Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskapisi eltüntetése szőnyeg...

Macskapisi eltüntetése szőnyegből hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
cicám 4 éves, lány cica, 3 alom van neki, ezek 60*40 cm-es alomtálcák aminek mélységük 10 cm. eddig sosem volt semmi gond vele. most azonban 2 szőnyegre is odapisilt. most valahogy mintha meg lenne hibbanva ugyanis berreg meg mintha hívná a kandúrokat. szerintetek az a baj hogy nincs kiivartalanítva? régóta ki szerettem volna, úgy találtam kicsiként az utcán majd befogadtam de nem gondoltam hogy ennyire fontos az ivartalanítás amíg utána nem jártam. ha lemegy róla ez a görcs" akkor szépen megy ivartalanításra . viszont tényleg szeretnék tanácsot kérni hogy mit tehetnék a szag ellen? tegnap egy laborba öntottünk kevés vizet, ebbe tettünk flóraszeptet és öblítőt mert nagyon büdös volt azért tettünk bele öblítőt és utána miután atdorzsoltem még sima vízzel is megpróbáltuk de mintha semmit sem csináltam volna annyira büdös ... mit tehetnék? tényleg azért csinálja ezt mert nincs kiivartalanítva még? tippeket szeretnék a szag eltüntetésére ami jó lehet. ecetrol azt olvastam hogy sokaknak nem vált be + régi cikkeket találtam. hátha ma már van valakinek egy jobb tipp. köszönöm ha valaki segít.

2018. febr. 13. 15:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
lavorba* bocsi csak az automatikus javítás átírta...:)
2018. febr. 13. 15:26
 2/14 anonim ***** válasza:
Beszerzel egy szőnyegtisztító funkcióval is rendelkező takarítógépet.
2018. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
adna kölcsön?
2018. febr. 13. 15:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jelölésnek hívják, és ezzel hívja magához a kandúrokat. Teljesen normális, sajnos erre csak az ivartalanítás a megoldás.

A szőnyegre szórj jó vastagon szódabikarbónát, dörzsöld bele, hagyd rajta pár órát, hogy felszívja a szagokat. Porszívóval tudod felszedni utána. Ha strapabíró a szőnyeg, akkor tolhatsz rá egy kis ecetet is, fel fog habzani és szépen kipucolja, az ecetszag pedig legkésőbb pár nap alatt el fog illanni belőle. Én a kutya után szedtem fel beszáradt sárfoltot így a kanapéról, teljesen kijött. Igaz, kicsit tovább kell gürcölni vele, vizes szivaccsal jól bedörzsölni.

2018. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszát!!!
2018. febr. 13. 16:25
 6/14 anonim ***** válasza:
A macska vizeletét enzimes szagtalanítóval érdemes semlegesíteni, a különböző vegyszerek csak elmyomják a szagot, de nem szüntetik meg.
2018. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is a szódabikarbónát akartam írni.

Viszont: ha a macska tényleg jelöl, akkor oké.

Ha nem a jelöléstől van, akkor viszont beteg.

Ha tapasztalod, hogy máskor is, és többször is máshova pisil, feltétlenül és sürgősen nézesd meg orvossal, mert minden húgyúti betegség így kezdődik, és a húgykövesség pl. konkrétan halálos, ha nem kapják el időben. És erre akkor is figyelj, ha még tüzel, mert sem mi innen, sem te ott nem fogod tudni ezt eldönteni, ha megismétlődik, hogy jelöl, vagy beteg. Ha máshova pisil, sokszor, általában sokszor keveset, de mindenképp jellemző, h máshova, illetve a durvább, ha véreset pisil, ez mind húgyúti betegség, ill. húgykövesség jele. Kezeletlen húgykőnél eldugul a húgycső, és sokkot kap a macska és elpusztul.

Szóval mindenképp figyeld, miket csinál.

2018. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! eddig még nem csinált ilyet. a szőnyegre pisilt, nagyon sokat mind a kettő helyre. hétvégén látogatja meg az orvosi rendelőt, remélem nem lesz baja . sajnos mindent túl tudok reagálni de nagyon féltem. egész télen elvolt de most folyamatosan hívta a kandúrokat (szerintem). szerencsére benti cica és mindenhol van háló különben lehet megszökne. mondjuk tanyán talán nem gond ahol szinte alig van szomszéd.
2018. febr. 13. 20:56
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


ezt úgy hívják, amit linkeltem, hogy Lordosis tartás. Felemeli a fenekét, ugye így pont odaillik rá a kandúr. Ha ilyen pozíciókat felvesz, akkor tuti tüzel. Googleban "lordosis cat" keresőszóval találtam a képet, mert persze magyarul nem jött fel (viszont megtudtam, hogy embernél az ortopédia is használja ezt a kifejezést).


[link]

itt le vannak írva a tüzelés jelei


Máskor is, ha van gond, az alábbi linken jól le vannak írva a macska egészségügyi dolgai, ez egy állatorvosi rendelő honlapja.

[link]


(Túl)aggódásban én is jó vagyok :).

2018. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
teljesen ugyan ezt csinálja mint a képen látható cica. akkor tényleg tüzel. de eddig még nem csinált ilyet.
2018. febr. 14. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!