Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlélheti, hogy nem működnek...

Túlélheti, hogy nem működnek a veséi?

Figyelt kérdés

Masfel eves kandur cica, aki neha hozzank szegodott, par napja gubbasztott, nem evett, de ivott (valoszinuleg lazas volt). A mai napon nagyon rossz allapotban talaltam ra a bejarati ajto elott: karmait kieresztve "markolta" a hamutalcat, feje leszegve, szore csapzott és az addig mindig nema cica olyan keservesen sirt, kerte, hogy segitsek.

Felhivtam egy allatorvost, aki nemreg megnezte, és valoszinusitette, hogy a veseivel van gond. 50-50% eselyt adtak neki infuzio mellett. (Nagyon alacsony a testhomerseklete).

Arra lennék kivancsi, hogy volt, akinek a kisállata tulelt ilyesmit? Elofordulhat a pozitiv 50% is?


2018. márc. 9. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól 50%, hogy előfordulhat. Konkrétat csak az orvos tud idővel mondani.
2018. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Ho van most? Mellette tudsz lenni? Ha érzi, hogy szereted és most már állandó gazdija maradsz, hogy lesz rendes otthona, akkor a túlélni akarása megerősödik. És ez bizony sokat számít.
2018. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fedett helyen aludt, mert gazdátlan cica, akkor attól is leállhattak a veséi.
2018. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kinti cica. Ha jol tudom a gazdaja neha beengedte, de szabadon jarhatott. Hozzank a tobbi cica, a tarsasag vonzotta.

Most a rendeloben kellett hagynom ejszakara, melegitett infuziot kap. Abban egyeztunk meg a doktornovel, hogy 3 napig kapja az infuziot, es utana meglatjuk (ha egyaltalan megéri).

Sajnos nem tudok igy vele lenni, egyedul van a rendeloben, folyik neki az infuzio, mas allat sincs ott, es biztos sotetben is lesz egy ketrecben, de megnyugtattak, hogy ez nem fog neki problemat okozni, hiszen olyan gyenge, hogy labra sem bir allni. Holnap 9-kor nyitnak, legkorabban akkor tudok betelefonalni. Ugye megmarad? Ugye kaphat megegy eselyt az eletre? Olyan fiatal meg!

2018. márc. 9. 21:04
 5/13 A kérdező kommentje:

Annyira sajnalom, hogy nem segitettem elobb, es hogy senki nincs vele most a sotetben, amikor fel es faj neki.

Nálunk sosem szerette senki: anyukam csak a tobbi cicat dajkalta, o sosem kapott figyelmet vagy szeretetet. (Bar lehet, hogy azt otthon vagy a cicainktol megkapta, kulonben nem jott volna). Miert erdemel ilyen halalt egy artatlan lelek?


Az 50% esely szerintetek csak a kezelés után dől el? Vagy már előtte elpusztul, ki sem birja a kezelest? (Nagyon alacsony a testhoje 34°C, es ki is van szaradva.)


Oszinten remelem, hogy azert jott ma ide az ajtonk ele, hogy megtalalhassam es segithessek rajta, es megse kelljen meghalnia.

2018. márc. 9. 21:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Megtartani nem tudnád?


Az 50% a kezelés utánra értendő. Szegény cica.

2018. márc. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Borzasztó alacsony a testhőlye:( öszintén nem sok jót jósolok:((( de bizzunk benne, hogy beindul neki. Kedves tölled, hogy segíteni probálsz szegénynek. Ird meg mit mondtak. Kérdezz rá a hőmérsékletére is. Jelenleg a kihülés a legnyagyobb veszély.
2018. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Deigen, azt szeretnem, hogy itt maradjon nalunk, de sajnos az allergiam miatt itt sem lehet benti cica :(, es félek, hogy ugyanugy elojohet neki ez a kesobbiekben (ha meregtol volt, akkor azert, mert a kornyeken barmikor megtalalhatja a merget ujra, ha pedig macska aids, amit a doktorno mondott, akkor pedig azert.)

Videken ilyen barbar korulmenyek kozott elik le az eletuket szegenyeim :( .


Meg 20 perc, és betelefonálok, kerlek szoritsatok, mert nagyon aggodom, hogy tulelte-e az ejszakat. (En nem aludtam sokat, az biztos). Nagyon felek :(

2018. márc. 10. 08:52
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem élte túl az éjszakát :(

Nagyon el vagyok keseredve.

1,5 évet élt. Gyönyörű vörös szőrű, életerős kandúr cica volt, megszakad a szívem érte.

2018. márc. 10. 09:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegény:( nagyon sajnálom szegényt:((((
2018. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!