Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám örökbe adni a...

Hogy tudnám örökbe adni a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves cirmos nőstény macskám, ivartalanított, oltott, minden orvosi kezelést megkapott, nagyon bújós és kedves, kifejezetten ember centrikus, sosem karmol vagy harap, idegenekhez is nagyon bújik, dörgölőzik, dorombol.


A problémám az, hogy megváltozott a munkám, ezzel párhuzamosan az albérletem is. Jelenleg egy 15 négyzetméteres szobában nyomorgunk ketten, a macska ezt rettentő rosszul viselte, már amúgy is, sokszor bepisilt, szomorú, letört. Erre rátett egy lapáttal, hogy megváltozott a munkám, úgyhogy néha 1-2 napig nem is lát, körülbelül csak 1 órára, amíg hazaugrok etetni/itatni meg almot cserélni. Néha ezt nem is én csinálom, hanem szomszéd. Hiába próbálok foglalkozni vele egész egyszerűen látom rajta, hogy nem bírja, nem ehhez szokott hozzá. Azt már zárójelben teszem hozzá, hogy aludni sem hagy, sosem alszom ki magam. Ez a helyzet előre láthatóan nem fog változni, még évekig.


Fogalmam sincs mit tegyek, tisztában vagyok vele, hogy felnőtt cirmos macska annyi van, mint égen a csillag, és körülbelül pont senkinek nem kell, mert mindenki kiscicát akar vagy különleges macskát, de úgy gondolom az én cicám sem érdemli ezt. Ha leadom menhelyen, valószínűleg csak elaltatják, ha egyáltalán beveszik. Állatvédők nem hiszem, hogy beveszik, mert nem SOS, hisz nem életveszélyben van, és van hol laknia.


Mit tegyek, úgy érzem ez már állatkínzás kategória, és mivel nagyon szeretem, nem akarom többet kitenni ennek.


2018. febr. 19. 20:04
 1/3 anonim válasza:
100%
Közösségi oldalon próbáld meg. Vagy valami ismerősnél hátha valaki beleszeret a cicusba :) Esetleg kérdezgesd a közeledben lakókat.
2018. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

elosszor a szomszedokat kerdeznem korbe, hatha tudja ot valamelyikuk vallalni,ha ugy van , akkor mondjuk penzert,de ott latogathatnad rendszeresen is.

ha nem mukodik ez, akkor rokonoknal, baratoknal probalkoznek. ha ez sem opcio, akkor kozossegi oldalon hirdetnem meg a cicat, es mindenkepp olyan gazdat keresnek, akivel kesobb is tudom tartani a kapcsolatot a macska erdekeben.

2018. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közelben nincs olyan ember, aki vállalná és nyugidt szívvel rábíznád, javaslom a "Pesten hallottam macskákkal" Facebook csoportot. Minél több macskabarátot elér a felhívásod, annál jobbak az esélyek.
2018. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!