Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg illegális...

Egy macskát tényleg illegális kint tartani?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy kint, hogy telken kívülre is tud menni... Ahogyan a legtöbb kinti macskát látjuk.

Mert most itt olvastam, hogy van egy ilyen állatvédelmi jogszabály:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Nekem szobacicáim vannak, s sosem tetszett mikor láttam hogy más a környékre szoktatott, nyakörves, de tulajdonképpen kóbor macskák az autók között manővereztek... De azt nem tudtam, hogy ez illegális is.


Ha valóban az, s nem én értek valamit félre, akkor mégis miért van ennyi ilyen macska?



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
22%
17: Két hozzászólásból jellemrajzot készíteni valakiről nem kis önhittségre vall. Ha hozzávesszük azt az ideges kényszerességet, amivel a nullákat nyomogatod dühödten a számodra nem tetsző válaszokra, csak annyit tudok tanácsolni, nézz magadba és tanúsíts egy kis önmérsékletet; próbáld szokni a gondolatot, hogy nem mindig neked van igazad.
2018. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

#20. Bocsi a műveletlenségemért, de mi az a fröccs tej? Csak mert amúgy a macskák -bármilyen hihetetlen is- 8 hetes koruk után laktózérzékenyek.

Komoly következménye amúgy nincs a tejnek, de puffadnak és fosnak tőle.


Amúgy sajnos nem tudok jó alternatívát, s megértem hogy valahogy írtani kell a pockokat, rágcsálókat... DE ha valamelyik mérgezett és a macska emiatt kínok között hal meg az szerinted teljesen rendben van?

Szóval ezek az életek csak eszközök és értéketlenek számodra?


Illetve mind a 6 kandúrodat féregteleníted és oltatod 3 havonta? Az nem lehet túl olcsó, viazont ha nem teszed az veszélyes a többi állatodra...

2018. febr. 13. 10:48
 23/64 A kérdező kommentje:

#17. Egy ember nem tud leértékelni senkit ezen az oldalon. Minimum 3db "értékelés" kell ahhoz, hogy megjelenjen a válasz hasznossága százalékban. Ha 0% akkor minimum 3 ember nyomott a pirosra, de ha nem nulla, akkor az adott százalékból néha azt is kiszámolhatod, hogy nagyjából hányan nyomtak mire.


S az igazságot egyenlőre nem is én, de nem is Te definiálod...


Viszont én próbálok érvelni is, Te ezt eddig nem nagyon tetted, csak leírtad tényszerűen, hogy Te hogy tartod a macskáid, a környezetedben hogy tartják.

Én ezzel nem értek egyet, s erre reflektáltam.

Ennyi.

Nem kell mellre szívni.

2018. febr. 13. 10:54
 24/64 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésképp, de hova oltod a macskáidat három havonta? :D Ha megvannak a kötelezők, utána évente kell. Állatorvos meg félévente-évente jár ki zsákfalvakba, tanyára is (sőt, utóbbi helyre a haszonállatok miatt kifejezetten kell, hogy gyakrabban járjon doki), így az éves kötelező megvan különösebb utánajárás nélkül is.
2018. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
24%

23: A kérdező értékelését mindig jobban súlyozza a rendszer, nem tudtad?


Amúgy nem szívtam mellre semmit, csak nem értettem honnan jössz ahhoz, hogy két hsz alapján ítéletet mondj valaki felett..

De ha már itt tartunk, elárulhatom, futkostunk állatorvoshoz eleget mi is, macskakönyveink is vannak, na most képzeld el...

És nem, nem tartottuk szobafogságban a macskát, ehelyett kint szaladgált a kertben, szöcskékre vadászott, játszott a gyerekkel; ha tollasoztunk, mindig próbálta elkapni a labdát, volt hogy visszahozta, ha leesett a fűbe.. még sorolhatnám. Kevés boldogabb macskát láthattál..

Talán ezzel sikerült némileg rávilágítani, minek is tartanak az emberek "kerti" macskát.


És volt szerencsém ismerősnél szobacica életmódját megfigyelni, unottan döcögött a tálkájához, kieszegette a drága és nagyon egszéséges macskakajáját, aztán vonult vissza a párnázott drága macskafekhelyére, bágyadtan visszafeküdt, és a nap további részét vagy alvással, vagy álmos pislogással töltötte..

Ez a jó élet egy macskának szerinted?!

2018. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

Igazad van, azt a féregtelenítésre akartam írni :D

Amúgy én csak macskanátha ellen oltatok, mert benti macskáim vannak...

2018. febr. 13. 11:07
 27/64 A kérdező kommentje:

Bent a házban is kell és lehet vele foglalkozni, játszani. Az én macskáim speciel apportírozni is tudnak.


Nem akarlak meggyőzni az igazamról, mert nem hiszem hogy megtudnálak...

De szerinted miért van akkor mégis ezva jogszabály, miért van minden tenyésztő és állatorvos is ezen az állásponton?


Illetve légyszí válaszolj nekem az eddig felmerülő veszélyekre, hogy ezeket hogy küszöbölöd ki?

Vegyük úgy, hogy a kinti macska tényleg boldogabb, de más állatokra is veszéllyel van, valamint Ő is veszélyben van. Erre mit mondasz? Szimplán nem foglalkoztat?

2018. febr. 13. 11:13
 28/64 A kérdező kommentje:

"23: A kérdező értékelését mindig jobban súlyozza a rendszer, nem tudtad?"


Ja, am ezt nem tudtam.

Engem egyébként nem annyira foglalkoztatnak a százalékok... Nekem is valami 59%-om van.

2018. febr. 13. 11:15
 29/64 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, ez esetben te sem vagy felelős macskagazdi, mert a veszettség elleni oltás kötelező szobacicáknak is, illetve mivel több cicáról beszéltél, ezért kombinált vakcina a szokás, nemcsak a macskanátha (különféle fertőző gyulladások ellen).


(Még mindig nem kötözködöm, az ördög ügyvédjét játszom, ha úgy tetszik. :) Mindenkiben lehet hibát találni, ha nagyon akarunk.)


Egyébként az én kinti-benti cicám 14 évig élt. Nem törvényszerű az, hogy kegyetlen halált haljon mindenki.

Most újra tervezünk cicát, őt nem engedném kintre - pesten vagyunk, bár kertvárosi részen, és itt is vannak kijárós macsekok a környéken, de némelyik nem jobb, mint falun a tucatmacska... nyáron születtek kölykök, és a fele beteg volt. Velük nem akarnám, hogy találkozzon.

De egyébként minden csak nevelés kérdése. Láttam olyan kinti-benti macskát, amelyik a gazdi nélkül nem ment telekhatáron kívülre, mert hozzászokott ahhoz, hogy nincs elmászka. Ilyen is van. :)

2018. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

Rendben. Ez esetben ez az állatorvos furasága is :D


De valóban utána nézhettem volna jobban.


Viszont szerintem ez össze sem hasonlitható a kinti tartással és az ahhoz tartozó szokásokról (hogy rendszerint nincsenek egyáltalán oltva, ivartalanítva, teljesen le vannak sz@rva).

2018. febr. 13. 11:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!