Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a benti cicát...

Hogyan lehet a benti cicát teljesen kintre szoktatni?

Figyelt kérdés

Tudom, a legtöbb kérdés pont fordítva szól. És szívtelennek is érzem ezt a megoldást. Éppen elég rossz anélkül is, hogy a negatív kommentelők megerősítsék!


A problémám a következő: adott egy alapvetően benti, 2 és fél éves cica. Először lakásban éltünk, aztán fél évet félig benti-félig kinti cicaként háznál (tavasz vége-nyár-ősz eleje), azóta újra csak lakásban.


Ahova mindketten költözünk nemsokára, ott ő nem jöhet be a házba, a ház tulajdonosa által megnevezett érthető okok miatt. A garázs és az udvar lenne az ő felségterülete, ahova félek őt teljesen magára hagyni és kiengedni. Az utcától teljesen elszigetelt a ház, oda képtelenség kijutnia, viszont a szomszédokhoz elmászkálhat, és féltem őt ettől, hogy másik barátságtalan macskával találkozik, vagy kutyákkal - mivel az ivartalanítása óta kicsit meg van hízva, és nem olyan mozgékony, mint ezelőtt.


A másik amitől félek, hogy végig 20 fokban élt velem, és most a hirtelen télbe lenne kirakva?! A garázst be lehet neki fűteni, az nem okoz problémát, de régen sokszor fordult elő olyan, hogy este úgy elkóborolt, hogy nem ért vissza lefekvéshez, és kint töltötte az éjszakát. Viszont ugye akkor nyár volt, éjszaka is 15 fok volt kint. Most viszont akár mínuszok is lehetnek.


Mit tennétek ebben a helyzetben? Lehet, hogy jobb lenne tavasz végére-nyárra halasztani a költözést? Amikor nem jelent problémát, ha éjszakára kint ragad a garázsból?



2018. febr. 20. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem költöznék erre a helyre.

Ha semmilyen más megoldás nincs, akkor tavasz végére halasztanám a költözést, mert egy lakásban élő téli bundát nem növesztett cicát április közepénél előbb semmiképpen nem lenne jó kirakni.

2018. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Minden negatív szándék nélkül, de szerintem add oda egy olyan gazdinak aki bent tudja tartani. A benti cicának nem csak a hideg rossz, hanem a gazdi közelsége is fontos, ráadásul nem tanulta meg a kinti létet, én nem kockáztatnàm az életét.
2018. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Libers Pertz ***** válasza:
12%
Lassan, fokozatosan. Az én szemem fénye például az első két évét kerti cicaként, a második két évét lakótelepi szobacicaként és azóta évek óta újra kinti cica. Nyilván aludni az ágyunkban alszik, de amikor este megy el a dolgára akkor kint marad. Most a napokban is 0 - -3 fok volt, de elméletileg nem lehet baja, bírják. Persze, ha van rá lehetőség akkor inkább halaszd a költözést, de ha nem tudod akkor sem lesz baja. A környék új, sok 'őslakos' macska van felénk, szokták is bántani a mienket is, ha éppen észre veszem akkor támadólag lépek fel az idegen macskával szemben, ha nem akkor magára van utalva, de meg szokta tudni oldani max kicsit megtépik. Mondjuk a környék beli macskákat akkor is zavarom a portámról, ha éppen nem bántja a mienket. Egy éve vettük a házunkat, ennyi idő alatt megtanulták, hogy nem éri meg ebbe a kertbe tévedni... Egy nagy kandúr jár ide terrorizálni a miénket még mindig néha napján, de amikor elkapom akkor nem szokta megköszönni amit kap.
2018. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
de miért muszáj olyan helyre költöznöd, ahova a cica nem mehet be? én inkább keresnék másik helyet, ahova bejöhet.
2018. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Ja hogy MOST, rendes bunda nélkül, kirakni a télbe? Ha nem ez lenne, akkor bizonytalanabb lennék, úgy is minimum necces, de így világos, hogy kegyetlenség. Kivéve, ha nagyon benti macska már a személyisége és nem mászkál el, hanem ül a garázsban (de ahogy nézem, ez a cica elmászkál), de azért az se jó egy rendes családi környezet után, tuti hiányozni fog neki az, amit megszokott. Eleve hirtelen váltással kintivé tenni... Nem, ez így nem OK.

