Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak van bűntudatuk?

A macskáknak van bűntudatuk?

Figyelt kérdés

Nem rég épp lent voltam a cicáinknál, amikor az egyik cicánk befeküdt a kis ágyacskájukba, én meg odamentem hozzá és elkezdtem simogatni. Ő ott dorombolgatott, mire megsimogattam az egyik kis mellső lábát, ő meg erre meg akarta harapni a kezem, de épp hogy csak egy picit emelkedett meg, szóval azt hittem, csak játékból csinálja. Szóval még párszor eljátszottuk ezt, hogy megsimogattam a kis kezét, ő meg "megpróbált" megharapni, aztán a kis pocakját is megsimogattam, mire megkarmolta az ujjam, de úgy, hogy elkezdett picit jobban vérezni is. Erre inkább otthagytam és odamentem egy másik cicánkhoz, őt is megsimogattam, erre láttam, hogy az előző macska felkelt az ágyacskából és odajött hozzánk, én meg odadugtam az orra elé a vérző ujjam, hogy lássa, mit csinált velem, erre megfordult és kiszaladt. Utánamentem és láttam, hogy az udvaron elbújt valami kis vödör mögé és elkezdett felém jönni, de úgy láttam, fél tőlem, erre leguggoltam hozzá és megint odanyújtottam az ujjam, ő meg fogta magát és átszaladt a szomszédhoz..

Szerintetek miért csinálta ezt? Sajnálja, hogy megkarmolt? Vagy mérges rám, amiért meg mertem a kis mellső lábát meg a hasát simogatni és amikor odanyújtottam az ujjam, azt hitte, megint meg akarom simogatni? :D


2018. márc. 11. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a vér szagától szaladt el. Furcsa volt neki, megijedt tőle vagy nem tudom.

Amúgy, mivel értelmes állatok, van bűntudatuk, tudják mikor követnek el olyat, amit nem szabad. Persze először meg kell tanulniuk mi az, amit nem szabad. Például azt is megtanulják, hogy a testvéreiknek nem szabad fájdalmat, sebesülést okozniuk játék közben. Ezért nem harapnak teljes erővel játék közben és nem karmolnak.

2018. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van. Feltéve, ha nem túl egoisták hozzá :)
2018. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Ma amúgy már ugyanúgy viselkedett, mint eddig, szóval már valószínűleg elfelejtette :D
2018. márc. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!