Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan, akinek menhelyi...

Van itt olyan, akinek menhelyi cicája van?

Figyelt kérdés

A kérdésem örökbefogadással kapcsolatos.

Olyan alapítványnál, menhelynél, ahol nem fizettetik meg a költségeket, hanem "ingyen" adják a cicát... illik adni adományt ilyenkor is.

Ti mit, mennyit adtatok? Mennyit illik, hogy ne legyek spúr?


Alapvetően tudom, sokat költenek a cicára, orvos, chip, oltások, ivartalanítás... de otthon ez több havi költség, egyösszegben ez sok lenne. Eleve bevásaroltunk a cicának minden felszerelést, 35-40ezer Ft. Még egyszer ennyit most nem tudnék adományozni, még ha rá is költöttek a cicára ennyit.

De mi az az összeg, amit azért mindenképp illik?

Gondoltunk arra, hogy tápot, almot adományozunk, de azt meg olyan kevésnek érzem... azt meg mégse nondhatom, hogy majd megkapjátok az 1%-ot és csá.



2018. márc. 8. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell adomány, ezt felejtsd el. Ti pontosan elég segítséget nyújtotok azzal, hogy egy éhes szájat átvállaltok.
2018. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 5000-t adtam 6 éve, de ennyit kértek is érte. Cserébe oltott, parazitamentes volt.
2018. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem ugyan "kértek" de ha nem tennék, akkor is a chip, oltás árát adnám, és vinnék valamit amire szükség van ott, pl. Táp, kötszer, kihasznált ruhanemű, edény stb.
2018. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Már bocs, de a menhelyi állat ingyen kéne, hogy legyen. Nem egy vagyont rákölteni még. Nyilván, ha megteheted, akkor persze, de ha nincs, akkor elhozhatod ingyen. Odaadják, mert rájuk marad.
2018. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagyha ilyen drága, akkor fogadj be egy kóbort vagy egy kidobott kiscicát, vagy 2 hónap múlva itt lesz a szezon, ingyen is adnak úton-útfélen.
2018. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A cica már megvan (lesz), tehát a hozzak máshonnan nem opció. Nem is szeretnék, pontosan azért választottunk alapíványt és nem ezredik ingyenhirdetést a jófogáson, mert olyannak szeretnénk boldog életet adni, aki megküzdötte már a maga részét a világgal. Kölyköt sokan akarnak, idősebb cicát, meg olyat, aki nem ölbedoromb, alig.


Mivel minden cica pénzbe kerül, így nem érzem felháborítónak, hogy adományt kérnek (nem csak pénzt, tárgyi vagy egyéb is lehet), csak ettől függetlenül tény, hogy nem tudom kifizetni azt az összeget, ami otthon nevelt kölyöknél több hónap alatt adódik össze. Ettől nem hiszen, hogy rossz gazdi lennék, csak nem gazdag. :) Elég nagy kiadás egyszerre a "kezdőcsomag".

Ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra, mert nyilván azt sem szeretném, hogy kihasználtuk az alapítványt, hogy háhá nekem se oltatni se egyebet nem kell megúsztam...

2018. márc. 8. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a táp és az alom teljesen jó. Ahova én járok, ott szoktak örülni fertőtlenítőszernek, konyhai papírtörlőnek, játékoknak, bárminek, aminek a cica hasznát tudja venni.
2018. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó. Vettünk végül két nagy csomag almot (nem drága fajta, de tudom, hogy ilyet tutira használnak, megérdeklődtem), egy nagyobb csomag száraztápot, meg alutasakosból egy készletet.

Nem olyan nagy összeg, de most ennyi fért bele. Remélem, azért nem néznek majd csúnyán. :)

2018. márc. 10. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 10.000Ft-ot adtunk. Szerintem evidens, hogy ad valamit az ember.
2018. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!