Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi seduxent lehet a...

Mennyi seduxent lehet a macskának adni? Meddig tart a hatása?

Figyelt kérdés

El kellene vinnem állatorvoshoz a macskámat, de nem egy egyszerű eset. Nem tudom beletenni a hordozóba mert nagyon megijed, karmol, próbál menekülni, kitágulnak a pupillái és sokkos állapotba kerül. Az állatorvos azt mondta, hogy seduxent lehet neki adni, attól lenyugszik, de elfelejtettem megkérdezni hogy mennyit. Esetleg tapasztalat? (a cica 3 kg)

Illetve milyen gyorsan hat a szer? Mielőtt állatorvoshoz viszem tennék egy próbát hogy tényleg lenyugtatja e és be tudom e adni neki, mert nem akarok fölöslegesen időpontot foglalni.


2018. febr. 23. 18:34
 1/8 Bubuka508 ***** válasza:
22%

Ha beteg a cica adj neki gyóccert...


1. Vedd fel a cicát és fektesd a bal karodra, mintha kisbabát dajkálnál. A jobb mutató- és hüvelykujjaddal gyengéden nyomd meg kétoldalt a cica pofiját és amikor kinyitja a száját, a tenyeredben lévő tablettát dobd a szájába. Hagyd, hogy a cica becsukja a száját és nyeljen.

2. Vedd fel a tablettát a padlóról és a cicát a heverő mögül. Fektesd a cicát a bal karodra és ismételd meg a műveletet.

3. Dobd el az átázott tablettát és hozd vissza a cicát a hálószobából.

4. Nyomj ki másik tablettát a fóliából, a bal karodban tartott cica első mancsait bal kézzel fogd szorosan. Feszítsd szét a száját és jobb mutatóujjaddal lökd le a tablettát a torkán. Fogd be a száját és számolj tízig.

5. Vedd ki az akváriumból a tablettát és a gardróbból a cicát. Hívd be a párodat a kertből.

6. Térdelj le a padlóra, a cicát tartsd szorosan a térded között és fogd le a mancsait. Ne törődj a morgással. A párod fogja meg szorosan egyik kezével a cica fejét, a másik kezében levő vonalzót tegye a szájába és csúsztassa le rajta a tablettát majd masszírozza a cica torkát.

7. Szedd le a cicát a függönyrúdról és vegyél elő másik tablettát. Ne feledd, hogy új vonalzót és függönyt kell venned. Szedd össze az eltört nippet, később majd megragasztod.

8. Bagyuláld be a cicát egy nagy törülközőbe, a párod feküdjön rá, hogy csak a cica feje lógjon ki a hóna alól. Tedd a tablettát egy szívószál végébe, egy ceruzával feszítsd szét a cica száját és fújj bele a szívószálba.

9. Ellenőrizd a gyógyszer ismertetőjét, nem káros-e emberekre és igyál egy pohár vizet, hogy elvegye az ízét. Ragaszd be párod alkarján a sebeket és a vért hideg vizzel és szappannal mosd ki a szőnyegből.

10. Hozd be a cicát a szomszéd udvarából. Vegyél elő másik tablettát. Tedd a cicát a szekrénybe és csukd be az ajtót úgy, hogy csak a feje lógjon ki. Kanállal feszítsd szét a száját és gumiszalaggal lődd be a torkába a tablettát.

11. Hozd be a garázsból a csavarhúzót és tedd vissza a szekrény pántjait. Tégy hidegvizes borogatást az arcodra és ellenőrizd, nem járt-e le a tetanuszoltásod. Dobd el az elrongyolt pólódat és vegyél fel másikat.

12. Hivd fel a tűzoltókat, hogy vegyék le a macskát az útszéli fáról. Kérj bocsánatot a szomszédodtól, aki belerohant a kerítésébe, hogy ne üsse el a macskádat. Vedd elő az utolsó tablettát.

13. A macska első és hátsó lábait drótozd össze és erősítsd az ebédlőasztal lábához. Vegyél fel kertészkesztyűt és feszítsd szét a macska száját egy feszítővassal. Nyomd a szájába a tablettát és önts utána egy liter vizet, hogy lemossa.

