Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg illegális...

Egy macskát tényleg illegális kint tartani?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy kint, hogy telken kívülre is tud menni... Ahogyan a legtöbb kinti macskát látjuk.

Mert most itt olvastam, hogy van egy ilyen állatvédelmi jogszabály:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Nekem szobacicáim vannak, s sosem tetszett mikor láttam hogy más a környékre szoktatott, nyakörves, de tulajdonképpen kóbor macskák az autók között manővereztek... De azt nem tudtam, hogy ez illegális is.


Ha valóban az, s nem én értek valamit félre, akkor mégis miért van ennyi ilyen macska?



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
47%

Figxeréj mig az emberek a kutyájukkal telibeszarják a törvényeket, mit vársz?

Svájcban alig látsz kinn cicát, mert az emberek normálisan gondoskodnak roluk nem csak kibxák az udvarra, h éljél ahogy akarsz.

2018. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
83%

Én egy nagyon kicsi, borsodi faluban nőttem fel. Az emberek szinte 100%-a úgy tartja a macskát, hogy csak van. Ilyeneket tanítottak nekem is, hogy nem szabad jóllakatni, mert akkor nem fog egerészni, csak annyi kaja kell neki, hogy a háznál maradjon. Vagy, hogy nem kell neki inni adni, mert talál magának, stb. Ott alap volt, hogy a macska férges, rühes, girhes, bolhás. Az ő szemükben ilyen egy átlag macska, ezért elképzelni sem tudják, hogy bent legyen a lakásban. Hogy őszinte legyek egy ilyen állapotban lévő macskát én sem szívesen engednék be. Én valahogy sose tudtam felfogni ezt az egészet. Gyerekkoromban sebesre martak a bolhák, mert a szüleimnek eszébe sem jutott, hogy ki lehet irtani őket a macskából. Ne tudd meg, hány felesleges almot vertek agyon, ástak el élve, dobtak vízbe, mert az ingyen van, az ivartalanítás meg drága állatkínzás. "A macska fogyóeszköz", mi értelme költeni rá?


Jelenleg is falun élek. Van két cicánk, kijárósak. Én azért merem kiengedni őket, mert gyakorlatilag egy kukoricás mellett lakunk, az út minimum 30 méterre van, az is egy nagy kanyar, nem tudnak gyorsan menni autóval, a másik irányba meg szántóföld van km-eken át. Az egyik nem is szeret kijárni, a másik az nagyon, de úgy gondolom, hogy elég biztonságos számára ez a környezet. Mindkettő ivartalanítva van, nem tűnnek el, legkésőbb az esti etetésre itthon vannak, de van, hogy napokig ki sem akarnak menni. Ha kint vannak sem lehetnek messze, mert hívásra mindig jönnek. Féreghajtót kapnak, oltva vannak, élősködők elleni cseppet is kapnak. Mellé húst és prémium tápot kapnak enni vízzel. Egyszerű cirmos házimacskák, ezért nem érti meg senki, hogy mire fel ez az úri bánásmód. Undorodnak, fintorognak, ha megtudják, hogy bent vannak a házban, mert a fent említett beteg, girhes macska képe él a fejükben. El sem tudják képzelni, hogy létezik egészséges macska is. Hogy nem mar szét a bolha, ha hozzáérek. Számukra ez csak egy egérfogó, rengeteg rohangál belőle az utcán. Él max 5 évig, majd lesz másik. Természetes környezetről beszélnek, mikor az aszfaltos út, autók alapból nem természetes. Szerintük, ha egy macska, beteg, fázik, éhezik az is természetes. Örüljön, ha a maradék romlott ételt megkapja.


Ilyen felfogással soha nem fogják bent tartani őket. Attól, mert valami sok helyen természetes és megszokott még nem jelenti azt, hogy jó. Én felelősséget vállaltam az állataimért épp ezért nem engedném ki őket, ha nem tudnám, hogy biztonságos a környék.


(Amúgy rengetegen a kutyát is így tartják, él az utcán, hazajár enni és ennyi. Kirakják neki a napi maradékot és ebben ki is merült az ellátás.)

