Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a szomszéd...

Mit tegyek, hogy a szomszéd macskája ne járjon az udvarunkba?

Figyelt kérdés

Folyton átjön, fogalmam sincs, hogy kié, de etetik is ápolt is. Kicsit távolságtartó, de egy idő után odajön. Mindig máshonnan jön....

Viszont folyton itt öli meg a madarakat, én meg naponta takarítom a tollat...

Kezd idegesíteni. Főleg amikor kilépek és egy madárfej van a lábtörlőmön...

Szeretem a macskákat, nekem is van, de ő szobacica.

Természetesen nem bántom, de valamit ki kell találni. Etetni nem szeretném, mert akkor mégjobban ideszokik....


2018. márc. 9. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám.

Én már szerkesztettem egy olyan madáretetőt, aminek oldala van és nem tudják kiverni belőle a magot.

Mert akkor esnek áldozatul, amikor leszállnak a földre a lepotyogott magért.

Ráadásul az én ivartalanított cicám már nem mer kimenni az udvarra, mert elverik.

2018. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tudod kideríteni kié, azállatvédőktől kérhetsz segítséget. A cicc egyébként kandúr, vagy nőstény?

(Plusz, valami miatt nagyon bejöhetsz neki, ha madarat visz eléd, nem lesz egyszerű.)


Nem fogja nagyon mélyen bántani a macskát, ha éppen látod, lespricceled vízipisztollyal. Egy idő után megtanulja, hogy tabu a hely. Vagy, a kerítés tetejét csinalhatod meg úgy, hogy kifelé dőljön, ezen nem tud bemászni.

2018. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Vegyél kutyát.
2018. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

Én az 1-es vagyok és van kutyám.

Csakhogy mivel a mi macskánkkal él, ezért nem bántja a macskákat, az idegent sem.

Így tojnak rá, pedig egy 50kg-s marcona "vadállat"

2018. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha alkalmas rá a kerítés, lehet tenni a tetejére ilyen cuccot, ami forog, és nem tud megkapaszkodni rajta a macska. Elvileg a szomszéd dolga lenne, hogy felszereljen hasonlót, vagy hogy kifutót építsen neki ha nem akarja bent tartani. Nagy kultúrája van sajnos a kint, szabadon tartott cicáknak, de ez egyrészt a macskákra nézve is veszélyes (autók, pszichopata állatkínzók, betegségek, verekedés más macskákkal...) másrészt zavarja a szomszédot is, mint ahogy a ti esetetekben is van.
2018. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg cicatávoltartó spray, vagy olyan növény ültetése, aminek nem bírja elviselni a macska a szagát?
2018. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szúrtam ki, hogy neked viszi az ajándékot. Mert a madárfej a lábtörlődön az ajándéka, gondoskodni akar rólad. Ez ugyanaz, mint amikor döglött egeret visz valakinek az ágyába, vagy a papucsába, ezt szokták idézni, mint klasszikust. A macska vadászik neked, hogy legyen mit enned :) (bocsi).

Nem akarod átszokatni magadhoz? Lenne két macskád. Mert úgy sejtem, tetszel neki :). Lehet, hogy eleve ezért vadászik nálad.

2018. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy ivartalanított kandúrról van szó, kb. 4 éves.


Nem tudok semmilyen növényt ültetni, mert most tárcsázzuk az udvart, medencét építünk, parkosítunk, tehát ez egy hosszabb folyamat lesz.

Mondanám, hogy ezért jönnek a madarak, mert keresgélnek a feltúrt földben, de eddig is rengeteg volt.


Tudom, hogy kinézett magának ez a cica, mert folyton ideül a teraszablakba és bámul befele, vagy a macskámmal szemez. Nem azzal van a bajom, hogy idejár, hanem azzal, hogy felfordulást csinál, napi 4-5 madártetemmel. Befogadni nem szeretném.


Végig téglafal van az udvarban, borostyánnal befuttatva, tetején cserépdísz, nem tudom erre mit lehetne feltenni. Elég magas, megoldja. Kérdeztem szomszédot, náluk is rombol, de elvétve.

2018. márc. 10. 11:04
 9/12 anonim ***** válasza:

:D


Azt ugye tudod, hogy a macska téged tekint gazdájának?


Kizárólag a gazdinak viszik oda a zsákmányt, mert a gazdi simabőrű, az úgysem tud magának fogni.. :D

2018. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
+ elvileg a kávézacc távol tartja...
2018. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!