Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vinni kell az állatórvoshoz a...

Vinni kell az állatórvoshoz a macskát?

Figyelt kérdés

2018. márc. 8. 11:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
mivel magatol nem megy...
2018. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az állatorvoshoz kell vinni a macskát.

2018. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Garfildom mindíg jól érzi magát. Rendesen eszik, iszik. Sokat szaladgál, játszik, alszik. Két hetesen vettem magamhoz. Most négy éves kandúr.
2018. márc. 8. 11:58
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Oltást mikor kapott utoljára? Féreghajtás?
2018. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vagy kíváncsi, hogy alapjáraton vinni kell e, mint pl. a kutyákat akkor azt mondom, hogy igen. Hivatalosan nem tudok róla, hogy kéne, de a macskának nem ártasz vele, ha alap betegségek ellen kap oltást, féreghajtást, ivartalanítva van, stb. Ezzel csak jót teszel neki.


Plusz, ha valami egyéb baja van akkor is nyilván el kell vinni.

2018. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kiscimám beszerzése előtt két héttel mindent megvettem neki. Kiscicámat az állatorvosi lapokban leirtak szerint nevelem. Amíg nemtudott önálóan enni, addig két óránként megetettem cicának való tápszerrel, ezt adtam neki egy fecskendőböl. Vizes zsepkendővel finoman dörzsölni kellett a fenekét hogy pisíljen, kakíljon. Három hónapos kora óta egyedül eszik, iszik. Van neki két fém tál. Egy a viznek, egy a kajának. A macskaszállító dobozban szeret aludni. Egyébként bárhól aludhat, szaladgálhat, játszhat. Az alomra magától szokott rá. Etetés után beleraktam és elvégezte a dolgát.Társasházi lakás.
2018. márc. 8. 12:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos betegségek ellen akkor is kell neki az oltás. Bár rövidebb az oltási programja, mint egy kutyának, de neki is van. Vannak plusz oltások, amik kinti cicákra vonatkoznak, de az alapvetőek bentinél is kellenek.

Féreghajtani szintén kell, negyedévente. Féléves kora után ivartalanítani, a későbbiekben évente újraoltatni.

2018. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom amig nincs nagyobb baja, addig nem viszem orvoshoz. Még nem volt semi baja. Néha sokat alszik ez nem baj?
2018. márc. 8. 14:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát a macskák sokat alszanak, ez önmagában nem gond.
2018. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És az állatorvosi lapok nem írtak immunizálásról, féreghajtásról? Ha nincs is baja azért 4 évesen csak nem ártana megvizsgáltatni, hogy tényleg minden rendben van-e. Ha igazán szereted a macskának ennyi plusz kiadás belefér. Meg te is nyugodtabb lehetsz.
2018. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!