Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajtát és kennelt...

Milyen macskafajtát és kennelt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Panelban élek (így benti/szobacica lenne), és cicavásárlást tervezek nyárra. 50-100 ezer forint között venném, de inkább 60-70 ezer forint értékben. Törzskönyvezett, lehetőleg ivartalanított és oltott, 6-7 hónapnál nem idősebb cicát szeretnék, ami bírná a több órás magányt. Szüleim ragaszkodnak ahhoz hogy lánycica legyen. Ami nekem szimpatikus, az a brit rövidszőrű.

2018. márc. 3. 12:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt hogy a kennel lehetőleg Tiszántúli legyen.
2018. márc. 3. 12:30
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Magyarul a szüleid vesznek neked egy macskát? Ennyire gazdagok vagytok??

Fogadj be, ingyen van, az is szép cirmos.

2018. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
60-70 ezerért ivartalanított kiscicát nem fogsz tudni venni, max. ivartalanítási kötelezettséggel.
2018. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A macskát ÉN fizetném, az összegyűjtött pénzemből, a költségeket a szüleim (14 évesen nem olyan hatalmas elvárás a részemről szerintem). És ha nem tudsz segíteni, akkor legalább ne turkálj a szüleim zsebébe, kedves második.

Írtam hogy hajlandó vagyok egy százast is kifizetni 3-as, de köszönöm a segítséget.

2018. márc. 3. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még konkrét macskafajtát nem választottatok, javaslom hogy olvasgassatok róluk, illetve képeket is nézegessetek. Sok színük lehet a brit rövidszőrűeknek is.

Ami még jó ötlet, hogy keressetek fel tenyésztőket, és kérjetek tőlük tanácsot. Ha már biztosra fogsz tudni fajtát mondani, kereshetek neked tenyésztőt a Tiszántúlon, vagy ahhoz közel. :)

2018. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ uccsó!
2018. márc. 3. 13:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Sorry 2-es, csak most vettem észre a válaszod másik felét. Gondolkodtam az örökbefogadáson, de inkább a tenyésztő mellett tettem le a voksom.
2018. márc. 3. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatiszta cicát szeretnél tenyésztőtől, az inkább 80-100ezer lesz. Ivartalanítva szerintem inkább idősebb - értsd ezalatt a 6 hónapos kort betöltött - állatot fogsz találni. Kiscicát (12 hetes kortól hozhatók el tenyésztőtől) ivartalanítási kötelezettséggel adnak. A mi lánycicónkat pont tegnap műtötték Szegeden akciósan, körömvágással és fültisztítással, gallérral 15ezer volt.

A cicát mindenféleképpen nézzétek meg. Tájékozódjatok a kennelről alaposan.

Sokszor leírták már itt, de ami a legfontosabb, hogy egy komoly tenyésztőnél szűrve vannak betegségekre a tenyészállatok (HCM,PKD, FIV stb) és meg tudod nézni ezeket a a dokumentumokat (nézd is meg!), és persze az apa- és az anyaállat is megtekinthető. A törzskönyv nem opció (ha nem kell, nem olyan drága, ha ezt mondják,menekülj!), hanem jár a cicával természetesen az ivartalanítási kötelezettség teljesítése után. Ám ez a törzskönyv már megtekinthető, mikor megnézed a cicát.12 hetes kor előtt nem adják oda,addig az anyja mellett szocializálódik. Szobatiszta, tudja használni a kaparófát és ismeri az embereket.Féregtelenítve,kétszer oltva, chippelve van, minőségi élelemmel etetve és kellemes, tiszta körülmények között tartva.A tenyésztővel szerződést írtok a vásárlásról és a kötelezettségekről, megmutatja az állat gondozását és segít,ha valamiben elakadsz.

A fajtát csak látásból ismerem, nagyon szép külsőre, a természetét nem tudom milyen.Érdemes ebbe is beleásni magad egy kicsit.Mennyire felel meg az elképzeléseidnek ennek a fajtának a habitusa.

Nekünk main coon-unk van,nagyon szeretjük,és tökéletesen passzol az életünkhöz.

Jó cicázást kívánok!

2018. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó!!
2018. márc. 3. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva 4-5 hónaposan is elvihetőek már a kiscicák. Sok tenyésztő ivartalanítva, 15 hetesen árulja őket. :)
2018. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!