Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó játék "partnerfüggő"...

Jó játék "partnerfüggő" macskának?

Figyelt kérdés

Két 3 éves szobacicám van, ivartalanított mindkettő. Rengeteg játékuk és búvóhelyük van. A leány el is van velük, ő nem igényel külön figyelmet, a kandúrkám viszont kezd mindkettőnk agyára menni. EGÉSZ NAP játszani akar és egyedül nem hajlandó. Délelőtt a másikat kergeti fel-alá, ebből rendszerint fújás és verekedés lesz, szerencsétlen macskának el kell bújnia előle, még akkor sem hagyja békén, csapkod utána.

Délután kezdődik az én zaklatásom, hangos szirénázással. Minden nap játszom vele, de ahogy "öregszik", annál több figyelmet követel. Ma már háromszor játszottam vele kifulladásig, kétszer megkergette a leányzót is, de már megint az arcomban van. Már enni sem hagy békén, aközben is zaklat. Ez tűrhetetlen...

Arra gondoltam, hogy valami mozgásérzékelős játék kellene neki, mert egyedül olyasmi nincs. De mindegyik olyan vacaknak tűnik a képek alapján... mást már nem tudok kitalálni.

Van két kaparójuk, ezernyi kilyukasztott dobozuk búvóhelynek, hosszú alagút bújójuk, különféle labdák és plüssök tömkelege, kupakok, labdapálya, mást már el sem tudok képzelni... én lézerrel és pálcás játékokkal szoktam megfuttatni.

Annyira hiperaktív, hogy ha játszunk, akkor csak vele lehet, a másikat egy pillanatra se engedné oda, ha nem tenném néha arrébb. Ha nem foglalkozunk vele, rendszerint stresszel, rágcsálni kezd mindent, ami az útjába kerül.

Ha bármi ötletetek van, azt szívesen veszem, mert ez már kezd nagyon elharapódzni...


2018. febr. 15. 19:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, igen, vettem macskamenta spray-t is, néha kifújom egy-egy labdára, de csak maximum két percig köti le... utána jön szirénázni :D
2018. febr. 15. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Udvar nincs, ahol tudna egy jót futni?
2018. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lézer?
2018. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nősténynek udvarol, neked is, csak a különbség köztetek, hogy tőled nem kiscicákat akár, hanem játékot. A legjobb a környezet változás lenne, de vehetsz cicahámot, és minden este menj sétálni vele. Fuss, fáraszd le.

Megpróbálhatod a finom falatok elrejtését is, pl. beteszel egy darab kolbászt egy átlátszó műanyag dobozba, és ráteszel egy követ. (Lássa hogy mit csinálsz, szagoltasd meg vele a kolbászt). Azzal elszórakozik egy darabig.

Sok sikert!😃

2018. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!