Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hunyt már el cicátok? Mit...

Hunyt már el cicátok? Mit csináltatok vele?

Figyelt kérdés

A kertbe lett eltemetve? Vagy egy kisállat temetőbe? Esetleg tudtok olyan krematóriumról, ami vállalja kisállatok hamvasztását?

Tudom, hogy furán hangzik a kérdés, csak nem rég hunyt el az egyik barátnőm macskája is és azóta szinte nincs olyan perc, amikor ne jutna eszembe, hogy a mi cicáink sem élnek sajnos örökké...A tehetném, elhamvasztatnám őket, mert úgy legalább mindig ott lennének "velem".


2018. márc. 4. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Nincs ott egy kiserdő, rét, stb. a közelben, majd..

Nem egészséges pont mintha egy rokonom látnám az urnában én brrrr...nem szeretném.

2018. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem el kellett hogy altasson egyet az állatorvos. Olyan beteg és öreg volt a cica, hogy tudtam, hogy ez vár rá, ezért mikorra kijött az állatorvos, a kert leghátsó részében egy orgonabokor alatt megástam a "sírját". Az állatorvos rendes volt, eltemette a cicát az általam ásott gödörbe...
2018. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen hunyt már el. A kertbe temettem.
2018. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Nos, én is szeretem a macskát, de mi mást tehetnék, miután elpusztul (és NEM elhunynak, vagy meghalnak, ugyanis a magyar nyelvben szerencsére van rá megfelelő szó), minthogy elásom a kertben. Egyébként hány éves vagy te, hogy a macskád hamvait a polcodon akarod tárolni? 8?
2018. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es szívtelen vagy
2018. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, kezdjük ott, hogy miért pont egy 8 éves akarná a polcán tartani a macskája hamvait? :D És azért mondom úgy, hogy elhunyt, mert én a te fajtáddal ellentétben nem haszonállatként, fogyóeszközként tekintek a háziállatainkra, hanem családtagként. A nagy lóf4szt szereted te a macskádat. És mellesleg bármelyik állat inkább megérdemli, hogy tisztelettel beszéljenek róla, mint egy ilyen retardált szarkupac, mint te :)
2018. márc. 4. 15:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Halt már meg cicám a kert végébe temettük el. Van kisállat hamvasztás a Noé állatotthonban. [link]
2018. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es: Nem lehetsz egy könnyen elviselhető alak. És köss bele ebbe is, hogy Te nem "alak" vagy! :D
2018. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A kertben temettük el és virágágyást alakítottunk ki felette. A krematórium tőlem is távol áll, így is "velünk van".
2018. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cégek, akik ezzel foglalkoznak, az állatorvos meg tudja adni a telefonszámot, de ha interneten rákeresel, hogy kisállat hamvasztás, akkor lesz találat ott is. Lehetőséged van megőrizni az urnát, de akár temetést is celebrálnak neked, pénz és akarat kérdése.

Ha nem akarod megőrizni a hamvakat, akkor kisebb összegért az állatorvosra bízhatod. Van központi krematórium, ahová elszállítják és elhamvasztják, de ez esetben nincs urna vagy egyéb utána.

Nálunk legalábbis ez az eljárás, nagyvárosban, itt nyilván kevesebben temetik el maguk a kedvencet.

2018. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!