14. Kérd meg párodat, hogy vigyen el az ügyeletre, ülj nyugodtan, amíg az orvos összevarrja a sebeket az ujjaidon és az alkarodon és eltávolítja a tablettadarabkákat a jobb szemedből. Hazafelé álljatok meg a bútorboltnál és rendeljétek meg az új asztalt.

15. Hívd fel az állatorvost és beszéld rád, hogy jöjjön ki hozzátok.

16. Nézd végig, ahogy az állatorvos karjába veszi a cicát, a másik kezével beadja a tablettát, és azt mondja:

"Na ugye, milyen egyszerű ez?"

2018. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Seduxent?! Biztos, hogy ezt mondta?

Az első válaszom az, hogy Semennyit.

Állatnak való nyugtató adj neki. Embernek való nyugtatót soha nem adnék a macskámnak. Ha engem lenyom a gyógyszer, akkor azt a három kilós macskát szerinted?

Állatfelszerelési boltokban, fressnapfben van nyugtató paszta pont ezért. Vagy a laza nemtörődöm állatorvosodtól (aki 2018-ban lazán közli, hogy adj embergyógyszert a macskádnak, aztán vagy bejön vagy nem, neki mindegy, végülis nem az övé) kérjél valamit, ami macskának való, ők tudnak adni egyetlen szem nyugtatót is.

2018. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha csak tiltakozik, én úgy csináltam, hogy belecsavartam a macskát egy pólóba (mintha csak játszanék), és úgy tettem be a hordozóba (amit feltettem a wc tetejére, hogy ne tudjon befeszíteni előtte). Ha sokkot kap ettől, az természetesen más kérdés, erre az esetre a macskának való nyugtatót ajánlom. Vagy egy kis macskamentát esetleg, az sem drága, és könnyen beszerezhető, vagy a feliway sprayt, befújni a hordozót, az macskabarát hangulatot teremt, arra van.
2018. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A seduxen nekem is gyanús, az adagolást kérdezd meg az orvostól.

Én gyógyszert úgy adok be a cicának, hogy a karomba veszem, a cica a hátán fekszik. Odakészítek egy vízzel telt műanyag injekciós fecskendőt-természetesen tű nélkül. Kinyitom a cica száját a fél kezemmel, közben úgy ölelem át, hogy ne tudjon kiszabadulni. Bedobom a gyógyszert a szájába, majd villámgyorsan felkapom a fecskendőt és belenyomom a szájába a vizet. Fontos, hogy a gyógyszer minél beljebb menjen a szájába.

2018. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt mondta az orvos. Nem is egy egész tablettát akarok adni neki.. én egy negyedre gondoltam a súlya miatt!

És az a baj, hogy nagyon érzékeny az állkapcsa, fáj neki (többek között ezért is viszem el) így nem nagyon akarok az állkapcsához érni. De szerintem belerakom valami finomságba és úgy be fogja venni. Csak a mennyiségben nem vagyok biztos..

2018. febr. 24. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem sedalint mondott az orvos véletlenül???

Egyébként bármely gyógyszer adagolását az orvostól kell megkérdezni!

2018. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, kérdező. Szedek pár gyógyszert, nyugtatófélét is. Zárt ételtároló dobozban tartom, olyan helyen, hogy a macska ne férhessen hozzá semmiféle módon.

Mivel ismerem több ilyen gyógyszernek a hatását, nem könyvből, hanem tapasztalva magamon, KIZÁRTnak tartom, hogy egy háromkilós (mindegy, ha hatkilós) macska TÚLÉLNÉ a seduxent!!!!!!!!!

2018. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Öt éves a kérdés, de hátha még hasznos lesz:

3.5 kg-os macskámnak az állatorvos napi 2x egy nyolcad tablettát írt fel seduxenből,izomlazítás céljából, azt hozzátéve, hogy inkább egy tizednek kellene lennie, de akkorára nem lehet törni.


Ilyenkor mindig érdemes inkább visszahívni a dokit az adagolással kapcsolatban, a cica egészsége megér két perc telefonálást.

2023. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!