volt olyan szomszédunk, akinek 8-10 macskája volt, de igazából egyik se volt az övé, csak kitette a kaját, azok meg szaporodtak maguktól.

2018. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
23%
Díszes macska alatt kifejezetten szobacicát értek. Mi viszont kertes házas övezetben lakunk, itt az emberek nem tartják lakat alatt, szobába zárva a macskáikat, ami érthető is, mert a macskák imádnak a kertben rohangászni, vadászni, és ilyen helyen ezt meg is tudják nekik adni. Megakadályozni hogy kiszökjön a kertből, a legtöbb helyen gyakorlatilag lehetetlen, fák, bokrok a telkeken belül és kívül a kerítések mentén, a macskák játszi könnyedséggel másznak ki rajtuk, nincs az a szögesdrót rendszer ami útjukat állná.
2018. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

Bocsi, kicsit ideges lettem.

Azt nem tudom, hogy vidéken hogy működik, mert sosem éltem ott. A mamám is ilyen félig városi, kertvárosi részen volt, mint most én is.

Viszont szerintem mindenhol vannak veszélyek, elég komolyak.

Pl. vidéken a már az egyik válaszoló által említett róka/egér méreg.

Meg gondolom akkor a rókák, görények, egyebek maguk is.


Sajnos ezek a kint-benti (vagy csak kinti), nyakörves cicák sincsenek jól tartva általában. Én azon az állásponton vagyok, hogy egy kinti macska eleve nem lehet jól tartva, ez nekem paradoxonnak tűnik, mert folyamatosan veszélyben van.

(Pl. nyáron kullancsok. De ezt a végtelenségig lehet sorolni.)

De itt is vannak esetenként nagy különbségek rossz és nagyon rossz között.


Én úgy vettem észre, hogy ezeknek a macskáknak életükben egyszer vesznek egy bolha elleni nyakörvet, utána az x évig, vagy életük végéig (ami x év) rohad rajtuk.

Rendszerint Friskiessel, vagy Whiskassal etetnek, ami szemét, 4% hús (se) 92% gabona, a maradék szinezék, ízfokozó... Úgy, hogy az nem is olcsó, csak ennyire nem érdekli Őket, nem néznek semminek utána. Pedig lehetne sokkal jobbat, olcsóbban.

Ez utóbbiak nem törvény ellenes, illegális dolgok, de szerintem felelőtlenség olyan szinten, hogy nem kéne macskázniuk az ilyeneknek.


+ Rengetegen nem is ivartalanítják a kinti macskáikat, de a gyerekekről már nem gondoskodnak. Aztán bejönnek az udvaromra és a kint, de fűtött házban tartott kutyám elkap tőlük valami szem betegséget, meg bolhákat.


Szerintem komoly változtatásokra lenne szükség. Vagy osszanak büntetéseket a kint lévő macskákért (jó ezt értem, hogy nagyjából kivitelezhetetlen, mert nem köthetőek a "gazdákhoz), vagy feküdjenek nagyon rá az ivartalanításokra...

Nem tudom. :/

2018. febr. 13. 10:26
 16/64 anonim ***** válasza:
60%
Az ivartalanításra ráfekszenek. Állatvédő szervezetek foglalkoznak azzal most is, hogy a "kolóniákban" élő macskákat (értsd: senki macskái, de kapnak enni meg fedelet maguk fölé a környékbeliektől) ivartalanítják, aztán visszaengedik. Így a túlszaporodás megakadályozott.
2018. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

#14. Erre csak azt tudom mondani, hogy elég baj.

Te egy igazi laikus vagy, aki életében nem fogott a kezében egy a macskákkal érdemben foglalkozó könyvet, nem beszélt egy igazi hozzáértővel, vagy ha igen akkor csak lehülyézte... S életében nem járt állatorvosnál sem, akik Magyarország egyik, ha nem legnehezebb egyetemét végezte el. De Te így teljesen magadtól is többet tudsz az állattartásról, meg a macskák igényeiről... Hiszen Te így születtél.

Egy igazi átlag magyar vagy ebből a szempontból.


De nincsen semmi baj.

2018. febr. 13. 10:34
 18/64 A kérdező kommentje:
#16. Hát ennek ellenére napi szinten látok terhes macskát, sőt a H6-os HÉV-en utazva van hogy egy út alatt 3-4 db-ot is...
2018. febr. 13. 10:36
 19/64 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag tényleg illegális úgy tartani, hogy ki tud járni a telekről.

Gyakorlatilag semmi értelme, mivel semmi következménye ennek a jogszabálynak.

Még ott tartunk, hogy a kutyák elenyésző részében van a 2012. óta kötelező chip, ezzel együtt ezek a kutyák veszettség elleni sincsenek oltva. Ezt sem ellenőrzi és tartatja be senki.

2018. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
19%
Vidéken éllek a tanyavilágban. A haszon állatok mellé kell a macska.A takarmányt meg kell védeni a kártevőktől! 6 kandúrom van. A fröccs tejet mindig megkapják. Nagyon jól vadásznak jó kövérek mert vadásznak! Sajnos van mit. nem csak egére de pockot cickányt patkányt is sikeresen féken tartják.
2018. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!