2018. febr. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, sajnos ez így van. És az ebben a szomorú, hogy ezek az emberek annyira be vannak gyepesedve, hogy hallani sem akarnak másféle bánásmódról. Általában az idősebb emberek ilyenek, és bunkó leszek, de én már azt várom, hogy végre kihaljon az a generáció, amelyikben a legtöbb ember így vélekedik. Persze maradnak majd így is, hiszen továbbadják ezt az undorító felfogást, de a fiatalabbak talán valamennyivel nyitottabbak.
2018. febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
1%
Kedves kérdező Kecskék marhák fejésénél az első fejést hívjuk fröccstejnek! A tanyavilág amúgy elzárt közösség a szomszédok olyan messze vannak hogy a macskák nem járnak át. Havonta jár ki állat orvos oltva féregtelenítve van minden állatom!Mert anélkül nem adhatnám el a terményeimet! Nébih rendszeresen elellenőriz! Mérget nem ehet a macska meg mert nincs lerakva.. Szóval attól hogy nem szobában tartom a macskákat még nem lesznek férges meg mérgezett jószágok!Víz minden állat előtt van,nem is értem hogy lehetne víz nélkül állatot tartani.Ha állat tartással foglalkozol annak költsége van nyugodt lehetsz ki tudom fizetni.a bevételből futja.
2018. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
11%

"Kecskék marhák fejésénél az első fejést hívjuk fröccstejnek!"


Na végre. Vártam már. Habár nem ismertem a kifejezést. Nagyanyám testvérénél láttam, hogy amikor elkezdték az esti fejést, ott ült az öt macsek sorban, és várta a részét. Ők nem voltak laktóz érzékenyek. Nem minden macska az.


Nekem is volt cicám, aki napi fél liter tejet ivott meg. Sőt, ezelött 30 évvel, amikor az egyik ciccem mérget evett, úgy mentettük meg az életét, hogy pipettából adtuk neki a tejet. Az volt az ellenszer. Az állatorvos simán elhajtott.

2018. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
9%

"Viszont szerintem meg 100%-ig megvédhetőek, ha bent tartod a lakásban, megfelelő kerítés mögött vagy kennelben."


Ja... valamint a gyerekeinket is 100 százalékban megvédhetnénk, ha sosem engednénk ki őket a lakásból. Mennyivel könnyebb lenne a gyereknevelés!!!!

2018. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
88%

"Ja... valamint a gyerekeinket is 100 százalékban megvédhetnénk, ha sosem engednénk ki őket a lakásból. Mennyivel könnyebb lenne a gyereknevelés!!!!"


Tipikus felfogás Sötétföldén. A gyerek előbb-utóbb megtanulja, hogy nem szabad csak úgy átszaladni az úton, hogy ne egyen fel mindent, amit az utcán talál, a macska viszont egész életében egy 2 éves gyerek szellemi szintjén marad. De gondolom, ilyen felelősségteljes felfogással a 2 éves gyerekedet is kiraknád felügyelet nélkül egy forgalmas út mellé.

2018. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%

"Ők nem voltak laktóz érzékenyek. Nem minden macska az."


Minden macska az, csak más-más mértékben. Plusz kijárós macskánál nem feltétlen tűnik fel az, amitől alomban felfordul a gyomrod. :)

A lényeg, hogy a macsek a tejcukrot nem tudja lebontani, miután megtörténik az elválasztás, a szervezetében megszűnik az enzimtermelés tulajdonképpen. Nyilván vannak eltérések, van olyan macska, akinek a nyelet tejtől nincs baja, más meg egy korty után rosszul van.

De ez még nem jelenti azt, hogy az ízét ne szeretnék. :) Meg egyébként kefír, natúr joghurt vagy egyéb formában, amiben már nincs tejcukor, úgy bátran lehet adni az otthoni cicáknak is.


Mondjuk a tehén meg a kecske biológiájával nem vagyok tisztában, megmondom őszintén, akár még az is lehet, hogy ebben a fröccs tejben nincs is annyi, ami árthatna nekik. :)

2018. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
Kedves 65%-os, ahogy már más is írta, még mindig nem fröccstejnek hívják, hanem föcstejnek...
2018. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
15%

"Tipikus felfogás Sötétföldén."


Én sosem sértegettem senkit, neked sem kellene. Beszélgetünk.


"a macska viszont egész életében egy 2 éves gyerek szellemi szintjén marad"


Ezzel nem értek egyet. Az állatokat eleve nem kellene összehasonlítani az emberek szellemi szintjével. Egy két éves gyereket, ha kiteszel akárhova, nem képes életben maradni. Egy macska képes rá.


A macska a Föld legalkalmazkodóképesebb teremtménye. Egyszer láttam egy dokumentum filmet. Kis sziget az Antarktisz mellett. Hajókról kiszökött macska kolónia él ott. Hatalmas bundájuk van, és halásznak.


.

2018. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!