A mieink anno kétlakiak voltak, itt bentiek, ott kinti-bentiek. A bentség és az emberi jelenlét megvolt mindkét helyen, de még így is zavaró volt nekik eleinte minden váltás, féltek, bújtak, óvatoskodtak. De azt még hamar megszokták, ott voltunk nekik, mint biztos pont, nem néha, amikor kinézel a garázsba, hanem szinte folyamatosan. Biztos van macska, aki jobban bírja a durva váltást s van, aki kevésbé, de azért a felvázolt helyzet több szempontból igen mostohának tűnik.

2018. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Mi egyik nyáron levittük magunkkal a szobacicát vidékre, mert nálunk a lakásban közben felújítás volt. A nyár végén úgy döntött, nem jön haza velünk (próbáltuk, 1 hét után visszavittük). Boldogan élt, míg a végelgyengülés el nem érte. Pedig előtte bújós volt, de annyira megtetszett neki a szabad élet. Mondjuk volt ideje télre bundát növesztenie. Okos állat, ha fázik, be húzódik valahova. Amúgy a kinti is sokat alszanak, így állandó bejárás kéne neki a garázsba, valami kis fedős cicaajtóval, amit éjszakára be tudsz csukni. Az már más tészta, mennyire lesz magányos, nyilván te sem üldögélsz kinn vele fagyban, hóban. Nem tudom milyen okból nem mehet be egyáltalán a házba.. Legalább most télre muszáj lesz bennmaradnia.
2018. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem költöznék olyan helyre, ahova a cica nem jöhet.

Biztos tudtad 2,5 évvel ezelőtt is hogy milyen "hátrányai" vannak ha van egy benti cicád, és ezeket mérlegelve döntöttél úgy hogy így is szeretnél egyet.

Akkor mostmár ne rakd ki a mínusz fokokba. Inkább ajándékozd oda valakinek akinél lehet továbbra is benti, vagy kinti-benti cica.

2018. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha azt akarod ne kóboroljon el macskabiztos kerítés kell ( habár így se 100%) Egyszerűen rakd ki és ha mégis bejönne házba határozott NEM-mel rakd ki. Egyébként nekem is kinti cicám volt(most már benti) rendesen téli bundát növesztett. Kint jól megmozgatja majd magát. Kifogja bírni a telet is ha sürgős, de nyilván jobban örülne , ha csak tavasszl kell ki költöznie.
2018. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Egy cicaajto tenyleg jo lenne.De ilyen hidegbe es foleg ismeretlen helyen szerintem nem fog messzire elmenni es idobe hazafog erni.Nem tudom milyen a haz,de esetleg nem lehet megtanitani,hogy pl az ablakba jelezze,hogy hazaert?Az enyem az erelyajtot szokta verni.Vagy csinalhatnal neki egy szigetelt kis kuckot ahova bebujhat,ha keson megy haza.
2018. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azért nem mehet be a házba, mert az étkezőszékek darabja volt 150.000.- és a többiről hadd ne nyilatkozzak.

Az ember nem azért dolgozik, hogy egy macska jöjjön, és tönkretegye, és ebben semmi megérthetetlen vagy kegyetlenség nincs. Elajándékozni nem fogom, mert nem azért hoztam. Szakítani vagy egy macska miatt nem összeköltözni a párommal nem fogok. Kinti cica lesz és kész, még így is különb sorsa lesz mint 100 másiknak!

A nem letámadó kommentelőknek köszönet:)

2018. febr. 22. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!