Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom kérdés, melyiket...

Macskaalom kérdés, melyiket érdemes?

Figyelt kérdés

Fressnapfban néztük ki a Fit&Fun csomósodó almot, mert hogy olcsó is, meg csak saját márkás, annyira rossz nem lehet... aztán tegnap az egyik eladó mondta, hogy az baromira gáz, koszos, porol.

Viszont az 5ezres prémium kategóriát, amit ő ajánlott, nyilván nem tudjuk, nem is szeretnénk megfizetni.

Köztes megoldás lenne jó. Nem kell nekem szilikát csoda, szimpla csomósodó alom, csak ne poroljon annyira.

Mit ajánlotok?



2018. márc. 8. 10:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Gondolom, el kell adniuk a drágábbat, azért ajánlgatta.

Mi sima Bioluxot használunk, 500 Ft körül van az ára, álalában van sima élelmiszer boltokban is, de kínaiban is árulják. Csomósodik, semmi gond nincs vele, nem porol.

2018. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg jó fej volt az eladó, saját állatairól beszélt, mert látta, hogy baromi kezdők vagyunk. :) Szóval mondta, hogy vegyük nyugodtan, ő is ezzel kezdte, kipróbált mindenfélét, stb., meg hogy melyik vált be neki végül. Más cuccból is vettünk gagyit (igaz, csak átmenetileg, amíg megjön netről a minőségibb, amit rendeltünk :D), arra sem mondott semmit, csak hogy próbáljuk ki, aztán úgyis másnál kötünk ki.

Szóval nem szimpla marketing volt - vagy csak baromi profin csinálja. :-)


Köszi a tippet, utánanézek ennek is, felírom. ^^

2018. márc. 8. 10:43
 3/25 anonim ***** válasza:

Én tényleg mindenből a legjobbat próbálom venni a macskáimnak, pl. acanát esznek szárazból, mellette néha animonda konzervet. Kúraszerűen néha kapnak grizly pet lazac olajat... S az arányokra is próbálok figyelni, hogy pl. ne vigyem túlzásba a lazac olajat, mert gátolja az E-vitamin felszívódást, stb.

Szóval elég felelős macskatartónak gondolom magamat.



Viszont alomból a legalapabbat veszem nekik, bemegyek a spar-ba és az s-budgettes, asszem 5 literes almot megveszem 300 ft-ért.

Miért? Mert ha a macskának normális a széklete, nem szagos a pisije akkor ez is tökéletes megfelel... Reggelente cserélem, aztán egésznap abba végzik a dolgukat, napközben kb. 3X azzal a kis szűrős lapáttal kiveszem a csomókat, illetve a kakit, aztán este ismét lecserélem az almot.

Az alom nem nagyon porol, mondjuk nekünk fedett macskavécénk van...

2018. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nekünk is fedett lesz, ha megérkezik, egyelőre átmenetileg van szimpla tálca.

Viszont nem akarom, hogy mancsán széthordja pl. vagy ilyesmi.

Igazából próbáltam olvasgatni neten, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, kisszemű, nagyszemű, típusok meg minden, de szerintem ennél még a gyereknek is egyszerűbb pelenkát választani. :-)


Lehet, akkor tényleg az lesz, hogy végigpróbálgatjuk az olcsókat, aztán meglátjuk, melyik tetszik.

2018. márc. 8. 11:06
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

40 év folyamatos macskatartás után mi a Cirmi alom mellett kötöttünk ki, szerintem az a legjobb.

Tökéletesen csomósodik és TELJESEN szagtalan, még ha 3 napig nem tudod cserélni is, mert valamiért nem vagy otthon.

Ellenben kicsit porzik, mint minden nem szilikonos alom, ezt fedeles alomtálcávál oldottuk meg a fürdőszobában, azóta ilyen gond sincs.

Kapható kamillás illattal is, az drágább, de mint mondtam felesleges, mert teljesen szagtalan.

Nagyon gazdaságos is, mivel a "pogácsák" könnyen kezelhetők.

[link]


[link]

2018. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mi sokáig az Auchan saját márkás almát használtuk (10 kg 600 forint), de azt vettem észre, hogy romlott a minősége. Most kipróbáltam a sparos S-budget almot és az tök jó. (5 kg 300 Ft). Illetve sokan esküsznek az aldis saját márkásra is. Az enyémek a hiperszuper drága szilikonos alomba bele se mennek.
2018. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Oké, most már összezavarodtam.

Eddig mindig azt olvastam, hogy havonta meg nem tudom hány hetente kell almot cserélni (nyilván azon túl, hogy naponta pucolja az ember). Most három nap hangzott el.

Most akkor melyik? Kezdek kétségbe esni, még be se költözött a cica, de már totál kivagyok! :D Pedig tök büszke voltam, hogy mindennek utánanéztem.


A tippeket köszönöm, az aldisat mondta az is, akitől hozzuk a cicát, de ő valami olyasmit mondott, hogy ott is több típus van, és nem mindegyik jó...

Neten valami régebbi cikkben a lidl saját márkását írták még, bár kérdés, hogy az megállja-e még a helyét, az évek alatt nyilván változhatott az összetétele.

2018. márc. 8. 11:35
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. Ha van pisi-kaki és észreveszem, azt egyből kiszedem, de minden este kitakarítom az almukat. Teljes alomcsere, mikor az egészet kiszórom, az alomtálcát kisikálom Domestosszal kb. havonta van.
2018. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsóbbakat, mint az általam ajánlott s-budget azt naponta, 2 naponta jobb ha cseréled. De ez nem hátrány, hiszen ez 2 percet sem vesz igénybe.

Egy 5 kg.-os csomag 300 ft, ez egy macskának napi cserélgetéssel egy hétig elég, vagyis kb. havi 1200 forint összesen.

A szilikonosokra rá van írva, hogy 7 napig is jók, tapasztalataim szerint ez kb. 3 nap a valóságban.

2018. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9 vagyok. Ja, sikálni meg, stb. azt én is havonta szoktam. De napi egyszer kiszórom legalább a tartalmát teljesen és újat öntök bele...
2018. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!