Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rám telepedtek a macskáim!...

Rám telepedtek a macskáim! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két cuki kis szeretetgombócról van szó. Általában úgy szoktunk aludni éjszaka, hogy az egyikük közénk fekszik, a másik pedig a férjem lábához. Ez így teljesen oké, bár néha kegyetlenül lehúzzák rólunk a takarót :D


Na most, a férjem három hete nincs itthon, azóta a két macsek szorosan a két oldalamhoz bújik és gyakorlatilag leszorítanak a takaróval. Azóta úgy ébredek, mint akit agyonvertek álmában, mert nem tudok forgolódni miattuk, mostanában többször fel is ébredek éjszaka arra, hogy le vagyok zsibbadva. A párom csak két hét múlva jön haza, addig jó lenne kitalálni valamit. Szinte biztos vagyok benne, hogy félkómásan arrébb szoktam zavarni őket, de visszajönnek, nekik is ez az alvóhelyük... Gondolom a férjem is hiányzik már nekik, bújósabbak lettek.

Elképzelni nem tudom, hogy mi lehet a jó megoldás ebben a helyzetben, hogyan tudnék egy kis területet visszafoglalni legalább az ágyból úgy, hogy őket sem zavarom végleg le róla? Nem az a baj, hogy fent vannak, hanem hogy közel... túl közel :D


2018. márc. 1. 13:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na igen, elég szerencsétlenül írtam, természetesen a párom és a férjem ugyanaz a személy :P
2018. márc. 1. 13:47
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

eleve nem kellett volna megengedni


most, ha letiltod őket az ágyból nem leszel következetes, mert eddig lehetett most meg már nem?


tegyél be nekik fekhelyet, és ha "támadnak" tedd bele őket

ha nagyon támadnak, sicc-et kiáltani hangosan és élesen, és ha kell a karjaiddal hadonássz a levegőbe

de a kijelölt fekhelyükön TILOS őket zavarni, mert az az ő helyük és ott biztonságban érzik magukat

2018. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Kicsukni őket a hálószobából? Értem, hogy szeretetgombócok meg minden, de ez akkor sem normális dolog. Persze biztos nyervognak majd, de szerintem az az ágy a te alvóhelyed, nem a macskáké. Vagy akkor add oda nekik, és te keress más helyet.

Attól, hogy cukik, még állatok maradnak. Ahogy mi is azok vagyunk. Mindenkinek kell a saját terület.

2018. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:54 vagyok


egy ideig eltart majd, mire megtanulják, hogy az ágy tabu és az új fekhelyen lehet és kell aludniuk

2018. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem azt kérdeztem, hogy letiltsam-e őket vagy sem, mert ha így akartuk volna, akkor eleve fel sem engedtük volna őket az ágyra. Rengeteg alvós helyük van, napközben mindenhol előfordulnak, ha alszunk jönnek és hozzánk bújnak. Ha épp a kanapén alszom el, akkor ott. Nem magához az ágyhoz kötött, mellém jönnek. Az általában hidegen hagy, hogy ki szerint mi nem normális, olyat én is tudnék naphosszat sorolni :)


Annyi volt a kérdés, hogy hogyan lehet egy macskának elmagyarázni a gyakorlatban, hogy tíz centivel arrébb tegye a székhelyét - ahogy eddig -, és ne ilyen szorosan a derekamhoz feküdjön. Mióta nincs itt a férjem, folyton rajtam vagy az ölemben fekszenek, gondolom annyi a baj, hogy hiányzik nekik.

2018. márc. 1. 14:22
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 13:54 vagyok


hasonlóan


ha rád másznak finoman rakd arrébb, ha visszamászik sicc, és rakd arrébb, de amint arrébb raktad tovább már ne siccelj rá

ha elindul kezdd el mondani a sicc szót miközben csúnyán nézel rá; sssss

ekkor a cica sunyít majd és kérdőn vagy csúnyán néz vissza rád

itt is eltart majd egy ideig, hogy megtanulja az új módit, hogy az ágyon ok, de a gazdin nem

2018. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ragaszkodoak,akkor szerintem eleg,ha nem foglalkozol veluk es nyugodtan forgolodsz.Majd rajonnek,hogy jobb kicsit tavolabb menni,ha nyugodtan akarnak aludni.Vagy rakd oket olyan reszre,ahol neked is jo.En pl azt szeretem,ha a ket labam koze fekszik a cica,ugy nyugodtan tudok forgolodni.Talan meg az is segithet,ha a ferjed helyere teritesz egy olyan ruhat vagy parnahuzatot ami mar nem kell,de a cicak erzik rajta az illatat.Lehet rafekudnenek.De szerintem,ha jobb ido lesz maguktol is arrebb fognak koltozni.
2018. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hát ezt az arrébb rakós dolgot lehet megpróbálom úgy, hogy nem alszom el azonnal és ha bújnak, akkor rögtön szólok nekik. Az a fő probléma, hogy valami rejtett anyai ösztönöm bekapcsolhat ilyenkor, mert álmomban nem forgolódom, ha érzem, hogy ott vannak, pedig nagyon jó lenne. Persze mikor felébredek, arrébb szuszakolom őket, de úgyis visszatalál mindkettő. Ha a férjem itthon van, akkor repkednek mindenfelé, ő nem zavartatja magát, várom már nagyon, hogy visszajöjjön :D

Lehet lehúzom akkor a párnahuzatot, ez jó ötlet :) Szoktak a ruháinkon feküdni, de a férjem most szinte mindenét magával vitte, amit meg nem, az tiszta.

2018. márc. 1. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az arcomhoz feküdt be egyfolytában.

Egyet fordultam álmomban, és... álmodtatok már olyat, hogy valaki fojtogat titeket?

Addig piszkáltam, amíg arrébb nem ment.


Fújkáltam, bökdöstem, de a leghatásosabb az volt, amikor kinéztem egy darab szőrszálat a hátán, és csak azt piszkáltam, húzigáltam :D (nyilván nem epiláltam a macskát, nem téptem ki a szőrét csak finoman húzgáltam)


Nem lett kitiltva az ágyból, de belátta hogy ha rossz helyen fekszik akkor egy perc nyugta se lesz :)

2018. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pakolj párnákat a takaró alá, hogy nagyobb hely legyen a két oldaladon, és több legyen a mozgástér. Esetleg, ha birják, (és te is) enged be a takaró alá öket. (nem, a szobacica nem fertőző)
2018. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!