Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fog gyógyulni a macskánk?

Meg fog gyógyulni a macskánk?

Figyelt kérdés
Egyfolytában tüsszög,lázas és be van gyulladva a szeme amit nem nagyon nyit ki.Reggel óta csak fekszik és nem csinál semmit.Múlt héten volt állatorvosnál kapott 3 szurit(nem tudom milyet mert anya vitte el)majd pár napra rá megint aztán az orvos azt mondta hogy meg fog gyógyulni,de semmit nem javult az állapota,szerintem rosszabb is lett.

2018. márc. 3. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Vizet fecskendővel adjatok neki többször és AUGMENTIN port keverjetek és azt is fecskendővel . Ezt recept nélkül a patika ügyelet is adja .
2018. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Augmentin antibiotikum, nem kapható recept nélkül. Ráadásul valószínűleg szuriban is antibiotikumot kapott, azt sem szabad túladagolni.

Vigyétek vissza az orvoshoz!

2018. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Recept nélkül vettem , gyulladásgátló főként -
2018. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
A szemét kamilla teával kellene lemosni naponta többször ill. ha lázas lehet adni neki algoflexet persze csak felet és várni hogy jobban lesz e.Lehet párologtatni vízbe illóolajokat amik vírus és baktérium ölők pl: teafaolaj.
2018. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Augmentin antibiotikum.Nem kapható vény nélkül.
2018. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Augmentint szedek ha influenzás vagyok, hatvan kiló feletti ember vagyok. Nem hiszem, hogy az macskának való. Antibiotikum, az orvos receptre írja ki, így lehet beszerezni, és az erősebb változatától még én is napokig fostam. Így ajánlgass emberi antibiotikumot egy háromkilós macskának, aki lehet hogy még kölyök. Meg is ölöd rögtön.


Ez macskanátha lenne?

Az orvos nyilván Macskának való antibiotikumot, gyulladásgátlót adott neki injekcióban. Eszik-iszik? Azt nem írod. Itasd a macskát folyamatosan, ha van fecskendő azzal, ha nincs, akkor kis kávéskanálban dugj az orra alá vizet, meg mártsd bele az ujjad a vízbe, és nyomd a szájához, orrához. Kaját is jó lenne, ha enne. Ha nem eszik, valami konzervfélét (amit nem kell komolyan rágni) kínáljál, ha nem akarja, kend rá a mancsára, a macskák mindent lenyalnak magukról nem bírják elviselni, ha van valami a bundájukon. Azért mondom,h konzerv, h kenhető legyen.

Most látom, hogy tegnapi kérdés.

Mi a helyzet azóta?

Újra orvos, ha még nem mentetek vissza.

A szemét (a macskának) lehet langyos kamillateával törölgetni.

2018. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen macskanátha,eszik de nem sokat,wczni nem volt azóta és ez kicsit aggodalommal tölt el.Megtörölgettük a szemét kamillateával.De nagyon csúnya így is a szeme és sokat tüsszög.Lehet megint elvisszuk az állatorvoshoz hátha tud vmit még rajta segíteni.Anyának azt mondta elvileg,hogy kb 2 hét mire meggyógyul addig ilyen lesz.
2018. márc. 4. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Az állatorvos valószínűleg hosszabb hatású antibiotikumot adott neki injekcióban, nyújtott hatásút, ami nem csak két-három óráig hat. Emiatt még bágyadtabb is lehet a macska. Szemét törölgesd, etesd itasd.


Azok, akik macskáknak folyton embergyógyszert ajánlanak "de csak felet" ezt hogyan is gondolják? Más faj, más súlycsoport. Akartok gyógyszermérgezést görcsrohamokat meg hasonlókat okozni más macskájának? (Meg a tieteknek).


[link]


Ott kezdődik, hogy paracetamolmérgezés. Gyógyszermérgezés kutya, macska. Vasárnap esti olvasmánynak.

2018. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vigyétek el, megint holnap. Inni iszik-e az a kérdés? Pisilni se pisil? Ezt mindet mondjátok el az orvosnak. Mindent. Evés, ivás, pisi, kaki, mindent.


Volt macskanáthája a macskámnak. Nem volt ilyen súlyos, messze nem.

Minél előbb vigyétek el, amint tudjátok, gondolom ma este már nem lehet. Az az aggasztó, ha nem is pisil, hogy mi van a veséjével. Azért itasd, mert kiszáradhat, aztán még több baj lesz.

2018. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az orvosnál álljatok a sarkatokra, ne hagyjátok magatokat lerázni. Nehogy legyintsen egyet, hogy majd jobban lesz! Mondjátok, hogy nem lett jobban egy grammot sem, és csináljon valamit az orvos. Eukaliptuszolaj párologtatóba tényleg jó ötlet. De az égő mécsessel ne hagyd magára a macskát fel ne borítsa!! Ha van otthon rendes, normális aloe vera terméketek, azt is adhatsz neki. Az aloe vera gyógynövény, nem mérgező. Csak ne keverd össze mással. REndes, gyógynövénybolti, biobolti vagy hálózatos (FLP) 100% tisztaságú aloé készítményre gondoltam, nem valami rossmannos kutyulmányra! Vagy aloe vera növény, de tutira az legyen, ne keverd össze semmivel!

[link]

ezekre gondoltam

mielőtt adnád, olvasd el az összetevőit. Ha más is van benne már lehet, hogy nem adható a macskának. Írták a mézet is már valahol. A méz fertőtlenítő hatású és tele van tápanyaggal. Jó cukorral is, de egyszer kibírja.

2018. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!