Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hizlalhatnám fel picit a...

Hogy hizlalhatnám fel picit a macskámat?

Figyelt kérdés
Féreghajtót szerettem volna neki adni és ha jól emlékszem kell hozzá a súlya ezért meg mértem és a mérleg 1,9- 2,3 kg között ingadozott.Nagyon megijedtem mert a másik cicám ilyen idősen és főleg télen kb 5 kg körül mozgott.Sima házi cica, ivartalanított lány és 2 éves lesz nem sokára.Hétköznap nem én szoktam etetni mert kollégiumban vagyok és anyumék nem számolnak be róla hogy mit kap.Főleg konzervet eszik (esetleg ha ennek az adagját emelem ?) és néha kap jutifalit és némi főtt étel maradékot(levest).Mi okozz hatja még ezt a súlyt ? Lehet betegség? Leírnátok hogy a ti cicátok miből mennyit eszik? Hány kilónak kellene lennie?( Azért ijedtem meg ennyire a súlyától mert nem néz ki soványnak és nagyon meglepett a mérleg) Sajnálom ha kicsit össze vissza lett.

2018. márc. 11. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A konzervnek nagy része víz, így abból nem sok tápanyagot kap. Jó minőségű száraztápot kellene kapnia (tehát aminek nem 4% körüli a hústartalma, hanem jóval magasabb), és abban megvan minden ami kell. Az én ivartalanított kandúrom még csak 10 hónapos, de már 3 kg körül van. Én BARF szerint (nyers hússal) etetem, de az körülményesebb, mint a táp, figyelni kell hogy miből milyen arányban eszik, ezért javaslom nektek a tápot.
2018. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a száraz tápot nem nagyon eszi és anyámék nem szenvednek vele hogy meg egye, ezért kapja a konzervet mert azt egyből megeszi, de akkor próbálok olyan tipusút keresni t meg eszik
2018. márc. 11. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kisebb termetű cicák is. De ez igaz, hogy konzervvel gyakorlatilag éhezik, ha nem is mennyiségileg, de minőségileg. Száraztáp mindig legyen kirakva, és abból is jó minőségű. Ha már konzerv, akkor abból is minél magasabb hústartalmút vegyetek, pl. Animonda.

Ezenkívül kapjon rendszeresen nyers csirkemellet, más baromfihúst, csirkeszívet és havonta egy (nem több) nyers tojássárgáját.

2018. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1 evőkanál pl kókuszolajat keverhetnétek a kajájába
2018. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan az átlag olcsó macskakonzervek és ételmaradékok mint a leves valóban nem valók a cicáknak, nekik magas protein tartalmú étrend kell. Viszont egy kisebb termetű cica, pláne nőstény lehet 2 kg körüli, az is lehet, hogy akár férgesség miatt könnyebb. Ettől féreghajtót ugyan úgy adhatsz neki, nem kell felhízlalni hozzá, hisz a 6 hetes cicusok is kapnak és ők csak pár dekák, csupán ne egy egész tablettát, hanem csak egy felet adj neki.
2018. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a súly nösténynél teljesen normális az enyém is 2 kiló és nem sovány.
2018. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 kiló a három éves cicám. Ismerőssel összehasonlítva, ott a másfél éves fiatal lányka ennél nagyobb... :) Szóval ez alkati kérdés is.

Nálunk reggel-este kapja a száraztápot, elosztva a testtömegéhez javasolt mennyiséget (35g), és este kap mellé egy alutasakosat is. Jutalomfalatot nem nagyon szereti, szőroldót szoktunk néha a húsosba tenni.


Ki lehet próbálni amúgy, hogy a száraztápot leöntöd húslével, vagy ha olyan konzervet vesztek, ami nem pástétom, hanem aszpikos, akkor azzal is be lehet keverni. Lényeg, hogy átázzon a husitól a száraztáp is, akkor jobban fogja enni.

2018. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha össze keverem a szárazt a konzervvel megeszi :) köszönöm a válaszokat
2018. márc. 15. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!