Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elviszem a macskámat...

Ha elviszem a macskámat állatorvoshoz, ott levágják a karmát, illetve megnyírják?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy most vettem észre,hogy macskámnak egy körme be van nőve,csórikám azt sem engedi,hogy megnézzem,harap morog,egyebek. Többi karmát vissza tudtam vágni nagyjából,de így is le kellett takarnom a fejét,hogy ne harapjon meg. Hétfőn el akarom vinni őt orvoshoz,hogy távolítsák el a benőtt karmát,és tisztítsák ki a sebét,kérhetek még olyat szerintetek,hogy vágja vissza a kimaradt karmokat is és nyírják le a bundáját? Mifelénk nem ismerek jó kozmetikust,voltam már egynél de ő iszonyúan bánt a macskámmal...egyrészt nem fazonra vágta,ahogy én kértem,másrészt levágta félig a mellbimbóját nyírógéppel,emellett türelmetlen is volt és a tortúra végén jelentette ki,hogy amúgy szoktak adni macskáknak nyugtatót,mert nem bírják a nyírást...ezt így a végén..hát köszi. Ha engedik a körömvágást/nyírást az úgy szerintetek mennyibe kerülhet? Tapasztalatok?

2018. márc. 2. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sosem az állatorvos dolga, hanem a kozmetikusé. Persze ha be van nőve a karma, sebes, gennyes akkor más a helyzet.
2018. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Minek kell a macskát nyírni? Ezt soha nem értem meg, egyik macskafajta se igényli a nyírást. Persze az más ha azért nyírja valaki meg kicsit a feneke körül a szőrt hogy ne piszkítsa össze, de ez esetben ahogy látom más a helyzet.


A karommal viszont állatorvoshoz menj, alapból a karomvágást csinálja doki is, ebben az esetben pedig muszáj oda vinned. Megnyírni nem fogja.

2018. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az orvosnak is van nyírója, mert amikor műtik a cicát, a műtét helyét leborotválják.

Ha nincs tele a rendelője haldokló állatokkal, akkor nyilván van az a pénz amiért megcsinálja, de arra ne számíts, hogy valami általad elképzelt fazonra fogja nyírni.

Ezért inkább lebeszélnélek a cica doki általi nyíratásáról, inkább vidd el a hordozóban 20 km-el arrébb egy jó kozmetikushoz, de ne most, hanem majd májusban.

Addig meg van időd keresgélni kozmetikust.

2018. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Igazából csak a csomókat szeretném kivágatni,majd ha jó idő lesz akkor majd egész testes nyírás lesz neki.Perzsa cica szóval írtó macerás gondozni a szőrét.De akkor majd keresek egy megbízhatóbb kozmetikust

2018. márc. 3. 00:35
 5/7 anonim válasza:
Nyírás közben van,hogy a bajszát is levágják.
2018. márc. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted egy állatorvos jobban lenyírja a bundáját, mint egy kozmetikus? Inkább kérj neki nyugtatót és úgy vidd vissza a kozmetikushoz. A körmét természetesen megcsinálja a doki is.
2018. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A karmát minden további nélkül levágja az állatorvos, de a bunda rendbehozatala nem az ő dolga.
2018. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!