Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy macska imádó ismerősöm akinek öt macskája van emeletes házban. Az első emeleten lakik és onnan kiengedi a macskáit. Egy macskáját se ivartalanította. Mikor mennek nyaralni magukkal viszik az 5 macskát a kertes házba aminek a kerítése egyáltalán nem macskabiztos, de autók szerencsére nincsenek. Az összes kóbor macskát is oda szoktatják magukhoz. Csak a saját macskáikat viszik állatorvoshoz, de a többit is ők ápolják. A cicakölyköket ingyen elajándékozzák. Értenek a macskákhoz, de nem annyira szabályosan tartják őket.

Vélemény?



2018. febr. 20. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég logikátlanok, vagy nem is tudom. Ha az összes kóbor macska oda van szoktatva, akkor csak látják, hogy mennyi "felesleges" macska van. Mert normál esetben egyáltalán nem kéne, hogy legyenek kóbor macskák... Ők meg etetik a kóborokat, de azért hozzájárulnak, hogy gyarapodjon a számuk...


Legalább ivartalanítanának, mert hiába szeretik a macskákat, borzasztó káros a viselkedésük a Magyarországi macskaállományra nézve...


Igazából nem is tűnik macskaszeretőnek. Én pl. imádom a macskámat. Ezért ivartalaníttattam, ezért nem engedem el csavarogni menni (ami mellesleg állatvédelmi törvényben is benne van, hogy nem hagyhatja el a telket felügyelet nélkül, csak mindenki sz@rik rá).


Jó lenne kicsit lehozni a földre ezt az ismerősödet, mert így, csak árt, mint segít.

2018. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleg erdekes a gondolkodasmodjuk. Allatorvoshoz viszik, de nem ivartalanitjak ki oket? Ennek semmi ertelme. Mondjuk az o eletuk, azt csinalnak amit akarnak, csak szerintem ez nem igazi "macskaimadosag". Vagy ha mar direkt paroztatjak a macskakat, akkor legalabb penzt keresnenek a kiscicakon, nem ertem, hogy nekik mi hasznuk szarmazik ebbol az egeszbol.
2018. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy az égiek nagyon szerethetik őket, vagy csoda szerencsekabalájuk van.

Ivaros macskát engedni össze-vissza kóborolni, az orosz rulett.

2018. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!