Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nedves tápnál a cicák igényeit...

Nedves tápnál a cicák igényeit vegyem figyelembe, vagy azt adjam ami szerintem jó?

Figyelt kérdés

2 cicámnak kölyökkoruk óta vettem a szerintem jó minőségű nedves tápot (Cosma, Feringa, Animonda, MAC's) stb. többféle ízben is. Van amit jobban ettek, van amit kevésbé, ez így OK. Az "eszkóban" egyszer a kezembe nyomtak promós Whiskas alutasakosokat, amit odaadtam nekik.

Azóta harcolunk a kajával. A drága alutasakos kaját szárazon borítom ki a táljukból, már hónapok óta megy ez. Ha berágok, és elveszem a szárazat előlük, nagy nehezen esznek pár falatot, de rossz nézni milyen undorral.

Legyen úgy, ahogy ők szeretnék, és vegyek nekik innentől ilyen részemről alacsony kategóriás (előre is elnézést aki ezzel etet) húsmentes trutymókat, vagy hogy vegyem rá őket, hogy nekik is az lenne jobb, ha visszatérnének a régi jó szokásukhoz?

Köszönöm a tanácsokat előre is.



#táp #cica #alacsony kategóriás táp
2018. márc. 5. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
ezek a nedves tápok inkább csak vizek tápot adj nekik az a legegézségesebb vagy a BARF etetés.
2018. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a cicáid a Whiskast szeretnék enni?

Hát azt ne engedd. Írd le pontosabban kajanévvel, mert lehet rosszul értettem.

2018. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A BARF nem jön szóba, pl helyem sem ahol fagyaszthatnám, ezek a konzervek meg magas %-ban tartalmaznak húst, a többi igen, víz.


Igen, az én cicukáim a Whiskasra szavaznának, ha hagynám. Azt a pár tasakot, amit próbatermékként a kezembe nyomtak és én hülye odaadtam nekik, két pofára zabálták, azóta messziről kerülik a normális összetételű nedves tápokat, sorra dobom ki mert a tálban szárad meg.

2018. márc. 5. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem szabad abból kiindulni, hogy a cicáknak mi ízlik legjobban, mert sajnos az fog legjobban ízleni, amiben a legtöbb ízfokozó és adalék van.

Nekünk, embereknek is ezek ízlenek, no meg a cukorral telenyomott dolgok, mert azokra még rá is függünk. A gyereknek sem adhatunk csak chipset meg kólát, mert arra van "igényük".

Ha egy ideig nem kapják a Whiskast, akkor talán lejönnek róla.

Azt viszont ne csináld, hogy a szárazat elveszed előlük. Az egyáltalán nem baj, ha csak (jó minőségű!!!) szárazeledelt esznek. Az alutasakosra nincs feltétlen szükségük. Ha nem működik a nyers etetés, akkor kapjanak egy minőségi száraztápot, no meg mindig legyen friss vizük, naponta többször cserélve.

A jó alutasakosokat tedd félre egy időre, egyenek csak szárazat, aztán pár hét múlva kínáld meg őket újra. De ismétlem: azzal nem veszítenek semmit, ha nem esznek alutasakost, az inkább csak az élvezeti érték miatt játszik.

2018. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Whiskas finom, de sajnos ennél többet nem tud.


Nedves táppal sem jó őket etetni, nem nagyon van bennük tápanyag, és a foguknak sem jó.


Etesd őket szárazzal, az sokkal jobb nekik.


Első pár alkalomhoz vegyél néhány kisebb csomag Whiskas tasakot (amit szeretnek) és keverd el a tápjukban.

2018. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én ezt a keverést nem javaslom, csak meghosszabbítja a függőségi periódust. Minél előbb érdemes elvonni tőlük a Whiskast.

Meg én úgy értelmezem, hogy a minőségi szárazat eszik, vagy nem? Akkor meg nincs gond...

2018. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az tényleg segíthet,ha kevered a két tápot,de talán az is elég,ha a másik tápra teszel 1-2falat Whiskast.Vagy,ha pár napid csak azt adod,akkor utána lehet örülnének a régi tápnak.A cicák álltalába szeretik a változatosságot és hamar rátudnak unni egy tápra,még akkor is,ha elsőre nagyon ízlett nekik.
2018. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtatott, hogy nem állati melléktermékekkel kell etetnem őket :)

Akkor egy darabig marad a száraz, várok egy kicsit, aztán kapnak megint alutasakost, hátha megint ráfanyalodnak.

És soha de soha nem adok nekik több kóstolót semmilyen sz*rból, el sem fogadom inkább ha rám akarják tukmálni.

Igen, a kérdés csak a nedves tápra vonatkozott, a szárazzal nincs baj. Royal Canint fajtatápot meg Josera Nature Cat-et szoktak kapni. Mindkettőt szeretik nagyon :)

2018. márc. 5. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor jól értettem. A Whiskasban tényleg az ízfokozót szeretik. Hát, ha nem akartok tv-reklámarcok lenni :) (Whiskas szlogen) tényleg vedd el tőlük.
2018. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a MAC's konzervjét ismerem, amiket régen ettek (amit felsorolsz), az alutasakos, vagy konzerv? Ha alutasakos, és mondjuk egy ideig csak a szárazat kapják "Whiskas megvonásként", akkor utána esetleg konzervet próbálhatsz...
2018. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!