Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát készülök örökbefogadni!...

Cicát készülök örökbefogadni! Mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

A héten megyek megnézni a kinézett cicát. Olyan ideges vagyok, mintha randira készülnék. :D

Sose volt még menhelyes cicám. Mikre kell ilyenkor rákérdezni? Mit kell róla tudnom? Telefonon már beszéltem a menhellyel, felületes információkat mondtak róla, nem sokkal többet, mint az adatlapja. Meg persze, elhangzott az is, hogy kérdezzek, de ettől csak zavarba jöttem. Inkább megnézném személyesen.

De mit kell róla tudnom? Mit kell mindenképpen elmondanom magamról, mint leendő gazdiról, hogy meggyőző legyek? Félek, hogy csak össze-vissza fogok fecsegni. :D

Egyáltalán, hogy zajlik egy ilyen ismerkedés? Ha idimaminál van a cica?



2018. márc. 5. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi különös,lássák rajtad,hogy szereted az állatokat.Kérdezz rá arra,hogy van-e oltva és ivartalanítva,de ezt valószínűleg maguktól is elmondják.Ha tudsz és akarsz róla gondoskodni akkor nem lesz gond.
2018. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem az itt a leglényegesebb, hogy te milyen benyomást teszel, vagy hogy zajlik az ismerkedés. Az biztosan egy élmény lesz!

Az a fontos, hogy úgy menj oda, hogy előtte alaposan átgondolod az alábbiakat:

Tudod-e vállalni, hogy 15 vagy akár több éven át gondoskodsz róla? Ha elutazol, lesz-e, aki eljár megetetni, játszani vele?

Mennyit tervezel költözködni a következő 15 évben? (A cicákat a helyváltás mindig megviseli, főleg idősebb korban.) Bele fog-e férni az életedbe tizenpár év múlva is a cica?

Van-e elég pénzed havi szinten a kajára, alomra, kaparófára? (Érdemes tájékozódni az árakról pl a Zooplus-on vagy hasonló oldalon. A legtöbb cicás ezekről rendeli a kaját, mert a sarki boltban tuti nem kapsz megfelelő hústartalmút.)

Állatorvosi költségeket vállalod-e? Éves oltások árával képben vagy-e? Tudod-e vállalni az ivartalanítást?

Nem fogod-e lepasszolni, mert tiszta szőr lesz a lakás és a ruháid? Vállalod-e a több takarítást érte?

Szeretnéd-e akkor is, ha nem lenne nagyon bújós?

Bent tartanád a cicát? Ha kijár, meg tudod-e oldani, hogy ne jusson ki a kertedből?

Ha benti cica lesz, van-e mérgező szobanövényed?

Az ablakokra tudsz-e tetetni macskabiztos szúnyoghálót, hogy szellőztetésnél biztonságban legyen? (Ez is költség...) Vannak-e féltett csecsebecséid, amiket lelökhet a polcokról?

Ha ez mind rendben van, akkor bátran mehetsz az ismerkedésre!


Az idimami az az ideiglenes befogadó, ugye? :)

2018. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

- Remélem, hogy legalább 15 évig velem lesz - bár már nem kölyök cica. Egyébként családdal már le lett egyeztetve, utazás, bármi gond esetén lesz, aki ránézzen. :)

- Költözés legalább egyszer biztosan lesz, de nem mostanában, azért is mertük bevállalni.

- Árakról már nézelődünk, pont a zooplusról szeretnénk rendelni, csak még mérjük fel a kínálatot. :) Tápot már tudjuk, mit fog kapni, nyilván nem whiskast.

- A cica ivartalan, oltott, de az éves költségekkel nem lesz gond. :)

- Golden retim volt korábban. Egy cica ahhoz képest szőr terén smafu. :D

- Nem bújós a cica, de ezt tudjuk róla, ennek tudatában választottuk. A dorombgép működik, nagy gond nem lehet. :)

- Benti cica, szobanövény nincs. Mindig megölöm őket. (Tudom, nem nagy jövő, állatokkal eskü jobban kijövök! :D)

- Az ablak már most cicabiztos, azzal nem lesz gond.

- A csecsebecsék nem törékenyek szerencsére, meg van olyan elhelyezésű polc, amihez nem jut hozzá, hacsak nem levitamacs. :)


Egyébként igen, ideiglenes befogadó, csak ők így hívják magukat és rám ragadt. :) Megvolt a találkozó, össze-vissza fecsegtem, de mégis szimpatikus voltam, úgyhogy nemsoká költözik a macs! :)

2018. márc. 6. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom olvasásra/neten megnézésre Jackson Galaxy könyvét/videóit. A macskák idejük nagy részében bámulnak ki az ablakon szóval érdemes az ablak mellé tenni egy cicabútort. Ezen felül a lakás többi pontjára olyan polcokat a magasba amiről belátja a teret. Boldog Cicázást:)
2018. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!