Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alig bírunk a kölyök macskánka...

Alig bírunk a kölyök macskánkal, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
6 hónapos a Kandúr kismacskánk, és a karom folyton karmolásos, meg agyon harapdált. Azt csinálja, hogy fekszem, telefonozok, és egyszercsak ráugrik, mintha egy préda lenne... konkrétan azt is támadásnak nézi, ha csak úgy ránézek. Oké, a macska csak játszani akar, LEHET, de a testvérem, anyámék macskája ilyet nem csinál, azok csak dörgölözni mennek oda az emberhez. Igazából az fáj a legjobban, hogy költjük rá a sok pénzt, kaja, alom, és akkor ez a hála, persze ö ezt nem tudja, de a macskát azért szerettük volna, hogy örömöt okozzon, de már 3 hónapja szinte csak nyüglödés. A másik dolog meg, hogy ott kaja a táljában, és akkor kimegy a konyhába és beleeszik a pékárúba, és a kaja pedig a táljában friss, és nem egy adott kaja miatt nem eszi, mindig ez van. Én most elfogok utazni egy hétre messzire, és a többiek azt mondták, hogy vigyem ahova akarom, de itt ne legyen...
2018. márc. 4. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még kölyök macska 6 hónaposan. 1 éves korára lenyugszik. Nekem 5 macskám van egyik sem maradt harcias.
2018. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy leszokik róla nyárig
2018. márc. 4. 07:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na nektek se kellett volna állat.

Az enyém konkrétan kilöki a kezemből a telefont, vagy elkezdi harapdálni, hogy vele foglalkozzak.

Meg a macskáknak ez a játék, a harapdálás, testvéreivel is ezt csinálják.

Vagy adtok neki friss kenyeret, mert szereti, nem egy nagy pénz. Vagy elrakjátok olyan helyre, hogy ne férjen hozzá. Az asztalra felmászkálást meg meg kell tiltani.

Mi az, hogy vidd el valahova? Ebből lesznek a kidobott állatok, "nem fog egeret, fúj belekakil a homokozóba, nem kell".

2018. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesz egy ilyen is, aki rögtön megmondja, semmi háttérinformáció nélkül, hogy nem kellett volna állat. Hogy tiszta sor legyen, szeretetben tartjuk, nagy becsben, és Nekem eszem ágába sincs az utcára a tenni, a többieknek sem, arra gondolt hogy amíg távol vagyok, a testvéremnél lehetne, 1 hétröl lenne szó. Ja, a kajáról még annyit, hogy igazi színhúst, nem töltelékkel teli párizsit, minöségi májkrémet szokott kapni, meg szallonnát.
2018. márc. 4. 08:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök még. Vannak vehemensebb macskák, ő is ilyen.

Az is közrejátszhat, ha 10-12 hetes kora előtt el volt szakítva az anyjától (nem tudom, így volt-e).

Játssz vele minél többet, hogy fáradjon. Persze ne a kezeddel, hanem olyan játékkal, amit marcangolhat nyugodtan. Zsinóron húzgáld előtte, hadd vadásszon rá.

6 hónapos, lassan ivarérés is várható, esedékes az ivartalanítás.

Felnőttként nyugisabb lesz.

2018. márc. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alapítványtól hoztuk el, valószínüleg ki lett ivartalanítva.
2018. márc. 4. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsi még, azért csinálja.

Sok cicának hatásos ilyenkor egy hangos 'aú!', ebből is felfogja, hogy amit tesz, az neked nem jó. Ha erősen harap, szintén egy 'aú'.

Neki még most kell megtanulnia, hogyan kell az emberekkel viselkedni, mert amúgy kiscicáéknál ez a normális játék.

Ha az aúból nem ért, lehet egy mérges 'nem' szót használni, ha ez sem, akkor az orrára pöccinteni a mérges 'nem'-mel kísérve.

Ezenfelül sok játék. Labda, huzogatós játék, lézer... Én birkóztam is a csöppemmel úgy, hogy a takaró alá dugtam a kezem. Így nyugodtan harapdálhatott én meg jól megdögönyöztem.

Az én szeleburdi kiscicám már felnőtt, kiegyensúlyozott cicu. Ügyesen megtanulta, hogy a karmait embereken nem használjuk, a harapdálás helyett meg csak finoman odateszi a száját.


Szóval a megoldás a sok-sok játék, lefárasztás és egy kis nevelés.

2018. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban egyetértek 3-assal, hogy AHOGYAN leírod a problémát, abból az jön le, hogy semmit nem értetek a macskákhoz:(

1. Minden macska külön egyéniség. Az, hogy a testvéred macskája milyen, nem számít. A te macskád egy kis energiabomba, ezt tudomásul kell venni.

2. Nagyon úgy tűnik, nem nevelitek eléggé következetesen. Olyan nincs, hogy a macska felugorjon az asztalra és ételt lopjon! A vízzel spriccelés egy nagyon jó módszer lehet a leszoktatásra, bár én nem alkalmaztam. Én mindig akkor szóltam rá, amikor láttam, hogy kezdi megközelíteni az adott bútort, méregeti a távolságot stb.

3. "Igazából az fáj a legjobban, hogy költjük rá a sok pénzt, kaja, alom, és akkor ez a hála" - itt meg teljesen félremegy a gondolatmenet. A macska nem "hálás", és természetesen nincs tisztában a tartása anyagi vonzataival:)

4. A macska ragadozó. A játék során tanúsított viselkedése is ezt tükrözi.

5. "azért szerettük volna, hogy örömöt okozzon, de már 3 hónapja szinte csak nyüglödés" - ez teszi fel az i-re a pontot. NEM plüss, egyéniség! Formálható, de nektek kell felnőni a feladathoz, hogy neveljétek, és figyelembe kell venni az alaptermészetét, irreális elvárásokat nem szabad támasztani vele szemben!

+1: azzal meg nagyon nem ártana tisztában lenni, hogy ivartalanítva van-e vagy sem. Gazdiként a "valószínűleg" nem válasz.

2018. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, lehet úgy jön le a kérdésböl, ez a rossz fogalmazás lehet.
2018. márc. 4. 10:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsokat, príma! :))
2018. márc. 5. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!