Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Unalomból iszik a macskám?

Unalomból iszik a macskám?

Figyelt kérdés

Érdekesen működik újabban az egyik macskám :)

Utált a tálból inni, így feltettünk neki a kedvenc polcára egy széles szájú bögrében vizet. Azóta nagyon gyakran lefekszik mellé, pocsol benne, iszik kicsit, megint belemártogatja a lábát, megint iszik... alom után odamegy a régi tálhoz és "elássa" :D

Baromi gyakran csinálja, még sosem láttam ennyit inni. Gondoltam rá, hogy talán beteg, de nem tűnik egyáltalán annak és legfőképp olyankor csinálja ezt, amikor épp unatkozik és nem érünk rá vele foglalkozni.

Szerintetek jelenthet ez hosszabb távon problémát? Csak nem olyan hülye, hogy túligya magát...


2018. febr. 24. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges.

Én azért beszélnék ez állatorvossal, kérnék egy vérképet, abból cukorra, vesére és minden szervre lehet következtetni.

Nekünk is így derült fény egy betegségre, aminek nem voltak külső jelei.

Tudod, jobb félni, mint megijedni!

2018. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy gond lenne. A bögre vízzel játszik. Valami nem tetszett neki a régi tálban. Milyen az anyaga a réginek és hol van? (az is elég, ha erre magadnak válaszolsz). Túlivásról még nem annyira hallottam, éppen keveset szoktak inni a macskák. Akár nagyon keveset is.

A kerámia edény önmagában egészségesebb, mint a műanyag, és sok macska jobban is szereti. A másik, az üveg edény, pohár (nekünk is volt) abban látja, hogy mozog a víz.

Ami még lehet ok: utálják, ha a bajszuk hozzáér az edény széléhez. Lehet, hogy a bögre alakja neki jobban passzol.

Mondjuk ha több macska igényét kell kielégítened, hogy mit hova tegyél, hogy jó legyen, akkor bonyolultabb, de a régi tálat esetleg arrébb teheted, vagy lecserélheted egy másfajtára. Azért ássa el, mert valami ellenszenv van vele szemben, valamiért az neki nem jött be.

Az orvos az szerintem fakultatív. A macska végülis játszik a vízzel. Az is az, hogy a mancsával belenyúl, gondolom lenyalja a mancsát is. Nem tudom, mennyit iszik így végül is. Ha figyeled még egy darabig, az nem baj.

2018. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat mert még embernél is elő szokott fordulni.
2018. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak unatkozik, vagy jól esik neki a víz. Nem hiszem hogy baja lenne.
2018. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!