Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény attól termékenyül...

A nőstény attól termékenyül msg, akivel először párosodott?

Figyelt kérdés

3 napja volt egy kandúrral, odáig is eljutottak.

De most meg megint jár ide 4 másik kandúr. Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha bezárnám.


2018. márc. 3. 11:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem biztos.
2018. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a legjobb az lenne, ha ivartalaníttatnád!

Legjobb lenne, ha már hétfőn elmennél orvoshoz időpontot kérni, vemhesen is megcsinálják a műtétet.

2018. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lesz, de szeretnénk kiscicát, mert most halt meg az öreg.
2018. márc. 3. 11:39
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

És nincs elég macska amit befogadhatnál???

Írd ki FB-ra pl, hogy kiscicát befogadsz, 10 perc alatt rengeteget fognak ajánlani! Akik pont azért születtek meg, mert "kiscicát szeretnénk", vagy "tojok rá, hogy felcsinálták".


És ha 10 kiscicát ellik majd, akkor mind a 10-et felneveled???

2018. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Kérdésre válaszolva, nem.

A termékeny időszakban több kandúrral is párosodhat, szóval akár az egy alomban született minden kicsinek lehet más az apja.

De tényleg rengeteg az otthonra váró cica. Vidd el a tiédet ivartalanítani és fogadj be egy kicsit. Én is tavasszal tervezek új macskát hozni a meglévő (ivartalanom) mellé.

2018. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlen az elsőtől lesz kölyke.

Ha kiscicát szeretnétek, egyszerűbb befogadni egyet, mint elletni szegény macskát, kitéve a fertőző betegségeknek. Ha 8 kiscica születik mind a 8-at megtartjátok? Vagy tovább bővítitek a kidobott, gazdátlan cicák állományát?

2018. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4-es,hogy a francba ellik 10 kölyköt???

3 vagy 4 az ideális, nagyon max. 5, de az ritkaság.

Nem hinném, hogy sz.r emberek lennénk, mert szeretnénk kismacskát. Csak itt már mindenki le van oltva. Nem arra a sorsra jutnak, mint sok nem várt alom.

Ha nekünk van pénzünk energiánk és kedvünk, hogy mindent megadjunk ennek a kb. 4 macskának, akkor miért, ne tarthatnánk? Igen, ivartalanítást is értek ezalatt.

Igen, sajnálom a menhelyi állatokat. De egy, az anya is utca cica, tehát onnan fogadtuk be. Kb. rosszabb, mint a menhely. Mégis másabb, hogy egy pici cicát te nevelsz, urambocsá cukik is.

És törődés mellett, hozzátáplálás stb., az anyamacska se megy tönkre, mert felnevel egy almot.

Mindenki nem szar ember itt.

A dolog pedig biológiai szempontból, érdekességből is érdekelt.

2018. márc. 3. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Így amúgy valószínű, hogy a három nappal ezelőtti esetnél nem történt megtermékenyülés.

Egy barátnőm cicája kb 3 hónapon keresztül tüzelt- csinálták is vele a kandúrok szinte minden nap, meg is verték őt is, a pérája már totál vörös, sebes volt, mire végül vemhes lett.

Azóta újra vemhes szegénykém. Hiába baszélek a gazdinak, süket fülekre talál.

Tehát ha megint jönnek a kandúrok, még valószínűleg nem vemhes.

De újra el kell mondanom, hogy sokkal jobban járna a cicád ha ivartalanítanád még most. És kiscicát is lehet ám befogadni, belőlük is rengeteg lesz tavasszal. Nem muszáj ám menhelyről felnőttet.

#5 voltam.

2018. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudjuk.

De nagyon-nagyon szép az anyamacska, meg én úgy tudom, hogy kockázatosabb is az ivartalanítás.

Ha meg más hagyhat kiscicát, nem azokét fogadom be, hanem a sajátot.

Elválasztás után megy az anyacica is ivartalanításra, a kölykök meg amint lehet.

Egyébként én nagyon pártolom az ivartalanítást. Szüleimet is győzködtem anno. Aztán végülis ők is belátták, hogy mennyivel jobb, ha ivartalanok. Meg falun senki, senki nem gondol rá.

Az egyik szomszéd macskája is Gourmet tápot eszik, nyakörves Pedigree cica, 40 ezres plafonig érő bútorzattal. Most itt kóborol, hugyosan, összeverve, mert annyi eszük sincs.

Sajnos kismacskát nem tudtunk tavaly se szerezni. A jófogást nézegettem, rengeteg cica megtetszett, de rohadt messze.

2018. márc. 3. 13:04
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Igen, akár 10 kölyke is lehet. Nem egy olyat láttam, hogy 7-8-9 kiscica született. Hisztikirálynő.
2018. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!