Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kedves cicatartók! Ti hogyan...

Kedves cicatartók! Ti hogyan takarítjátok a macskaalmot, vesztek fel maszkot a szátok elé?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen gondolkodsz, inkább ne legyen macskád. Ezt nem rosszindulatból mondom. Csak nagyon sokszor pont az ilyen gondolatok miatt sül el rosszul a dolog. Én dolgozom egy állatmenhelyen és egy gazdaságban is, haszonállatok mellett. Fogalmazzunk úgy, ott elég nehéz elkerülni a fizikai érintkezést a kakis, pisis tárgyakkal. 25 éve csinálom, és semmi bajom sincs tőle. Ha peched van, persze elkaphatsz valamit, de azt ugyanúgy elkaphatod, ha megfogod a távolsági busz kapaszkodóját. Persze, munka után kezet mos az ember, meg nem nyúlkál a szájába, szemébe szaros kézzel, de ezen felül azért az emberi szervezet eléggé ügyesen kezeli a helyzetet, ha rendben van az immunrendszerünk.
2018. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, se maszk, se kesztyű. Van egy kis lapátunk az alomhoz, azzal szedjük ki a dolgokat. Nyilván ha az egészet takarítjuk, nem szenvedünk a lapáttal. :) Ha nem bírod ezeket a dolgokat, szerintem sem érdemes cicát tartani, mert ez az alapja az egésznek. :/ De ha annyira nem érzed vészesnek, akkor nem lenne probléma.
2018. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert ma olvastam a netten,hogy van olyan macskaalom aminek a belélegzése rákot okozhat. Az olyan macskaalom amiben van szilícium-dioxid. Elég hipochonder vagyok.
2018. febr. 23. 18:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A spray formájú takarítószerek belélegzése is rákot okozhat. Ez is eheti hír. Kicsit irónikus, nem? Nagyon sokminden okozhat rákot, de az képtelenség, hogy mindent kiiktass az életedből, amire valaha is azt mondták, hogy rákot okozhat. Szerintem.
2018. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma már minden rákot okoz :D
2018. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

:O Eszembe se jutna. Erre a szilícium-dioxidra majd rákeresek, amúgyis érdekel, miből van a szilikátos alom. Sokféle alom van, ha téged ez zavar, engem az zavar, hogy a macskának ne legyen baja, és a pisi esetleg kiold-e valamit az alomból.

Van pl. több ilyen biológiailag lebomló: kukorica alapú, faalapú (Cats Best, az szimpi, és nagyon dicsérik). Én a bentonittól kaptam frászt, úgy porzott.

[link]


Olvasd el ezt a kérdést, a macskám alma tisztább ettől a kérdésben szereplő anyóstól, meg fogod látni a különbséget :) Csak rosszul ne legyél tőle.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2018. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

dehogy veszek...ennyi erővel az utcán is maszkot kéne hordanom, sőt, sokat bicajozok a szabadban, át a mezőn, ott van minden.

a városban meg egy csomó kipufogógáz...


ha ennyire hipochonder vagy, inkább ne legyen cicád.

2018. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
46%
En nem használok macskaalmot,mivel nem tudtam egyszerüen rászokatni a macskám , szóval ha esténként elkell végeznie a dolgát, mindig felkelt engem hajnal 3-4 körül, és kiviszem az udvarra 😃
2018. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

kinti-benti cica, de sötétben nem nagyon szeretem ha kint van, ezért van bent egy alomtálca neki, de cask nagyon ritkán használja.


A takaritásához pedig semmilyen védőruhát nem használok, cask egy direct erre való lapátot.

Továbbá a kutyakakit is maszk, kesztyű nélkül szedem(persze zacsival vagy lapáttal) és a nyulam alomtálcáját is ezek nélkül takaritom.

2018. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de ha tényleg van olyan macskaalom, ami rákot okoz, az szerintem a cicákra is hasonló hatással van, úgyhogy alapból nem vennék olyat neki..
2018. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!