Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elköltöztél a szüleidtől...

Ha elköltöztél a szüleidtől mi lett a cicáddal, kutyával? Mi jobb nekik?

Figyelt kérdés

Ha magammal viszem, vagy ha maradnak a megszokott környezetben?

Van két kandúrkám, inkább bentiek. Nyáron meg kint vannak inkább.

Ez egyikért élek-halok, sokszor kiálltam érte, miattam is van. A másik is inkàbb az enyém, annyira ragaszkodik hozzám.


2018. márc. 5. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
a macskák a helyhez ragaszkodnak, ne vidd őket sehova. látogasd gyakran.
2018. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakhelytől függ. Ha bizonytalan albérletről van szó, akkor nem vinném magammal, mert továbbköltözés esetén nagyon megnehezítheti a dolgot. Vagy mondjuk, ha egyedül fogok élni, és emiatt sokat lennének egyedül, többet, mint otthon...

Én a kutyámat azért hagytam otthon, mert édesanyám egyedül él, és neki így jó volt, hogy van kihez szólni, mégha az csak a kutya is. Meg mert folyamatos munkarendem van, és nagyon sokat lett volna egyedül. Ez egy cicával azért könnyebb persze.


Cicára azt szokták mondani, hogy nagyon helyhez kötődik, sokkal inkább, mint emberhez. Gyakorlatban szerintem személyisége válogatja.


Esetedben: ha a szüleim szeretnék a macskákat, akkor meglehet, hogy otthon hagynám őket, a biztos, megszokott környezet miatt. Ha hiányzom nekik, akkor ezen lehet később változtatni (nyilván ez látszik a viselkedésén).

Ha a macskák jelenleg is a a tieid, más nem nagyon törődik velük, stb., akkor egyértelmű lenne, hogy viszem őket magammal, új környezet ide vagy oda.

2018. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyával voltam így, nem volt kérdés, hogy viszem magammal. De ő kis csivava, albiban is rendesen viselkedett.
2018. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Hülyeség,hogy a macskák a helyhez ragaszkodnak. Mi többször is költöztünk a cicánkkal, teljesen jól viselte, hamar megszokta az új helyet, eszében sem volt elcsavarogni,vagy visszamenni a régi házba, pedig az egyik alkalommal pár utcával arébb költöztünk.Ha a helyhez ragaszkodott volna visszament volna a régi házhoz, gyalog is közel lett volna neki. De eszében sem volt, hozzánk ragaszkodik, nem a házhoz.


Hogy a cicákkal költözz vagy sem, az a te döntésed. Én attól függően döntenék,hogy hova költözök. Ha albérletbe, bizonytalan a dolog, nem tudni meddig maradhatok ott, milyenek a körülmények,akkor nem biztos,hogy vinném, amíg nem fix a hely, addig a családra bíznám és meglátogatnám őket sűrűn.

De ha fix a hely és szerinted jó, cicabarát, akkor vidd.

De persze attól is függ,hogy a családod hogy áll a cicákhoz. Ha mindenki úgy van vele,hogy a tieid, akkor jobb,ha magaddal viszed. De ha ők is gazdinak érzik magukat, akkor beszéljétek meg hogy legyen.

2018. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A macskák a házhoz ragaszkodnak leginkább persze, h magaddal viszed őket ott fognak maradni és végül megfogják szokni az új helyüket.
2018. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12 éves cicámat hagytam a szüleimnél, a jól megszokott helyén. Ahova költöztem ott egy 9 éves kutya volt, lakásban, nem fért össze a macskákkal. Mindkettő idős állat volt, nem tartottuk jó ötletnek az összeszoktatást. De nem bántam meg, amúgy is minden nap mentem a szüleimhez, láttam, és még volt hátra 4 boldog cicaéve, még örökre el nem aludt.
2018. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hova mész. Én koliba költöztem, szóval egyértelmű volt a helyzet.
2018. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk hatalmas dilemma ez most.

Szüleim nem akarták de én végül bevállaltam az ő lakásukba egy macskát, a saját fizetésemből előteremtettem mindent számára.

Persze megszerették, megy a verseny a kegyeiért meg a vita hogy kit szeret jobban.

3 hónapja költöztem saját lakásba, de a felújítások miatt még nem hoztam el. Szüleim hisztérikusan próbálnak lelki ismeret furdalást kelteni hogy én rosszat teszek azzal ha elviszem. Meg ez a helyhez ragaszkodós baromság aminek nyilván van alapja de nem úgy ahogy a szóbeszéd tartja.

Én el fogom hozni és mindent meg fogok tenni hogy megszokja az új lakást és hogy az macskabarát legyen.

Rajtad áll a dolog hogy te hogy tekintesz rá, tudsz-e vele/nélküle élni.

2018. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!