Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudjam játék-e, vagy...

Honnan tudjam játék-e, vagy agresszió? Új macska a házban a régi mellé?

Figyelt kérdés
Még csak 2 napja van nálunk egy 4hónapos kislány. Emellett van egy 2 éves ivartalan kandúr. A nagy amúgy sem az a nagyon bújós,karmolva harapva játszik, de azért cuki. Hogy lehet különbséget tenni, hogy játszanak, vagy bántják egymást? A nagy este nyalogatta a kicsit, aludtak is már most együtt, de nem volt még egyszerre 2 macskám. Hol az egyik megy neki a másiknak, hol a másik az egyiknek. Morgás, futkározás, pofozás, ugrálás, fújás néha. Mikor kezdjek aggódni, vagy ez természetes?

2018. febr. 23. 12:58
 1/6 anonim válasza:
100%
Ne aggódj, ez természetes! Így játszanak, ismerkednek, aztán majd megférnek egymás mellett. Nekem a két macskám is ilyen volt. Most is szoktak veszekedni, mikor fújnak akkor már rájuk szólok, de csak futkározás harapdálás az nem komoly.
2018. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a nagy 5 kiló, a kicsi még nincs 1 :) olyan félelmetes,amikor egymásnak mennek. Aztán meg majdnem összebújva alszanak :D köszi
2018. febr. 23. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor próbálkoztam két macskát tartani, én eleinte nem is engedtem össze őket, mert ott is ment a morgás és a fújás. Inkább úgy zárogattam le a lakásban az ajtókat, hogy nagyjából egyforma térfelük legyen, de ne legyen olyan hely, ahol egy helyen vannak, csak egy zárt ajtón keresztül tudtak érintkezni, aminek alul volt szellőző nyílása, amin nem fértek át. Így nem is tudtak egymásnak menni, de azért megszaglászhatták egymást az ajtón keresztül, tudtak a másik jelenlétéről.


Azért a cicák is szeretik elkerülni a nagy balhékat, ha támadnak is, valószínű, hogy az csak figyelmeztető támadás, nem komoly, de azért nem árt odafigyelni. A morgás meg a fújás általában nem a játék jele a macsekoknál.


Nekem végül sikerült a fenti módszerrel összeszoktatni őket, igaz, nem aludtak együtt, de azért megtűrték egymást, amikor már megszokták, hogy a másik is ott van.

2018. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért egyáltalán nem úgy fest, hogy csak megtűrt macska lesz a kicsi, meg kevés idő is telt el, csak a "játékukat" nem tudom értelmezni.. :/
2018. febr. 23. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Aranyapám, ha lenne kijárós ivaros kandúrod, és látnád, hogy jön haza nászidőszakban, akkor lenne sejtelmed, hogy milyen az, amikor nem játékból verekszenek a macskák.
2018. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyapám, ha lenne nem kérdeztem volna :D
2018. márc. 12. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!