Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is hülyeséget...

Szerintetek is hülyeséget beszélnek?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint nem szabad, sőt tilos költeni egy fajtatiszta cicára (ami szobacica lenne) mert úgyis elpusztul két hónap múlva, meg szerintük a tenyésztők gonosz, pénzéhes emberek akik kicsalják az ember pénzét. Azt akarják hogy ingyen vegyek macskát a jófogásról vagy valami hasonló oldalról. Megjegyzem hogy a cicát ÉN fizetném a saját pénzemből. Amúgy 14 vagyok, joguk van beleszólni hogy mire költök?

2018. márc. 4. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Joguk van. Az ő házuk! De persze a többi amit mondanak az bem igaz.
2018. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! A cicát ha nem oltatod,de etetni,macskaalmot venni,takarítani kell utána.Ezen felül előfordulhat,hogy máshová piszkít (nálunk a ruhásszekrény aljába is) és tönkreteheti a bútorokat a karmai élezésével.Hiába veszel akármilyen cicát ha a velejáró kiadásokat nem tudod fedezni. Esetleg a környezetedben egy kinti cicáról tudnál gondoskodni akkor is ha jó vagy rossz kedved van és akkor is ha fáradt vagy?!
2018. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nincs igazuk.
2018. márc. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De az mi hogy nekik lehetett háziállatuk gyerek korukban, nekem meg nem? A macskát ÉN venném meg. Azt a kemény 40 ezres költséget meg havi pár ezer forintot ők. Amúgy szinte sose szoktak pénzt adni.
2018. márc. 4. 09:50
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap alatt azok a macskák pusztulnak el, amelyek nincsenek oltva, féreghaljtva, betegség esetén nem kapnak orvosi kezelést, vagy ha ki tudnak menni az utcára és az előbb említett lassú haláltusát megelőzi egy autó, ami elüti szerencsétlent.


A gonosz, pénzéhes emberek meg pont nem a tenyésztők, hanem a szaporítók. A szaporítók egyik kedvenc helye a jófogás, és nem elég, hogy valami fajtajellegű keveréket árulnak, az még lehet beteg is. Ellenben a tenyésztő azért kér el 100 ezreket a macskáiért, mert ennyit rájuk is költött. Nekik ez egy hobbi, nem megélhetés. De cserébe garantáltan egészséges macskát kapsz.


Nos, ha nem akarnak drága macskát venni, legalább ne a pénzéhes szaporítókat támogassátok, hanem menhelyről fogadjatok örökbe cicát.

Bár ha így állnak hozzá, hogy úgyis elpusztul 2 hónap múlva, a macska érdekében inkább ne legyen macskátok...

2018. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Kicsim, pár napja még te írtál ide, hogy milyen százezres macskát vegyél?

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9173778-mil..


Írtam, hogy a szüleiddel ne akard megvetetni, majd veszel te a saját pénzedből. Addig meg fogadj be egy házi cicát. A macskát ki fogja tartani, azt is a saját pénzedből???

Amúgy nincs igazuk. De az én apám meg azt mondja, "bolond aki macskáért vagy kutyáért pénzt kiad". Mert a szapis keverék aztán nagyon jó.

2018. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azóta megbeszéltük, és belementek azokkal a feltételekkel hogy magát a cicát én veszem meg és az összköltségek felét is kifizetem. Emellett teljes mértékben én fogom gondozni, valamint tartom a tanulmányi átlagom és besegítek a házimunkába is.
2018. márc. 4. 12:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

HA! normális tenyésztőtől veszed a macskát, nem pusztul el 2 hónap múlva. Azért vannak tenyésztők, hogy épp ezt kerüljék el.

Pénzéhes? A kölyköket jól kell szocializálni, jó tápon/húson kell nevelni, oltások, féreghajtások, játékok, gondolom kezdőcsomagot is kapsz hozzájuk, a tk nem nagy összeg, de az is benne van, a többi papírja, esetleg ivartalanítás. Az egyik tenyésztő ismerősöm már legépelte ezeknek a pontos összegét, és egy kismacska neki (hozzáteszem ők nagyon jól csinálnak mindent) 90.000 Ft-ban van.

2018. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most teljesen tárgytalan már a kérdés?

Egyébként meg miért nem jó neked egy sima "utcai" befogadott cica szobacicának? Semmivel se mások, nekem két maine coon keverékem van szobába, mert kib*szta valami szemét szaporító miután hagyta leelleni a macskáját és rájött hogy nem vitték el őket, és az egyik még örökletesen gyomorérzékeny is. Ez a két cica között kettő év telt el, gondolom azóta is szaporít. Mindkettő csodálatos, hosszú szőrű cica, akik itt voltak nálunk és nem értenek a cicákhoz azt hitték valami fajta macskák és biztos milyen drágán lettek véve, pedig nem.


Egyébként meg ha mint ahogy az előző kérdésedben írod te 50-100ezerért veszel egy lehet nem is fajtatiszta törzskönyves macskát (ennyiért még nem szoktak lenni, max a drága szaporítós macskákkal vernek át) és tényleg nincs oltatva és megbetegszik két hónap múlva, a szüleid azt fogják mondani hogy ők megmondták és nem akarják fizetni a költségeket. Akkor mit csinálsz, jössz ide kérdezni a házi praktikákért?


Fogadj örökbe egy cicát, a szüleid is azt tanácsolják, mi a rossz abban hogy megmentesz egy életet? Gyerek vagy még, jön a továbbtanulás és koleszba, albérletbe nem viheted, úgy is a szüleid nyakán marad.

2018. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Platypus ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnálom, de ha a 40 ezer Ft a macska beszerzési ára, akkor a szüleidnek teljesen igaza van. 40 ezerért nem kapsz törzskönyves macskát, csak szaporítottat. Az ilyen macskák igen gyakran betegek, az árának a sokszorosát otthagyhatod az orvosnál és igeni gonosz, pénzéhes állatkínzók akik futószalagon gyártják az ilyen kiscicákat.
2018. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!